تولد یکی از بهترین و مهم‌ترین روزهای هر شخصی به شمار می‌رود که قطعا همه دوست دارند تا این روز را جشن بگیرند و آن را به ثبت برسانند. بسیاری از همین افراد دوست دارند تا تصاویر تولد خودشان را در فضای باز به ثبت برسانند که البته زیبایی که در فضای باز وجود دارد بر هیچ کسی پوشیده نیست.

در ادامه این مقاله قصد داریم تا عکس تولد دخترانه در فضای باز را هم بررسی کنیم و یکسری ایده درباره این عکس‌ها را به شما آموزش دهیم.

برای دیدن تمام خدمات آتلیه عکاسی فضای باز به این قسمت مراجعه کنید.

چرا فضای باز؟

اولین سوالی شاید در ذهن افراد مختلف به وجود بیاید این است که اصلا چرا باید عکس تولد دخترانه در فضای باز گرفته شود؟

اول از همه شما باید بدانید که زیبایی که در فضای باز وجود دارد، قطعا در فضای بسته نیست؛ برای مثال شما چطور می‌خواهید زیبایی دریا، جنگل، کوه، مناطق سرسبز و … را در یک فضای بسته ایجاد کنید؟

همچنین حتی اگر از لحاظ تکنیکی هم بررسی کنید، نورهایی که در فضای باز وجود دارد، باعث می‌شود تا عکس شما طبیعی‌تر جلوه دهد؛ همچنین فضای باز می‌تواند شادی و نشاط را به عکس منتقل کند و این درواقع همان چیزی است که عکس‌های تولد به آن نیاز دارند.

تمامی این موارد باعث شده تا فضای باز گزینه بهتری برای عکس تولد دخترانه باشد.

چندین ایده و ژست عکس تولد دخترانه در فضای باز

حالا که با اهمیت عکس تولد دخترانه در فضای باز آشنا شدیم، حالا بهتر است که چند ایده و ژست را درباره این عکس تولد، به شما معرفی کنیم. البته ژست و ایده‌های مختلفی برای عکس تولد دخترانه در فضای باز وجود دارد و ما فقط می‌خواهیم که چند نمونه از بهترین و محبوب‌ترین آنها را با شما در میان بگذاریم.

 

1. انتخاب لوکیشن

انتخاب لوکیشن

بعد از اینکه فضای باز را به عنوان عکاسی برای تولد انتخاب کردید، حالا باید به دنبال انتخاب لوکیشن باشید؛ به این صورت که می‌خواهید عکس تولد خودتان را در کجای زمینِ خدا بگیرید. کوه، جنگل، ساحل و … همگی جزو بهترین لوکیشن‌ها هستند.

البته لوکیشن‌های دیگری هم به مانند خیابان، پشت بام و … هم وجود دارند که می‌تواند گزینه مناسبی برای عکاسی باشند؛ درواقع هرجایی که سقف نداشته باشد را فضای باز می‌گویند و حالا اینکه شما در کجا می‌خواهید عکاسی کنید، دیر بستگی به سلیقه خودتان دارد.

البته برای انتخاب لوکیشن و گرفتن عکس تولد دخترانه در فضای باز هم می‌توانید از عکاس کمک بگیرید.

اگر فرزند پسر دارید این مقاله برای شما مناسب است: چگونه عکس تولد پسرانه در فضای باز بگیریم؟

2. بادکنک آرایی

بادکنک آرایی

بادکنک‌ها همیشه بخش‌های اصلی از هر جشن تولدی هستند؛ درواقع بادکنک می‌تواند به بیننده عکس‌ها بفهماند که این عکس برای روز تولد بوده. البته از بادکنک‌های ساده نباید استفاده کنید و سعی کنید خلاقیت به خرج دهید.

برای مثال سعی کنید که رنگ بادکنک با رنگ لباس شما همخوانی داشته باشد و البته هر دو هم باید از رنگ‌های روشن استفاده کرده باشید. بادکنک های هلیومی بک گراند زیبایی به عکس های  تولد دخترانه شما مخصوصا در فضای باز می دهد.

 

3. نوع و رنگ لباس

نوع و رنگ لباس هم می‌تواند تاثیر فوق العاده‌ای در ژست عکس تولد دخترانه در فضای باز بگذارد. همانطور که در بالاتر هم توضیح دادیم، تولد یکی از روزهای مهم هر شخصی است و البته باید نشاط و شادی به خوبی در عکس‌ها دیده شود.

نوع و رنگ لباس یکی از مواردی هستند که می‌توانند به خوبی شادی را تصاویر منتقل کنند؛ احتمالا شما هم با تاثیر رنگ در ارتباط با بینندگان تصاویر آشنا هستید؛ پس چرا نباید از لباس‌های روشن استفاده کنید؟

البته رنگ لباس هم باید بر اساس اکسسوری‌هایی باشد که برای عکاسی انتخاب کردید و قطعا هم باید با همان اکسسوری‌ها، هماهنگی داشته باشد.

همچنین شما می‌توانید از عکاس برای انتخاب نوع و رنگ لباس کمک بگیرید؛ قطعا این افراد، تجربه‌های لازم را در این زمینه دارند و می‌دانند که چه رنگی می‌تواند برای عکس‌های تولد مناسب باشد.

نمونه کارهای عکاسی صنعتی استودیو لنزو را در اینجا ببینید.

4. کیک تولد

دیگر هر کسی با کیک تولد آشناست و اگر این کیک‌ها را از چند کیلومتری هم ببینند، می‌دانند که برای تولد یک شخصی است و ناخودآگاه حسی خوشحالی در همان افراد مشاهده می‌شود.

درکل تمامی اکسسوری‌های مربوط به تولد، می‌تواند حس خوشحالی را به بیننده القا کند؛ برای همین پیشنهاد می‌شود که حتما ژست عکس تولد دخترانه در فضای باز با کیک تولد انجام دهید.

البته کیک تولد هم می‌تواند ژست عکس تولد شما را تغییر دهید؛ برای همین اگر قصد استفاده از کیک تولد در تصاویر تولد خودتان دارید، حتما با عکاس هماهنگ باشید تا نکات لازم جهت عکسبرداری با کیک را به شما اعلام کند.

 

 

رأی بدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *