در مورد تخته شاسی عکاسی خود را از ما تهیه نمایید. بیشتر بدانید

تخته شاسی در واقع یک تخته چوب به ابعاد مورد نظر شماست، که عکس را با چسب های مخصوص و شیوه های خاصی بر آن می چسبانند. آن ها عکاسی معمولا از جنس ام دی اف هستند و در انواع مختلفی، مثل ضد اثر انگشت، ضد خش و غیره تولید می شوند. تخته‌شاسی های عکاسی، با وجود اینکه مدت طولانی نیست که به بازار آمده اند، سریعا بین مردم محبوب شدند و به خانه همه راه یافتند.
تعرفه قیمت

در گذشته، برای نگهداری از عکس هایمان، یا نصب آنها به دیوار و یا استفاده از آنها برای تزئین محیط، نیاز به قاب عکس داشتیم، و یک شیشه که جلوی عکس بگذاریم. اما امروزه، روش مدرنی برای نگهداری عکس ها جایگزین قاب عکس های قدیمی و سنتی شده، که بسیار هم مورد تایید عموم مردم قرار گرفته است. این روش، بین غالب مردم بسیار محبوب است، و کمتر کسی را می توان یافت که از این روش استفاده نکند و از آن رضایت نداشته باشد. امروز در خانه هر کسی می توان این وسیله را پیدا کرد. چیزی که درباره آن صحبت می کنیم، چیزی نیست جز تخته شاسی های عکاسی، که مدت طولانی نیست به بازار وارد شده اند. در ادامه با ما همراه باشید، تا بیشتر درباره تخته‌شاسی های عکاسی، بدانید.

با لنزو بهترین آتلیه عکاسی در تهران همراه باشید.

شاسی عکس

ابتدا برای تان اطلاعاتی راجع به شاسی عکس در اختیارتان قرار می دهیم و سپس اطلاعاتی دیگر راجع به تخته شاسی عکاسی توضیحاتی را ارائه می دهیم.

انتخاب بهترین شاسی عکس

شاسی های عکس یکی از جدیدترین ابزارهای نگهداری عکس های خاطره انگیز محسوب می شوند. ورقه هایی که ضخیم هستند و از فیبر، ام دی اف و همینطور تخته سه لایه ساخته می شوند. این شاسی ها تقریبا برای نگهداری هر نوع عکسی مناسب و ایده آل به نظر می رسند، حتی تصاویری که انعکاس دهنده طبیعت، دریا یا جنگل هستند!

شاسی عکس در سال های اخیر به یکی از مهم ترین اجزا دکوراسیون داخلی بسیاری از منازل، شرکت ها و حتی ادارات رسمی تبدیل شده است. زیبایی و جذابیت شاسی ها با توجه به ضخامت، ابعاد، جنس شاسی و همینطور طرح آن ها بیشتر و بیشتر می شود.

شاسی عکس استاندارد و غیر استاندارد

غیر استاندارد البته به معنی بی کیفیت نیست! شاسی استاندارد و غیر استاندارد دو نوع شاسی های عکاسی هستند که استفاده از آن ها برای طراحی دکوراسیون در حال حاضر مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. چوب از محبوب ترین ابزارهای انسان ها در طول تاریخ محسوب می شده و همچنان نیز محبوبیت فوق العاده ای بین انسان ها دارد.

هنوز هم انتخاب قاب عکس برای بسیاری از انسان ها منطقی تر از انتخاب شاسی های عکاسی است، اما تفاوت های زیادی بین این دو ابزار برای محافظت و نمایش عکس های خانوادگی یا تک نفره وجود دارد.

هر چند انتخاب این ابزارهای کاربردی و ساده با توجه به معیارهای مختلفی انجام می گیرد، اما قطعا “زیبایی” مهمترین معیاری است که انسان ها برای نمایش عکس به دنبال آن هستند. تاثیر شاسی عکس در یک محیط کوچک یا نسبتا بزرگ به سادگی قابل لمس است، شاسی ها نقش مهمی در تغییر فضا و زیبایی دکوراسیون دارند.

مزیت انتخاب تخته شاسی نسبت به قاب عکس

تخته شاسی یا شاسی عکس در مقایسه با قاب عکس مزیت های فوق العاده و درعین حال باورنکردنی دارد. شاسی ها هیچ طرح یا شکل خاصی ندارند، بنابراین به شما اجازه می دهند تا ایده آل ترین طرح و حتی شکل مورد نظر خود را برای ثبت عکس های جذاب انتخاب کنید. 

اینکه بدون نیاز به جدا کردن عکس ها و یا استفاده از پارچه های مخصوص برای جلوگیری از آسیب دیدن عکس، بتوانید شاسی ها را از گرد و خاک پاک کنید هم در نوع خود یک مزیت فوق العاده مهم به شمار می رود.

اگر دوست داشته باشید که قاب عکس ضخیمی را روی دیوار اتاقتان میخکوب کنید، شاسی ها این امکان را به شما می دهند. هیچ محدودیتی برای انتخاب ضخامت شاسی های عکس وجود ندارد.

تخته شاسی عکاسی چیست؟

تخته شاسی در واقع یک تخته چوب به ابعاد مورد نظر شماست، که عکس را با چسب های مخصوص و شیوه های خاصی بر آن می چسبانند. آن ها عکاسی معمولا از جنس ام دی اف هستند و در انواع مختلفی، مثل ضد اثر انگشت، ضد خش و غیره تولید می شوند. تخته‌شاسی های عکاسی،با

وجود اینکه مدت طولانی نیست که به بازار آمده اند، سریعا بین مردم محبوب شدند و به خانه همه راه یافتند. دلیل این اتفاق، مزیت های زیاد تخته‌شاسی های عکاسی می باشد، که در پایین به برخی از آنها اشاره کرده ایم:

مزایای تخته شاسی عکاسی

مزایای تخته شاسی عکاسی

  1. شما می توانید به هر ابعادی که دوست دارید و دلخواهتان می باشد، کار خود را سفارش دهید.
  2. بعلاوه، می توانید شکل های متفاوتی را انتخاب کنید و تخته شاسی را به آن شکل سفارش دهید.
  3. قابلیت انتخاب تم ها و رنگ های پس زمینه مختلف نیز یکی دیگر از مزیت های آن عکاسی می باشد.
  4. زیبایی تخته نیز یکی دیگر از مزیت های فوق العاده مهم آن است. ظاهر شیک و دلنشین تخته شاسی عکاسی، کمتر کسی را جذب خود نمی کند. حس خاصی که تخته‌شاسی به تصویر می بخشد، بسیار دلنشین و دوست داشتنی می باشد.
  5. یکی از مزیت های بزرگ این تخته‌شاسی ها، این است که تمیز کردن آن ها بسیار بسیار ساده است. مثل قاب عکس های قدیمی، گوشه و کنار آن ها خاک نمیگیرد، و تصویر مات نمی شود. خیلی راحت با کشیدتن دستمال به آرامی بر سطح تخته‌شاسی، می توانید آن را تمیز کنید و به شکل روز اول دربیاورید.
  6. ماندگاری طولانی مدت از دیگر مزایای تخته شاسی های عکاسی می باشد. تخته‌شاسی ها می توانند در صورت عدم ضربه خوردن تا مدت بسیار طولانی ماندگار باشند و حتی در بخش کناری بدنه آنها از نوار های پی وی سی استفاده شده است، که همین امر نیز ماندگاری و عمر تخته‌شاسی را افزایش می دهد.
  7. شما می توانید در ابعاد مختلف عکستان را بر روی تخته‌شاسی چاپ کنید. مسلما هرچقدر کیفیت تصویر شما بیشتر باشد، می توانید ابعاد بزرگتری را سفارش دهید. نکته دیگری که خوب است بدانید، این است که هنگام سفارش دادن تخته شاسی عکاسی، می توانید ضخامت های متفاوتی را انتخاب کنید، که البته این موضوع تاثیر و ارتباطه به کیفیت عکستان ندارد.
  8. یکی دیگر از قابلیت های بسیار جذابی که تخته‌شاسی های عکاسی در اختیار ما قرار داده اند، قابلیت پازل شکل درآوردن تصویر می باشد. این بدان معنی است که می تواند عکس را روی تخته‌شاسی چاپ نمود، و به شکل پازل برش زد. این قابلیت برای بسیاری از افراد فوق العاده جذاب است و بین افراد بسیار محبوب می باشد.

انواع تخته شاسی عکاسی

انواع تخته شاسی

تخته شاسی ها در انواع بسیار متفاوتی تولید و به بازار عرضه می شوند. همین موضوع باعث شده قیمت تخته شاسی ها، از ارزان شروع شود و تا قیمت های بالا نیز ادامه پیدا کند. فرضا، هنگام مواجهه با تخته‌شاسی های معمولی، باید مراقب باشید که خیلی دستتان را روی تصویر نکشید. چراکه ممکن است باعث آسیب دیدگی تصویر گردد، برای مثال، خش بیفتد یا جای اثر انگشتتان بر روی عکس ثبت شود. اما نوع دیگری از تخته‌شاسی ها را داریم، که در برابر این امر مقاوم هستند، ضد خش هستند و به راحتی خراب نمی شوند، ضد اثر انگشت هستند و قابلیت های قابل توجه بسیار زیاد دیگری دارند.

چاپ عکس روی تخته‌شاسی عکاسی، به سه شکل مات، سیلور، و یا متال صورت می گیرد. چسب های متفاوتی برای چسباندن عکس به تخته مورد استفاده قرار می گیرند، که همین امر نیز باعث ایجاد تفاوت بین انواع تخته‌شاسی ها می شود.

در ادامه نمونه هایی از تخته شاسی های عکاسی را آورده ایم:

چطور می توانیم عکس هایمان را بر روی تخته شاسی عکاسی سفارش دهیم؟

بسیار ساده. امروزه همه عکاسی ها و آتلیه ها این کار را انجام می دهند. تنها کافیست شما مشخص کنید که دوست دارید تخته شاسی تان در چه ابعاد و شکلی باشد و همچنین عکس مورد نظرتان را مشخص نمایید. همچنین می توانید از طریق اینترنت و فضای مجازی، به یکی از صد ها شاپ های تخته‌شاسی سفارش دهید. آماده شدن تخته‌شاسی های عکاسی، با توجه به ابعاد، نوع چاپ عکس، عکاسی که به آن سفارش داده اید، و بسیاری از عوامل دیگر، معمولا بین یک الی سه روز زمان می برد.برای چاپ عکس روی تخته شاسی می توانید به قسمت های مربوطه مراجعه نمایید.