برای این که در عکس های تان زیبا و خوش عکس بیوفتید باید نکات مربوط به فتوژنیک را فرا بگیرید تا در عکس های تان زیبا جلوه کنید.به همین منظور برای تان در ادامه ی این مطلب عبارت چگونه خوش عکس باشیم ؟ را برای تان توضیح خواهیم داد امیدواریم تا انتهای این مطلب ما را همراهی نمایید.

چگونه خوش عکس بیوفتیم؟

شاید در اطرافیان خود افرادی را می شناسید که جذابیت زیادی ندارند ولی عکس های آن ها بسیار زیباتر می افتد، راز آن ها چیست؟ چرا این افراد خوش عکس هستند؟ آیا فتوژنیک بودن چهره ( photogenic ) در خون برخی از افراد است؟ باید به شما بگوییم که فتوژنیک بودن روش هایی است که با فراگرفتن آن ها می توانید عکس هایی فوق العاده زیبا داشته باشید. اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که می گویید چگونه فتوژنیک باشیم باید با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید تا رازهایی را به شما بگوییم که با دانستن آنها شما نیز میتوانید فتوژنیک و خوش عکس باشیم.

چیکار کنیم خوش عکس باشیم

چکار کنم خوش عکس باشم؟

برای این که خوش عکس باشیم باید اصول مربوط به عکاسی را به درستی در هنگام ثبت تصاویر رعایت کنید.

رازهای فتوژنیک بودن عکس ها

  1. اگر شما نیز از آن دسته از افرادی هستید که چشمانتان در عکس بسته می افتد، پیش از عکس گرفتن به آرامی چشم های خود را بسته و سپس باز کنید. با این روش چشم های شما در عکس بسته نخواهد شد.
  2. غبغب در عکس جلوه ای نازیبا به تصویر می دهد به همین دلیل در صورتی که غبغب دارید، صورت خود را کمی به جلو بکشید البته باید دقت کنید که این کار از حالت عادی خارج نشود. یک عکاس حرفه ای که در آتلیه عکاسی ، عکس میگیرد به تمام زوایا و حالات و ژست هایی که کمک کننده به گرفتن عکسی بهتر میشود را میداند .
  3. برای زیباتر شدن عکس، دوربین باید در موازات با چشمان شما باشد، بنابراین در صورتی که شما از عکاس بلندتر هستید سعی کنید ژست هایی بگیرید که شما را قد کوتاه تر نشان بدهد.
  4. از جمله مهم ترین عامل تاثیرگذار بر روی فتوژنیک بودن و زیباتر شدن عکس ها پرتره، تکرار دفعات عکاسی است. راحتی در مقابل دوربین و ژست های نرم و منعطف تاثیر زیادی بر روی زیبایی عکس شما دارد. در نتیجه هر چه عکس بیشتری بگیرید آمادگی شما در مقابل دوربین بیشتر شده و خوش عکس تر خواهید شد.
  5. به زاویه ها توجه زیادی کنید. هر فرد زاویه صورت مخصوصی دارد به همین دلیل با نگاه کردن به عکس هایی که قبل گرفته اید می توانید بهترین زاویه صورت خود را پیدا کنید.
  6. داشتن اعتماد به نفس نیز تاثیر زیادی بر روی فتوژنیک بودن شما دارد. اگر مدام با خود فکر کنید که بدعکس هستید نمی توانید در مقابل دوربین ریلکس باشید و عکس های شما مصنوعی می شود.
  7. زیاد به ژست گرفتن فکر نکنید. حتما لزومی ندارد که در عکس هایتان ژست بگیرید خود واقعی باشید و رفتارهایی که دوست دارید را در مقابل دوربین انجام دهید تا عکس جذاب تر به نظر برسد. حتی شما میتوانید بعد گرفتن عکسی با ژست طبیعی و عادی از بین عکس های گرفته شده بهترین عکس را برای خود چاپ کرده و در قاب عکس بر روی دیوار اتاقتان بگذارید .
  8. اگر می خواهید فتوژنیک باشید، به آرایش صورت خود توجه کنید. آرایش تاثیر زیادی بر روی خوش عکس بودن شما دارد. استفاده بیش از حد از لوازم آرایشی براق می تواند عکس شما را خراب کند و یا به عنوان مثال آرایش شما باید متناسب با رنگ پوست و یا رنگ لباس شما باشد تا خوش عکس تر شوید.
  9. خود را در موقعیت های نامطلوب قرار ندهید. به عنوان مثال در صورتی که کفش ها پای شما را اذیت می کند بهتر است آن را تعویض کنید زیرا انعکاس آن در چهریتان مشخص می شود.
  10. برای آن که چشمانی درخشان تر داشته باشید، می توانید پیش از عکاسی چند قطره اشک مصنوعی درون چشم های خود بیندازید.

راه های خوش عکس شدن

توجه داشته باشید که برخی از راه های خوش عکس شدن را برای تان بیان کردیم . در صورتی که به دنبال جذاب شدن عکس های تان می باشید ، باید به عواملی که برای تان ذکر کردیم توجه نمایید.

راه های خوش عکس شدن

عکاس فتوژنیک

فتوژنیک بودن و زیبا افتادن در عکس تنها به شما بستگی ندارد بلکه نحوه عکاسی فرد عکاس نیز تاثیر زیادی بر روی زیبایی و جذابیت عکس های شما دارد، به همین دلیل باید از افرادی که تخصص بالایی در عکاسی دارند و با تمامی اصول آن آشنا هستند بخواهید که عکس های زیبا از شما بگیرند. عکاسی لنزو یکی از آتلیه های عکاسی حرفه ای در تهران بوده و به شما یاد می دهد که چگونه فتوژنیک باشید.

توجه داشته باشید که گاهی اوقات ممکن است شما از برخی عکس های تان خوشتان بیاید و نتوانید در زمان کرونا از منزل برای چاپ عکس بر روی تخته شاسی خارج شوید به همین منظور شما می توانید با مراجعه کردن به قسمت های مربوطه از تخفیف های چاپ عکس بهره مند شوید.

رأی بدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *