آتلیه عکاسی چیست؟ عنوانی است که بارها اسم آن به گوشمان خورده است اما کمتر کسی است که به تعریف علمی و تاریخچه آن فکر کرده باشد. همانطور که می دانید یک هنر و حرفه محسوب می شود و عوامل بسیار زیادی در گرفتن یک عکس حرفه ای و با کیفیت دخیل هستند.

اما سوال اینجاست که عکس های حرفه ای در کجا گرفته می شوند؟ در این مقاله ما می خواهیم به تعریف و تاریخچه آتلیه عکاسی بپردازیم و به سوالات ذهن کنجکاو شما در رابطه با این سوال که آتلیه عکاسی چیست؟ پاسخ دهیم.

همچنین با معرفی خدمات آتلیه لنزو از جمله آتلیه عکاسی مدلینگ ، آتلیه عکاسی خانوادگی ، آتلیه عکاسی تولد بیشتر آشنا می شویم.

تاریخچه آتلیه عکاسی

عکاسی استودیویی به قرن نوزدهم باز می گردد. از سال 1824 که عکس ها تماما با مواد طبیعی گرفته می شد تا کنون تکنولوژی عکاسی دائما در حال تغییر بوده است.

با وجود دوربین های دیجیتالی امروزی که قابلیت ثبت تصاویری با کیفیت بسیار بالا و بدون نیاز به فیلم را دارند، شاید باور این حقیقت مشکل باشد که روزگاری عکاسان استودیویی برای ظاهر کردن عکس مجبور بودند مواد شیمیایی را در مقدار های دقیق استفاده کنند.

اولین عکاسان استودیویی فقط قادر به ثبت تصاویر سیاه و سفید بودند. روزی حتی فکر این موضوع را نمی کردند که بتوان بدون فیلم چنین تصاویر شفاف و رنگی گرفت.

با پیشرفت در تجهیزات، فن آوری و تکنیک ها، عکاسی آتلیه ای  شروع به رشد کرد و تولید تصاویر با کیفیت بالا آسان تر شد. اولین عکاسی استودیویی تجاری پرتره هایی از مردم بود و در دهه 1840 میلادی گرفته شد. عکس ها در واقع جایگزین نقاشی ها شدند چون روند عکاسی بسیار ساده تر و سریع تر بود.

تعریف آتلیه عکاسی

آتلیه عکاسی که به نام استودیوی عکاسی هم شناخته می شود ، در واقع به فضا و محلی گفته می شود که برای گرفتن، چاپ، توسعه و تکثیر عکس استفاده می شود.

تفاوت اصلی بین عکاسی استودیویی و عکاسی غیر استدیویی در این است که عکاس در استودیو می تواند تمام فاکتور های موثر در عکاسی را کنترل کند. عکاسی غیر استدیویی ممکن است در داخل خانه یا در محیط بیرون گرفته شود.

در هر دوی این مکان ها فاکتور های عکاسی به طور کامل تحت کنترل عکاس نیست و عکاس باید با باد و باران و شرایط متفاوت نور و همچنین نور منحرف شده از اشیاء پس زمینه مقابله کند.

هنگام عکسبرداری خارج از آتلیه، عکاس باید تجهیزات استودیو را با خود به محل بیاورد. ممکن است که این کار به نزدیک شدن محیط به استاندارد های عکاسی کمک کند ، اما غیر ممکن است که با شرایط ایده آل آتلیه بتواند رقابت کند. همچنین در عکاسی استودیویی عکاس می توان از پس زمینه های با ژانر های مختلف استفاده کند.

این پس زمینه ها می تواند شامل یک پس زمینه تک رنگ ساده برای عکس های پرتره باشد و یا پس زمینه های پی چیده تر که می تواند محیط عکس را مانند یک ساحل یا خیابان شلوغ مبدل کند به طوری که به نظر برسد این عکس ها در مکان های غیر استودیویی گرفته شده است.

همچنین در آتلیه های عکاسی لباس و لوازم جانبی مخصوص و همچنین پرده های تبلیغاتی نیز وجود دارد.

 

آتلیه عکاسی چیست؟

 

نورپردازی

آیا افرادی را سراغ دارید که دل نگران زشت شدن عکسهایشان هستند و یا به قول معروف می گویند که من بد عکس هستم؟ شاید شما هم از جمله یکی از این افراد باشید. باید به شما بگوییم که هیچ فردی بد عکس نیست بلکه برخی از زاویه ها و کادر بندی ها و همچنین نوع نورپردازی ها باعث می شود که عکس جذابیت چشمگیری نداشته باشد.

بنابراین برای این که عکس زیبا و خیره کننده ای داشته باشید، باید به یک آتلیه عکاسی حرفه ای مراجعه کنید. یکی از لازمه هر عکاس، دید هنری می باشد تا بتواند نور و زاویه بهتر را پیدا کرده و به بهترین شکل عکس شما را به تصویر بکشد. عکاسی لنزو دارای آتلیه عکاسی حرفه ای با تمام تجهیزات می باشد که به صورت حرفه ای در غرب تهران و منطقه صادقیه در حال فعالیت است.

در صورتی که به دنبال آتلیه عکاسی حرفه ای در تهران هستید، ما به شما لنزو را پیشنهاد می کنیم. امروزه عکس ها بیش از قبل  مورد توجه قرار گرفته و افراد به دنبال یک آتلیه عکاسی حرفه ای هستند تا لحظات خود را به زیباترین شکل به تصویر بکشند. در عصر کنونی آتلیه های زیادی در سطح کلان شهر تهران تاسیس شده همین امر تشخیص عکاسی های حرفه ای را دشوار کرده است. بنابراین شما باید با ویژگی های یک آتلیه حرفه ای آشنا شوید تا بتوانید انتخابی درست و راحتی داشته باشید.

آتلیه عکاسی حرفه ای

نورپردازی خون حیات بخش عکاسی استودیوی است و در واقع تمام امکانات استودیو بدون نور خوب ارزش خاصی ندارند.مقدارنور بر اساس نوع دوربین، اندازه و نوع سوژه ها، رنگ پوست افراد، رنگ لباس و اینکه آیا عکس از نوع پرتره است یا خیر تنظیم می شود.

در عکاسی استودیویی دو فاکتور سوژه و نور برای دستیابی به یک عکس مطلوب بسیار مهم است. در برخی موارد ممکن است عکاس بخواهد که یک عکس با سایه های استراتژیک بگیرد و یا ممکن است بخواهد که از یک محصول مانند جواهر عکس بگیرد که در این مورد عکاس نیاز به نور بیشتری دارد تا هیچ سایه ای در عکس نباشد.

خدمات  آتلیه عکاسی لنزو

 

آتلیه عکاسی مدلینگ

آتلیه عکاسی مدلینگ یکی از انواع آتلیه ها محسوب می شود که افراد برای ثبت عکس خود به شکلی زیبا و منحصر به فرد به آن مراجعه می کنند. از آن جا که هدف از عکس های مدلینگ نمایش استایل و لباس می باشد، باید به زمینه عکس، نحوه نورپردازی و ژست های عکس توجه کنید.

به عبارتی عکاسی مدلینگ در واقع نوعی عکاسی تبلیغاتی است که در آن با استفاده از نیروی انسانی که با عنوان مدل شناخته می شود، زیبایی های پوشاک و انواع تیپ ها به نمایش گذاشته می شود.

آتلیه عکاسی مدلینگ لنزو از مناسب ترین و بروزترین متد برای عکاسی مدلینگ استفاده می کند تا به سرعت نظر مشتریان را به عکس جلب کند.

توجه نمایید برای این که تصاویر مناسبی درباره ی مد و تبلیغاتی به ثبت برسانید می بایست شما ابتدا در مورد نوع عکسبرداری صنعتی اطلاعات لازم را به دست بیاورید به همین منظور پیشنهاد می شود مطلب مربوط به آتلیه عکاسی صنعتی را مطالعه نمایید.

قواعد عکاسی مدلینگ

در هنگام عکاسی مدلینگ باید به نوع لباسی که قرار است به نمایش گذاشته شود، توجه کنید. به عنوان مثال برای نمایش استایل اسپرت باید از ژست های هیجانی استفاده کنید و یا برای نمایش لباس های رسمی از ژست های جدی و ساده استفاده نمایید.

زمینه های هر عکس باید با توجه به سبک و رنگ لباس انتخاب شود و استفاده از زمینه های همرنگ لباس دید و جذابیت لباس را کاهش می دهد.

همچنین نورپردازی در عکاسی مدلینگ باید به صورت کاملا حرفه ای و با چندین نور انجام شود تا رنگ و مدل لباس به صورت طبیعی ثبت شود.

ترکیب بندی در عکاسی از اهمیت زیادی برخوردار است به همین دلیل باید بهترین زاویه را برای عکس های خود پیدا کنید.

البته نمی توان تاثیر مدل را نیز در جذابیت عکس نادیده گرفت و شما برای نمایش لباس می توانید با آرایش صورت و فرم دادن به موها نظر بیننده را به عکس جلب کنید.

آتلیه عکاسی اسپرت

عکاسی اسپرت یکی از شاخه های جذاب عکاسی است که بر پایه ژست ها و نورپردازی های خاص بنا نهاده شده و امروزه یکی از پرطرفدارترین نوع عکاسی به شمار می رود. در عکاسی اسپرت باید عکس ها با انرژی و به صورت خلاقانه عکاسی شده و با رنگ و نورهای موجود در صحنه عکسی خلاقانه ایجاد کرد.

این نوع عکس ها به صورت دو نفره و تک بوده و اغلب افراد پیش از عروسی با لباس هایی زیبا عکس هایی جذاب و خاطره انگیز را ثبت می کنند. عکاسی لنزو دارای کادری بسیار مجرب و خلاق بوده و عکس هایی چشم نواز را خلق خواهند کرد.

آتلیه عکاسی خانوادگی

خانواده بزرگ ترین ثروت هر فرد محسوب می شود. در عکس های خانوادگی نیاز است که صمیمیت اعضا با یکدیگر به نمایش گذاشته شود. آتلیه عکاسی خانوادگی باید به صورت ساده و بروز طراحی گردد تا اعضای خانواده بیشتر به چشم بیاید و در این نوع آتلیه ها بهتر است برای نمایش صمیمیت، رنگ های گرم مورد استفاده قرار گیرد.

آتلیه عکاسی خانوادگی در تهران

لنزو یکی از بهترین آتلیه عکاسی خانوادگی در تهران به شمار می رود. دکوراسیون، کادری متخصص و مجرب، فضای صمیمی و راحت، کامل ترین و مدرن ترین تجهیزات نورپردازی و زمینه ای جذاب از جمله ویژگی های آتلیه لنزو بوده که به ثبت عکسی حرفه ای و جذاب کمک می کند. شما می توانید در این آتلیه بهترین عکس ها را ثبت کنید و تا سال های طولانی برای خود خاطره سازی کنید. برای هماهنگی و رزرو وقت می توانید با شماره های موجود در سایت تماس حاصل نمایید.

آتلیه عکاسی تولد

کودکان زودتر از آن چیزی که شما فکر می کنید بزرگ می شوند و برای ماندگار کردن لحظه های شاد آن ها بهتر است که در روز تولد آن ها را به آتلیه تولید کودک برده و با ثبت عکس های خلاق و زیبا، بهترین کادو را برای بزرگسالی آن ها رقم بزنید. آتلیه عکاسی تولد علاوه بر تجهیزات مربوط به دکور و تم های تولد، دارای تجهیزات مورد نیاز برای عکاسی نیز بوده و از این طریق می تواند به ثبت بهتر عکس ها کمک کند.

آتلیه عکاسی تولد لنزو مجموعه ای مجهز بوده که با فضای صمیمی و دوستانه شما را در شیرین ترین روز زندگی همراهی خواهد کرد. این آتلیه دارای کادری حرفه ای و جذاب هستند و ایده های جالبی را برای عکاسی تولید شما در نظر دارند. استفاده از دکورهای مدرن و بروز و تم های مخصوص تولید و به کارگیری تکنولوژی روز تجهیزات آتلیه نشان از حرفه ای بودن تیم تخصصی لنزو می باشد.

امیدواریم که این مطلب اطلاعات مفیدی از عکاسی و آتلیه های عکاسی در اختیار شما کاربران عزیز قرار داده باشد. شما می توانید با مراجعه به سایت ما مقالات دیگر ( آتلیه عکاسی کودک ) را نیز مطالعه بفرمایید.

ممنون از رأی دهی شما کاربر عزیز