برای این که عکس پروفایل خوب و حرفه ایی را به ثبت برسانید می بایست فعالیت های پشت سر همی را انجام دهید.در ادامه برخی فعالیت هایی که منجر می شود تا شما یک عکس خوب و حرفه ایی را برای پروفایل تان به ثبت برسانید را بیان خواهیم کرد امیدواریم تا انتهای این مطلب ما را همراهی نمایید.

چگونه یک عکس پروفایل خوب بگیریم؟

عکس پروفایل زیبا و استاندارد تاثیر زیادی بر روی دید و تفکرات مثبت مخاطبین ما می گذارد به همین دلیل باید عکس های زیبا و استانداردی را برای پروفایل شبکه های اجتماعی و اکانت های خود انتخاب کنیم. شاید شما هم از آن دسته از افرادی باشید که از عکس گرفتن فراری باشید و با خود بگویید چه طوری خوش عکس باشیم یا چه طوری یک عکس پروفایل خوب از خودمان بگیریم؟

در این مقاله ما به شما روش هایی را می گوییم که شما به راحتی و با رعایت کردن آن ها بتوانید عکس های هنری و حرفه ای پروفایلی از خودتان بگیرید. و حتی بعد از گرفتن عکس های مد نظر میتوانید چاپ عکس روی تخته شاسی هم داشته باشید .

اگر قصد این را دارید که عکس های پروفایلی حرفه ای در آتلیه بگیرید، آتلیه عکاسی لنزو را امتحان کنید.

چه طوری عکس پروفایل پسرانه بگیریم

آموزش گرفتن عکس پروفایل

برای اینکه بدانید چگونه می‌توان عکس خوب برای پروفایل بگیرید، مراحل زیر را در تصاویر خود اعمال کنید:

تنظیم نور دوربین برای بهتر شدن عکس ها

نور تاثیر زیادی بر روی زیبایی صورت شما دارد . بنابراین نورها و سایه های صورت خود را کنترل کنید تا عکس شما زیباتر و حرفه ای تر به نظر برسد. برای عکس گرفتن از پرتره هیچ گاه از فلاش دوربینتان استفاده نکنید زیرا فلاش عکس شما را محو کرده و زیبایی چهره شما را از بین می برد.

 

تنظیم نور دوربین برای بهتر شدن عکس ها

 بهترین زاویه صورت خود را پیدا کنید

صورت شما با توجه به استخوان بندی و حالتی که دارد، در زاویه مشخصی جذاب تر به نظر می رسد به همین دلیل در هنگام عکاسی ابتدا بهترین زاویه و بهترین حالت چهره خود را پیدا کرده و سپس عکاسی کنید. به عنوان مثال در صورتی که غبغب دارید، کمی صورت خود را به جلو متمایل کرده و سر خود را زیاد بالا نگیرید.

 بهترین زاویه صورت خود را پیدا کنید

زیاد به دوربین نزدیک نشوید

در هنگام انداختن عکس سلفی کمی از دوربین فاصله بگیرید تا عکس اعوجاج پیدا نکند. برای این کار می توانید دوربین خود را بر روی پایه و یا وسیله ای قرار داده و تایمر عکس را روشن کنید تا بتوانید فاصله مورد نیاز خود را از دوربین رعایت کرده و عکس های جذاب تری را به ثبت برسانید. گرفتن عکس در آتلیه عکاسی دیجیتالی هم میتواند گزینه ای برای گرفتن عکس علاوه بر عکس سلفی با گوشی باشد .

زیاد به دوربین نزدیک نشوید

از نرم افزارهای ادیت استفاده کنید

برای این که عکس پروفایل شما جذاب تر به نظر برسد و نور عکس های شما تنظیم باشد، بهتر است با استفاده از یک نرم افزار ادیت عکس های خود را ویرایش کنید. برای ویرایش عکس ها حتما لزومی به استفاده از نرم افزارهای ویرایش حرفه ای عکس نبوده و شما با نرم افزارهای گوشی می توانید به راحتی عکس های خود را ویرایش کنید.

 به عنوان مثال می‌توانید قسمتی از تصویر که بهتر است را زوم کنید. فیلتر مناسب بر روی تصویر انتخاب کنید و یا حتی برخی قسمت‌های غیر ضرور را حذف نمایید.

از نرم افزارهای ادیت استفاده کنید

برای عکس های پروفایلی لباس مناسب تن کنید

طرح و رنگ لباس تاثیر زیادی بر روی زیبایی عکس دارد. ترجیحا برای افزایش جذابیت در گرفتن عکس پروفایلی، رنگ لباس خود را متناسب با رنگ زمینه انتخاب کنید و یا بالعکس رنگ زمینه را با رنگ لباس های خود هماهنگ کنید. هماهنگی بین لباس و زمینه عکس دید متفاوتی را به بیننده خواهد داد. برای گرفتن عکس در آتلیه عکاسی هم میتوانید چند دست لباس برای خود به آتلیه برده و عکس های متفاوت با لباس های مختلف خود بگیرید .

خودتان عکس نگیرید(سلفی نگیرید)

اگر به دنبال عکس خوب و حرفه‌ای برای پروفایل خود هستید. اگر می‌خواهید عکسی متفاوت برای پروفایل خود داشته باشد، از سلفی گرفتن پرهیز کنید.

زمانی که شما از خود سلفی میگیرید، علاوه بر کیفیت پایین‌تر و رزولوشن پایین عکس، محدوده حرکتی و فیزیکی خود را محدودتر می‌کنید. اگر شخص دیگری از شما عکاسی کند، ژست و تمرکز بهتری بر روی عکس خواهید داشت.

ژست مناسب را فراموش نکنید

یکی از هنرهای یک عکاس و در نتیجه خلق عکس مناسب، آشنایی با ژست‌ها و فیگورها در پوزیشن‌های مختلف است. باید بدانید که برای عکس پروفایل به دلیل تمرکز بر چهره و اندام شما و نه منظره اطراف، نوع فیگور گرفتن، ایستادن و یا نشستن از اهمیت بالایی برخوردار است.

سعی کنید به گونه ای بنشینید که شانه‌ها رو به پایین و در عین حال عقب قرار گیرند. به این ترتیب عکس حرفه‌ای تر شده و اندام بالاتنه شما بهتر نمایش داده خواهد شد. این مورد؛ به ویژه در پوزیشن‌های نشسته اهمیت دوچندانی پیدا می‌کند.

از نگاه مستقیم به دوربین پرهیز کنید

شما برای عکس‌های تبلیغاتی صنعت عینک سازی و یا عکس پرسنلی، عکس نمی‌گیرید. پس از نگاه مستقیم به دوربین و گرفتن تمام تمرکز بر روی سر و چشمان خود پرهیز کنید.

حتی اگر در کل اندام و چهره شما، چشمانتان دارای برترین ویژگی باشد، باز هم خیره شدن به دوربین از اشتباهاتی است که متاسفانه در بسیاری از عکس‌های پروفایل غیرحرفه‌ای مشاهده می‌کنیم. بهتر است با درجه 30 تا 40 درجه نسبت به دوربین، فوکوس نگاه از آن را تغییر دهید.

لبخند بزنید، اما نخندید

تصاویر حس و حال شما را منتقل می‌کنند. گاهی شما تمایل دارید احساس شادی را به دیگران از طریق عکس‌های خود انتقال دهید.

برای این کار نیاز به خندیدن بیش از حد و مشخص شدن دندان‌ها نیست. کافی است لبخند ملیح و ملایمی بر روی صورت داشته باشید تا عکس از حالت زمخت و جدی بودن خارج شود. جذابیت یک عکس را فدای موارد حاشیه‌ای نکنید.

انتخاب پس زمینه مناسب را فراموش نکنید

با توجه به اینکه بیشترین فوکوس در تصاویر پروفایلی بر روی چهره و اندام فرد است، بهتر است تصاویر پس زمینه را در ساده‌ترین حالت ممکن انتخاب کنید و از انتخاب پس زمینه در لوکیشن‌های شلوغ پرهیز کنید.

البته به این معنا نیست که از یک پس زمینه سفید، مانند عکس پرسنلی بهره گیرید. منظور انتخابی خلوت و کم حاشیه برای عکس پس زمینه است. بهتر است این تصاویر را در مناظر طبیعی پر رنگ و لعاب انجام ندهید.

چگونه عکس زیبا از خودمان بگیریم؟

برای اینکه بدانید چگونه عکس های زیبا بگیریم از خودمان علاوه بر دانش نسبی از عکاسی باید مهارت‌های مورد نیاز را نیز به دست آورید. برای اینکار نیازی نیست به دنبال کلاس‌ها و آموزش‌های مختلف و هزینه‌بر برای یک پروفایل باشید. کافیست چند نکته را رعایت کنید:

 • نور مناسب در عکاسی را رعایت کنید و از مکانی با نور خوب بهره گیرید.
 • عکس‌های گروهی ودسته جمعی را برای پروفایل به کار نبرید.
 • عکس‌ها را ادیت کنید، اما بیش از حد غیر واقعی نکنید.
 • سعی کنید شخصیت درونی خود را در عکس‌ها تجلی دهید.
 • عمق و مقیاس مناسب در تصاویر به کار برید.

چگونه عکس‌های خفن از خودمان بگیریم؟

یکی از راه هایی که کمک میکند چجوری عکس بگیریم، این است که از ایده‌ها و تصاویر پروفایل دیگران استفاده کنید.

در واقع تمامی این ایده‌ها، می‌تواند حاصل خلاقیت میلیون‌ها نفر باشد. البته منظور این نیست که عکس خود را تماما از پروفایل دیگری کپی بگیرید.

می‌توانید با مشاهده پروفایل‌های مختلف، هر کدام که با روحیات و سلیقه شما مطابقت بیشتری دارد را انتخاب کرده و به المان‌های آن دقت کنید.

به عنوان مثال از پس زمینه الگو بگیرید، نوع فوکوس و مقیاس‌ها را بسنجید، زاویه عکس را در نظر بگیرید و… با کمک تمامی این فاکتورها، می‌توانید به بهترین عکس پروفایل که هم اصولی باشد و هم طبق سلیقه شماست، دست یابید.

عکس پروفایل حرفه‌ای

برای داشتن عکس پروفایل حرفه‌ای نیاز به استخدام یک عکاس حرفه‌ای در این زمینه نیست. شما هم می‌توانید با آشنایی از تکنیک‌های عکاسی، بهترین و جذاب ترین پروفایل متناسب با سلیقه خود طراحی کنید.

برخی نکات که به حرفه‌ای‌تر کردن تصویر پروفایل شما کمک می‌کند را می‌توانید در ادامه مشاهده کنید:

دو منبع نور در پشت سر و یک منبع نوری درست در جلوی صورت، روشن ترین پس زمینه با حداقل سایه را به شما ارائه می‌دهد.

دراز کشیدن بر روی چمن یا روی سطح مناسب، برترین ایده برای ایجاد تمایز با سایر پروفایل‌های عمودی است.

استفاده از عکس‌های کوچکتر یا همان عکس‌های پولاروید برای افزایش جذابیت و خلاقیت بصری را فراموش نکنید.

قرار دادن صورت در بین دستان با تکنیک‌های مختلف و پوزیشن‌های متنوع، راهی برای بیشتر جلوه دادن چهره شماست.

اگر به خاص بودن تصویر می‌اندیشید، تصاویر سیاه و سفید را  فراموش نکنید.

چگونه عکس پروفایل بگیریم؟

امروزه به علت فراگیر شدن شبکه‌های اجتماعی، مسلما داشتن عکس پروفایل جذاب از اهمیت زیادی برخوردار است.

برای آنکه بدانید چگونه عکس پروفایل بگیریم و یا یا چگونه عکسی زیبا بگیریم که جذابیت چهره و اندامتان را دو چندان کند، کافی است دو نکته بسیار مهم را در حین عکاسی لحاظ کنید.

به جای استفاده از تصاویر گل، اشیا و یا سایر موارد، چهره و عکس حقیقی خود را جایگزین نمایید.

عکس فرد بهترین گزینه برای افزایش تعاملات اجتماعی در این گونه شبکه‌هاست.

نکته دوم گرفتن عکس به گونه‌ای که لباس‌های موجود در عکس و یا پس زمینه با نوع طراحی آن شبکه اجتماعی متضاد باشد. به عنوان مثال در شبکه توئیتر که پس زمینه‌ها آبی رنگ هستند، انتخاب رنگی متضاد با آبی رنگ را حتما امتحان کنید.

چگونه یک عکس خوب از خودمان بگیریم؟

اغلب افراد به این موضوع می‌اندیشند که چگونه یک عکس خوب از خودمان بگیریم؟ این عکس می‌تواند برای عکس پروفایل در شبکه‌های اجتماعی و یا سایر گزینه‌ها باشد. مهم آن است که بتوانیم حداکثر تلاش خود را برای اینکه چگونه عکس زیبا بگیریم، داشته باشیم.

به طور کلی تعریف عکس خوب عکسی است که کاملا هدفمند است و قصد دارد که مفهوم یا خبر خاصی را به بیننده این عکس منتقل کند.

معمولا عکس‌های پروفایل در برگیرنده شخصیت درونی افراد است و ممکن است با اعمال اصول عکاسی در تصویر، بیننده را کاملا متحول نماید.

عکس حرفه‌ای برای پروفایل

اگر فردی هستید که تعاملات در شبکه‌های اجتماعی اهمیت زیادی برای شما دارد، گرفتن عکس حرفه‌ای برای پروفایل را فراموش نکنید.

این امر مستلزم رعایت برخی نکاتی است که در این مطلب به آن‌ها اشاره شد، اما برخی نکات دیگری وجود دارند که رعایت آن‌ها در تصویر به حرفه‌ای شدن شما کاملا کمک می‌کند:

 • اضافه کردن نام تجاری به محتوای عکس
 • استفاده از فیلترها و افکت‌ها به اندازه مناسب و نه زیاد
 • عدم استفاده از کلاژ در تصاویر پروفایلی
 • استفاده از دوربین خوب و یا گوشی با دوربین مناسب
 • انتخاب زاویه کامل در تصویربرداری
 • استفاده از قانون یک سوم در ثبت تصویر
 • عدم حذف دستان در تصاویر
 • چانه را به سمت دوربین نشانه بروید تا شل به نظر نرسد.
 • از بولد کردن شانه‌ها بپرهیزید.
 • زاویه را به گونه‌ای در نظر بگیرید که بین نوک بینی و گونه‌ها، یک فاصله مناسب ایجاد شود.

چگونه عکس پروفایل خوب و هنری داشته بگیریم؟

در صورتی که عکس پروفایل برای شما اهمیت بسیار زیادی دارد توصیه می شود که از یک عکاس بخواهید که عکس هایی زیبا با ترکیب بندی استاندارد را از شما ثبت کند.

اگر قصد دارید عکس پروفایل حرفه ای و هنری داشته باشید پیشنهاد می کنیم آتلیه عکاسی لنزو در غرب تهران را حتما امتحان کنید. عکاسان لنزو بهترین عکس های پرتره و عکس پروفایلی حرفه ای را از شما میگیرند.

ممنون از رأی دهی شما کاربر عزیز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *