امروزه بسیاری از شغل ها برای کسب درآمد بیشتر خود نیاز به تبلیغات خوب و حرفه ای هستند. میتوان گفت یکی از مهم ترین راه تبلیغات عکاسی صنعتی  از محصولات است که با توجه به دوربین های پیشرفته که شامل دوربین عکاسی و حتی بسیاری از دوربین های موبایل این قابلیت را دارند که بتوان به عکس های مورد نیاز افکت و رنگ مورد نیاز را بدهیم .

یکی از استفاده های مرتبط با این بحث گرفتن عکس صنعتی از لباس با گوشی میباشد که در ادامه به توضیح بیشتر میپردازیم.

برای گرفتن گرفتن عکس صنعتی از لباس حتی میتوانید از دوربین موبایلتان استفاده کنید مهم نوع عکس گرفتن شما است تا مخاطب به سمت محصولات شما جذب بشود .

به هر عکسی که باعث تبلیغات بشود و ما بتوانیم از این راه تجارت کنیم و برای ما در آمد داشته باشد . عکاسی صنعتی از لباس فقط مربوط به محصولات نمیشود بلکه  افراد مشهور ، مدل ها  حتی بسیاری از آدم های معمولی برای جلب توجه بشتر مخاطب به لباس از  عکس های حرفه ای استفاده میکنند تا بتوانند چه در محیط حقیقی و مجازی کسب و کار خود را رونق بدهند.

به این نکته باید توجه داشت که حتما باید از عکس های با رزولوشن بالا و با کیفیت استفاده کرد  و از عکس های نامربوط به

زمینه کاری و بی کیفیت خودداری کنیم در نتیجه باید اصول گرفتن عکس صنعتی از لباس با گوشی را بدانیم.

اصول عکاسی صنعتی لباس

نکاتی زیادی برای اصول عکاسی صنعتی  از لباس وجود دارد اما ما تنها به  چند نکته مهم  آن میپردازیم.

از بک گراند ساده سفید و ساده استفاده کنیم

در گرفتن عکس صنعتی از لباس با گوشی از بک گراند های شلوغ استفاده نکنید تا تصویر شما واضح تر دیده شود . سعی کنید بک گراند را با استفاده از برنامه های ادیت عکس حذف کنید و از رنگ سفید استفاده کنید حتی میتوانید از یک مقوا یا کاغذ سفید برای بک گراند خود استفاده کنید تا جلوه ی بیشتری به عکس صنعتی از لباس خود بدهید.

 استفاده از تم برای شبکه های اجتماعی

سعی کنید برای عکاسی صنعتی از  لباس از یک تم و ترکیب رنگ خاصی استفاده کنید مثلا برای صفحه ی اینستاگرام خود از دو رنگ خاص یا طراحی کوچکی در بقل عکس خود قرار دهید . اما به این صورت نباشد که یک عکس بک گراند آن سفید و دیگری مشکی باشد این کار کاملا غلط است و بسیار بازدید از پیج را کم میکند.

عکس با وضوح بالا قرار دهید

یکی از نکات در عکاسی صنعتی از لباس که خیلی مهم است گرفتن عکس از نمای نزدیک است تا تمام جزیباتی که مشتری برای لباس و کفش خود مد نظر دارد را مشاهده کند.

استفاده از نورپردازی مناسب

برای عکاسی صنعتی از لباس  یا از نور مصنوعی استفاده کنید یا طبیعی سعی نکنید از هردو نور استفاده کنید . اما نکته ی مهم تر این است که از ایجاد سایه جلوگیری شود که یکی از راه های آن استفاده از نور مصنوعی برای پخش نور در محیط است  و برای این کار میتوانید از چتر برای پراکنده کردن  نور به اطراف استفاده کنید.

استفاده از تکیه گاه

 1. برای آنکه دست شما نلرزد و بتوانید عکس مناسب از لباس بگیرید از سه پایه استفاده نمایید .
 2. از زوم کردن عکس خودداری کنید تا کیفیت آن پایین نیاید و به جای آن دوربین را به لباس مربوطه نزدیک کنید.

آماده سازی پوشاک قبل از عکاسی

 1. حتما لباس اتو کشیده و بدون چروک باشد
 2. دکمه های لباس بسته و منظم باشد
 3. لباس ها بدون پارگی و لک باشد.

چگونه از پوشاک عکسبرداری کنیم؟

تغییر دادن لباس ها به شکل های مختلف : 

 1. پهن کردن لباس بر روی زمین
 2. تا کردن پیراهن مردانه
 3. گرفتن عکس کلی از چند لباس در رگال

استفاده از مدل در گرفتن عکس صنعتی از لباس با گوشی

میتوانیم برای نمایش بهتر پوشاک، کفش ها مخصوصا پیراهن و لباس های مجلسی از مدل استفاده کنیم .

برای عکاسی صنعتی از لباس با گوشی بهتر است از مدل واقعی به جای مانکن استفاده کنیم به این علت که میتوان عکس های متفاوت و جذابی در محیط های مختلف عکسبرداری کرد که باعث جلب توجه بیشتری میشود. جهت مشاهده عکاسی مدلینگ کلیک کنید.

عکسبرداری از زوایای مختلف

 • عکس گرفتن از نمای بالا لباس
 • قانون یک سوم تصویر ( قرار دادن عکس در گوشه کادر به جای وسط )
 • عکس انداختن از نیمرخ
 • عکسبرداری صنعتی از لباس طوری که کارکنان و حتی مشتری هم دیده شود.

کجا عکاسی کنیم؟

بسیاری از افراد زمانی که میخواهند خربد آنلاین انجام دهند بسیار به محل کار و نوع برند پوشاک توجه میکنند .

 1. عکسبرداری هنگام کار : زمانی که  در حال صحبت کردن با مشتری هستید  بدون آنکه حواستان باشد، یکی از بهترین نوع عکسبرداری است. یا حتی  از نوع برخورد کردن شما با مشتری فیلمبرداری شود.
 2. عکس از پوشاک در فروشگاه : زمانی که شما از لباس های خود در فروشگاه عکسبرداری میکنید توجه مشتری بسیار جلب میشود زیرا نام فروشگاه شما و برند پوشاک مشخص میشود که اعتماد لازم را به مشتری میدهد.که یکی از نکات مهم در عکاسی صنعتی لباس است.

و در آخر هم جهت گرفتن عکس از لباس به صورت حرفه ای میتوانید از خدمات عکاسی استودیو لنزو استفاده کنید. جهت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

رأی بدهید