در مورد آتلیه عکاسی پرسنلی بیشتر بدانید

آتلیه عکاسی پرسنلی : این نوع عکاسی یکی از شاخه های پرکاربرد عکاسی چهره است. این عکس ها در اسناد شناسایی مانند شناسنامه، کارت ملی، گذرنامه، گواهینامه تحصیلی و… استفاده می شوند. این عکس ها ویژگی های خاصی دارند که باید در عکاسی پرسنلی رعایت شود .

آتلیه عکاسی پرسنلی
توضیحات کلی

گرفتن عکس پرسنلی در آتلیه عکاسی پرسنلی یکی از شاخه های پرکاربرد عکاسی چهره است. این عکس ها در اسناد شناسایی مانند شناسنامه، کارت ملی، گذرنامه، گواهینامه تحصیلی و… استفاده می شوند. این عکس ها ویژگی های خاصی دارند که باید در عکاسی پرسنلی رعایت شود .

مدل عکاسی پرسنلی

از طرفی دیگر در موارد بسیاری نیاز داریم برای بهبود کیفیت یک عکس، ویرایشی در آن ایجاد کنیم، این ویرایش ها حالات گوناگونی دارند که به کمک رایانه انجام می شود. باید بدانید که ویرایش عکس خود یک تخصص محسوب می شود. در آتلیه عکاسی پرسنلی های بزرگ برای کار ویرایش از یک شخص متخصص برای انجام روتوش عکس پرسنلی استفاده میکنند .

آتلیه عکاسی پرسنلی

تعریف عکس پرسنلی

این عکس به عکسی گفته می شود که کاربرد آن برای احراز هویت شخص باشد و بر اساس قوانین بین المللی و ضوابط داخلی هر کشور تهیه می شود.

قوانین عکس پرسنلی در ایران عبارت اند از :

 • تمام رخ بودن صورت در عکس
 • نداشتن سایه در صورت
 • نداشتن هرگونه حالتی که سبب تغییر در چهره شود.
 • نداشتن عینک
 • پس زمینه سفید
 • رعایت شئونات اسلامی برای بانوان و آقایان

در صورتی که به دنبال آتلیه عکاسی مدلینگ در تهران و سایر استان ها می باشید می توانید به قسمت های مربوطه مراجعه نمایید.

تاثیر نور در عکاسی

نور دارای دو نوع می باشد: 1. ساده 2. مصنوعی

در آتلیه های عکاسی از نور مصنوعی استفاده می شود. نور در یک عکس پرسنلی باید دارای کمترین سایه باشد. همانطور که می دانید نور در عکاسی سه وظیفه اصلی دارد :

 • نور اصلی
 • نور سایه پرکن ( نور پرکننده )
 • نور پس زمینه

 

آتلیه عکاسی پرسنلی استودیو لنزو

همچنین یکی از ویژگی های نور، رنگ آن می باشد. کنترل رنگ صحیح عکس در دوربین دیجیتال، از طریق تراز سفید یا وایت بالانس ( WB ) انجام می شود.

چاپ عکس چگونه انجام می گیرد؟برای این که پاسخ مناسبی از این موضوع را بدست آورید پیشنهاد می شود مطلب مربوطه را مطالعه نمایید.

نمونه عکس های گرفته شده در آتلیه عکاسی پرسنلی توسط استودیو لنزو

ژست عکس پرسنلی و اشتباهات رایج آن

عکس پرسنلی به عکس هایی می گویند که ابعادی کوچک داشته و برای مراکز آموزشی و ارگان ها مورد استفاده قرار می گیرد. کیفیت و رعایت اصول عکس پرسنلی اهمیت زیادی داشته و در صورتی که به درستی گرفته نشود ممکن است برای ارگان ها قابل قبول نباشد به همین دلیل توصیه می شود برای گرفتن این عکس ها به آتلیه عکاسی پرسنلی معتبر مراجعه کنید.

ژست عکاسی پرسنلی

آتلیه عکاسی لنزو در غرب تهران بهترین عکس پرسنلی خانم و عکس پرسنلی آقا را با بالاترین کیفیت خواهد گرفت. باید بدانید که علاوه بر کیفیت عکس، ژست عکس پرسنلی نیز با سایر عکس ها تفاوت دارد و برای این که عکس های مورد پسندی داشته باشید باید این اصول را رعایت کنید. در ادامه به مهترین مشخصات عکس پرسنلی که باید در عکس رعایت شود میپردازیم.

 

ژست عکس پرسنلی آقا

نکته پیشنهادی: در برخی از موارد نیز پیش آمده است که افرادی برای تهیه ی عکس برای برند شان نیاز به عکس پرسنلی دارند.به همین منظور برای ثبت تصاویر تبلیغاتی می توانید به قسمت آتلیه عکاسی صنعتی مراجعه نمایید.

پس زمینه سفید عکس

عکس های پرسنلی اغلب دارای زمینه یکدست و معمولا سفید می باشد. برای این که بتوانید پس زمینه عکس را با برنامه ویرایشگر عکس به راحتی تعویض کنید باید کمی سوژه را از پس زمینه فاصله دهید. عکس پرسنلی که برای امور خارجه و مهاجرت گرفته میشود با مشخصات عکس پرسنلی برای ارگان و ادارات داخلی متفاوت است.

توجه به نورپردازی صحیح

در عکاسی پرسنلی نه تنها ژست بلکه نورپردازی نیز اهمیت زیادی دارد زیرا در این عکس ها تنها از صورت استفاده شده و هیچ ژست خاص و یا هیچ المانی در این عکس وجود ندارد. نورپرداز باید به صورت ساده و از هر دو طرف انجام شود تا نور از دو سمت به تصویر خورده و هیچ ابهامی وجود نداشته باشد.

زاویه نورپردازی در این مدل عکاسی بسیار مهم است. در صورتی که از زاویه پایین نورپردازی انجام شود پیشانی شما بلندتر شده و نور کافی به موهای شما نمی رسد و عکس بی کیفیت می شود و در صورتی که نورپردازی از زاویه بالا صورت گیرد، بینی بزرگ تر به نظر می رسد به همین دلیل در عکاسی پرسنلی نورپردازی باید به موازات صورت باشد تا عکسی بی عیب و نقص ثبت گردد.

 

در مواقعی نیز پیش آمده است پس از این که فرایند ثبت تصویر با بهترین ژست به اتمام رسید،عکاس به شما پیشنهاد می دهد که می توانید عکس تان را بر روی قاب عکس یا تخته شاسی چاپ نمایید به همین خاطر می توانید با مراجعه کردن به بخش چاپ عکس بر روی تخته شاسی از تخفیف های فصلی آتلیه عکاسی لنزو بهره مند شوید.

بهترین ژست عکس پرسنلی

برای گرفتن عکس پرسنلی باید کمر صاف باشد تا شانه ها با زاویه ای مناسب با بدن شما قرار گیرد. صورت به صورت کامل روبروی دوربین باشد. در صورتی که غبغب دارید صورت را کمی به سمت جلو خم کرده و کمی نیز به بالا متمایل کنید تا غبغب شما خود را نشان ندهد. در هنگام عکاسی به هیچ عنوان به منبع نور نگاه نکنید. در صورتی که با دوربین حرفه ای عکاسی می کنید، به جای نزدیک شدن به سوژه بر روی آن زوم کنید تا عکس شما دفرمه نشده و اعوجاج پیدا نکند. پیش از عکاسی چشم ها را ببندید و باز کنید تا چشم های شما در عکس خمار نشود.

اشتباهات رایج در عکاسی پرسنلی

 • با توجه به این که عکس های پرسنلی دارای زمینه ای روشن است، پوشیدن لباس سفید کیفیت عکس های شما را کاهش می دهد. در نتیجه بهتر است در هنگام عکاسی پرسنلی با توجه به رنگ پوست، لباسی مناسب بپوشید.
 • پوشیدن پیراهن برای آقایان در عکس های پرسنلی و یا کت بهترین گزینه می باشد. پوشیدن تیشرت و یا لباس هایی که فاقد یقه است برای عکاسی پرسنلی مناسب نیست.
 • آرایش های تند و غلیظ برای عکس پرسنلی خانم کار اشتباهی است و امکان دارد برای هر ارگانی قابل قبول نباشد به همین دلیل در هنگام عکاسی پرسنلی آرایشی ملایم داشته باشید و نکاتی که باید برای خانم های در عکاسی پرسنلی رعایت شود را جدی بگیرید.
 • دست ها را صاف بر روی پاهای خود بگذارید تا شانه هایتان افتاده و یا به سمت بالا کشیده نشود و حالت عادی داشته باشد.
 • حالت چهره در عکس های پرسنلی باید معمولی باشد. از اخم کردن و یا لبخند زدن در عکس های پرسنلی بپرهیزید.
 • صورت را روبروی دوربین نگه دارید به صورتی که چشم های شما با لنز دوربین موازی باشد زیرا بالا و یا پایین بودن سر در عکس های پرسنلی باعث بد فرم شدن چشم ها و دیگر ترکیبات صورت می شود.

اگر به دنبال بهترین آتلیه عکاسی پرسنلی و بهترین آتلیه عکسی دیجیتالی هستید، ما به شما آتلیه عکاسی لنزو را معرفی کنیم که در غرب تهران واقع شده است. شما میتوانید برای تعیین وقت عکاسی با شماره 44008465 تماس بگیرید.

در این مطلب سعی کردیم تا شما را با مفهوم عکس پرسنلی آشنا کنیم و بدانید که اصول این نوع عکاسی چیست؟ امیدواریم که این مطلب به شما در پاسخ به این سوال کمک کرده باشد و از وقتی که برای مطالعه آن صرف کرده اید کمال تشکر را داریم.

 

ممنون از رأی دهی شما کاربر عزیز