امروزه بیشتر از هر روز دیگری، ارزش عکس خودش را نشان داده و اگر در هر شبکه اجتماعی یک نگاهی بیندازید، می‌توانید متوجه ارزش عکس‌ها شوید. کیفیت این عکس‌ها به موارد مختلفی بستگی دارد که یکی از همین موارد، مربوط به ژست سوژه می‌شود.

تولد یکی از مهم‌ترین روزهای سال هر شخصی به شمار می‌رود. عکاسی تولد یکی از موضوعات عکاسی به شمار می‌رود که هر کسی دوست دارد تا این لحظات را به ثبت برساند. در ادامه قصد داریم تا نکات مربوط به عکس تولد پسرانه در فضای باز را با هم بررسی کنیم.

برای دیدن تمام خدمات آتلیه عکاسی فضای باز به این قسمت مراجعه کنید.

چرا عکس تولد پسرانه در فضای باز؟

در مراحل اول عکاسی، شما باید مشخص کنید که می‌خواهید مراحل عکاسی را در فضای بسته انجام دهید یا در فضای باز. اول از همه بگذارید که فضای باز و بسته را برای شما توضیح دهیم.

درواقع به هر جایی که سقف داشته باشد را فضای بسته و هر جایی که بدون سقف و دیوار باشد را فضای باز می‌گویند؛ برای مثال عکاسی در آتلیه یا خانه با عنوان عکاسی در فضای باز شناخته می‌شود و عکاسی در خیابان، کوه، جنگل و … هم عکاسی فضای باز است.

عکاسی در روز تولد، قطعا یکی از بهترین و شادترین روزهای شماست و برای همین است که شما علاقه دارید تا آن را به ثبت برسانید. در مقایسه ویژگی‌های عکاسی در فضای بسته و فضای باز، قطعا فضای باز دارای نشاط و شادابی بیشتری نسبت به فضای بسته است که همچنین می‌توانید این نشاط و شادابی را به بیننده عکس هم منتقل کند.

همچنین در فضای باز، نور طبیعی وجود ارد و برای همین حس مصنوعی بودن، از تصاویر شما دور می‌شود. برای همین می‌توان گفت که فضای باز می‌تواند بهترین گزینه برای عکاسی در روز تولد باشد؛ البته باز هم شما هستید که باید انتخاب کنید که عکاسی شما در فضای بسته انجام شود یا فضای باز.

ژست عکاسی تولد پسرانه در فضای باز

ژست عکاسی تولد پسرانه در فضای باز

ژست عکس تولد پسرانه در فضای باز با ژست عکاسی دختران متفاوت است؛ اگر شما حتی نگاهی به تصاویر مربوط به تولد دختران بیندازید، متوجه می‌شوید اکثر ژست‌های آنها به شکل فانتزی و جذاب است و این در صورتی است که ژست‌های مردان زیاد شباهتی به ژست‌های جذاب و فانتزی ندارد.

در مقایسه ژست مردان با زنان، مردان باید سنگین و خوش استایل باشند یا در همان اصطلاح یک ژستی مردانه را به خودشان بگیرند؛ البته یک وجه شباهتی هم در میان عکس تولد پسرانه در فضای باز با دختران هم وجود دارد و آن هم این است که ژست‌های آنها باید بر اساس لوکیشن باشد.

البته فقط ژست‌ها نباید متناسب با لوکیشن انتخاب شوند؛ بلکه ظاهر و لباسی که سوژه به تن می‌کند هم باید با رنگ‌های اطرافش، سازگاری کاملی داشته باشد.

البته ژست عکس تولد پسرانه در فضای باز فقط به همین چند مورد ختم نمی‌شود؛ یعنی اگر شما می‌خواهید که عکسی با کیفیت را برای روز تولد خودتان بگیرید، باید سعی کنید تا حتما زاویه اندام خودتان را تنظیم کنید؛ چون فرم‌هایی که به دست، کمر و پای خودتان می‌دهید، می‌تواند به صورت مستقیم در کیفیت تصاویر تاثیر بگذارد.

چند ایده برای ثبت تصاویر با کیفیت در روز تولد

چند ایده برای ثبت تصاویر با کیفیت در روز تولد

حالا که آشنایی کاملی با عکاسی تولد پسرانه در فضای باز پیدا کردیم، حالا بهتر است که یکسری ایده‌هایی را هم به شما معرفی کنیم تا بتوانید با استفاده از آنها، عکس‌هایی باکیفیتی را تهیه کنید:

در صورتی که به دنبال آتلیه عکاسی نوزاد هستید می توانید به این صفحه مراجعه نمایید.

1. حس تولد را به عکس، انتقال دهید

تصاویر باید به شکلی باشند که هر کسی که به آن نگاه می‌کند، در لحظه اول متوجه شوید که این عکس، یک عکس تولد است؛ برای اینکار شما می‌توانید از المان‌های مربوط به روز تولد به مانند بادکنک، فشفشه، شمع و حتی کیک تولد در تصاویر استفاده کنید.

همچنین شادی یکی از حالت‌های اصلی در روز تولد به شمار می‌رود و برای همین سعی کنید که حتما حس نشاط را به شکل‌های مختلف، به ژست‌های خودتان اضافه کنید.

 

2. عکسهای ناگهانی

عکس‌های ناگهانی درواقع همان عکس‌های صادق هستند؛ وقتی که شما برای عکس آماده می‌شوید، شاید برای ژست گرفتن از خنده‌های مصنوعی یا حالات دست و کمر مصنوعی استفاده کنید که شاید حس تولد را به خوبی به عکس، منتقل نکند.

برای همین بهترین گزینه این است که عکاس به صورت ناگهانی از شما عکس بگیرد.

 

3. هماهنگی لباس با محیط اطراف

لباس یکی از بخش‌های اصلی سوژه در زمان عکاسی به شمار می‌رود؛ لباس‌های شما در مرحله اول که اصلا نباید به رنگ تیره باشد و تا حد امکان باید از رنگ روشن استفاده کنید.

در مرحله بعدی هم سعی کنید تا لباسی که انتخاب می‌کنید، دقیقا با لوکیشین انتخاب شده، سازگاری داشته باشد؛ اگر با این موارد آشنا نیستید، می‌توانید از عکاس برای انتخاب یک رنگ لباس، کمک بگیرید.

بیشتر بخوانید: مقاله چرا عکاسی تولد در فضای باز؟ را بخوانید.

4. از حالت نزدیک استفاده کنید

شما به عنوان عکاس باید حس عکس را بیشتر نمایان کنید و این دقیقا یکی از مواردی است که در عکاسی روز تولد، به آن نیاز پیدا می‌کنید؛ برای نمایش بیشتر حس عکس، می‌توانید تصاویر را از فاصله کمتری با سوژه بگیرید.

معمولا صحنه‌های بسیاری زیبایی در زمان باز کردن کادو، خاموش کردن شمع، بریدن کیک و … به وجود می‌آید که شما با نزدیک شدن به سوژه، می‌توانید عکس‌های زیباتری را خلق کنید.

 

رأی بدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *