هر والدین از لحظه به لحظه سن نوزاد خودشان ذوق زده هستند و درواقع هیچ والدینی نیست که دلش نخواهد تا این لحظات را به ثبت برساند. ولی خیلی از همین والدین نمی‌دانند که زمان مناسب عکاسی از نوزاد چه زمانی است؛ درواقع شما باید زمانی به یک آتلیه به جهت عکاسی نوزاد مراجعه کنید که کودکان شما یکسری ویژگی‌های خاصی را داشته باشند.

در ادامه این مقاله ما شما را برای بهترین زمان برای عکاسی نوزادان آشنا می‌کنیم تا زمان مناسب عکاسی نوزاد را به خوبی درک کنید.

برای دیدن نمونه عکس های لنزو مربوط به عکاسی از نوزاد اینجا کلیک کنید.

زمان مناسب برای عکاسی از نوزاد چه وقتی است؟

واقعیت داستان این است که شما هر زمانی که اراده کنید، می‌توانید از نوزاد خودتان عکس بگیرید؛ از بدو تولد گرفته تا یک سالگی. ولی عکاسی از نوزاد نیز یکی از شاخه‌های عکاسی به شمار می‌رود که با بقیه شاخه‌های عکاسی، زمین تا آسمان متفاوت است.

معمولا بهترین زمان مناسب عکاسی از نوزاد در همان هفته‌های اول یعنی هفته اول تا سوم است. چون در روزهای اول تولد، پوست صورت نوزاد معمولا زرد یا قرمز است. اگر هم می‌خواهید ژست‌هایی را به نوزاد بدهید، پس باید تصاویر خودتان را تا قبل از هفته سوم بگیرید.

چون بعد از سه هفته، انعطاف بدن نوزاد کم می‌شود و شما نمی‌تواند ژست‌های مدنظر خودتان را بر روی نوزاد اجرا کنید. برای همین معمولا بهترین زمان برای عکاسی نوزادان از 6 الی 20 روزه اول تولد نوزاد است.

در ادامه بهترین زمان مناسب عکاسی از نوزاد را به شما معرفی می‌کنیم:

 

دوره نوزادی

دوره نوزادی

هفته اول هر نوزادی را می‌توان سخت‌ترین روزهای هر پدر و مادری اعلام کرد؛ معمولا در روزهای اول، پدر و مادر سعی می‌کنند تا خواب و تغذیه نوزاد خودشان را به بهترین شکل ممکن انجام دهند و اگر از من بپرسید، همین روزها می‌تواند بهترین زمان مناسب عکاسی از نوزاد باشد.

یکی از اصلی‌ترین دلایل آنها هم دقیقا مربوط قدرت انعطاف پذیری نوزادان تا کمتر از 3 هفته می‌شود. همچنین اکثر والدین نیز علاقه دارند تا عکاسی نوزاد آنها به صورت برهنه و همچنین با ژست‌هایی هنرمندانه باشد.

نوزادان کمتر از 3 هفته، درواقع ژست‌های ایده آلی را به خودشان می‌گیرند و اگر راستش را بخواهید، هر نوزادی در زمان عکاسی، بامزگی خاصی را در ژست خودش دارد که با یکدیگر متفاوت هستند.

اگر به ظاهر نوزادان تا قبل از هفته سوم دقت کنید، متوجه انگشتان کوچک و لبان پشت چین دار و ویژگی‌های مختلف دیگری می‌شوید که والدین از همین ویژگی‌های نوزادشان، بسیار ذوق زده هستند؛ پس چرا نمی‌خواهید تا این لحظات را به ثبت برسانید؟

یادتان باشد که تا 1 سالگی، کودک به سرعت تغییر چهره می‌دهد و برای همین باید فرصت را غنیمت بشمارید و تا قبل از هفته سوم، یک عکس را از نوزاد خودتان به ثبت برسانید.

در صورتی که شما برای برندتان قصد تبلیغات دارید پیشنهاد می شود قبل از هر گونه اقدام مطلب مربوط به آتلیه عکاسی صنعتی را مطالعه نمایید.

دوره سه_چهار ماهگی

دوره سه_چهار ماهگی

همانطور که در بالا هم توضیح دادیم، چهره نوزاد شما هر لحظه در حال تغییر است؛ ولی شما نمی‌توانید که هر روز نوزاد خودتان را به یک آتلیه برای عکاسی ببرید. بعد از دوران چند روزگی، بهترین زمان مناسب عکاسی از نوزاد در دوران سه الی چهار ماهگی است.

کودکان سه چهار ماهه می‌توانند لبخند بزنند و همچنین والدین خودشان را می‌شناسند و به حرکات آنها، عکس العمل نشان می‌دهند. پس اگر به دنبال بهترین زمان برای عکاسی نوزادان به غیر از روزهای اول هستید، دوره سه الی چهار ماهگی نوزادان را پیشنهاد می‌کنیم.

 

دوره 6 ماهگی

دوره 6 ماهگی

دوران 6 ماهگی تقریبا دورانی است که کودک شما عکس العمل‌های بیشتری را نسبت به دوران سه الی چهار ماهگی از خودش نشان می‌دهد. برای مثال می‌تواند با اسباب بازی‌ها بازی کند و همچنین خنده‌های طولانی‌تری را نسبت به دوره سه الی چهار ماهگی داشته باشد.

البته ملاک اصلی در زمان عکاسی در دوره 6 ماهگی، زمانی است که کودک شما بتوانید بنشیند که یعنی با اختیار خودش باشد. در زمان عکاسی، پدر و مادر نباید هیچ کمکی به نشستن کودک کند و اگر کودک 6 ماهه شما همچنان قدرت نشستن را ندارد، چند روز یا چند هفته را صبر کنید و مجددا برای عکسبرداری به آتلیه کودک مراجعه کنید.

همچنین باید در زمان عکاسی، یکی از نزدیکان نوزاد که نوزاد نیز او را می‌شناسد، نزدیک او بنشیند تا جلوی هر گونه خطری را بگیرد. همچنین بهتر است که دیگر نوزاد 6 ماهه خودتان را برهنه در جلوی دوربین نیاورید و حداقل اندکی لباس را بر تن او بپوشانید.

چون وسایل و لباس‌ها می‌تواند نشان از سن و شخصیت کودک باشد.

 

دوره 9 تا 12 ماهگی

9 ماهی تا یک سالگی نیز یک زمان مناسب عکاسی از نوزاد است که می‌تواند نقاط عطف مختلفی از نوزاد شما را نمایان کند. البته نوزاد از 6 تا 9 ماهگی، تغییر خاصی نمی‌کند و شاید فقط بتواند چهار دست و پا یا سینه خیز راه برود.

ولی در یک سالگی قطعا شما می‌تواند نقاط عطف مختلف و بیشتری را از کودک خودتان مشاهده کنید. برای همین معمولا به والدین پیشنهاد می‌شود که اگر به دنبال عکسی بهتر هستند، تا یک سالگی کودک صبر کنند.

بیشتر بخوانید: عکاسی HDR چیست؟

در دوران بارداری نیز عکس بگیریم؟

هر مادری دوست دارد تا هر لحظه از نوزاد خودشان را به ثبت برساند که زمان بارداری نیز می‌تواند یکی از همین موارد باشد. البته شما باید این مورد را بدانید که عکاسی بارداری با عکاسی کودک فرق می‌کند و تکنیک‌های مخصوص به خودشان را دارند.

این مورد را بدانید مادر بودن یک هدیه‌ای از سمت خداوند به شماست که می‌تواند یک کودکی زیبا را به شما هدیه دهد. برای همین پیشنهاد می‌شود که از برآمدگی شکم خودتان یک عکس حرفه‌ای بگیرید تا هیچ وقت این زمان زیبای بارداری را فراموش نکنید.

البته شاید اکثر آتلیه‌هایی که خدمات عکاسی کودک را ارائه می‌دهند، خدمات عکاسی بارداری را نیز دارا باشند؛ ولی اگر اینطور نبود، باید به سراغ یک آتلیه بارداری بروید.

 

 

ممنون از رأی دهی شما کاربر عزیز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *