نکات لازم برای گرفتن عکس صنعتی

اگر می خواهید از محصولات خود عکس هایی برای تبلیغاتی بگیرید یا از عکاسی صنعتی بهره گیری کنید باید نکاتی را رعایت کنید. طبق آماری که به دست آمده است 75 درصد از مشتریان به عکس هایی گرفته شده محصول اعتماد می کنند و عکس های محصولات شما در فروش محصولات بسیار تاثیرگذار می باشد.

1- از پشت صحنه ها و بک گراندهای شلوغ و بی نظم خودداری کنید

اگر شما در تصاویر محصولات خود از بک گراندهای اضافی استفاده کنید توجه مشتری به عکس اصلی و محصول کم می شود. شما برای توجه بیشتر خریداری می توانید بک گراند عکس خود را سفید کنید.شما در عکس های صنعتی باید کمترین توجه را به سایر اشیا اضافی جلب کنید.

 از پشت صحنه ها و بک گراندهای شلوغ و بی نظم خودداری کنید

2- عکس برداری از محصول را در چند جهت مختلف انجام دهید

مردم با 20 نکته مهم و اساسی برای گرفتن عکس های صنعتی مراجعه به هر سایت فروشگاهی می خواهند که محصول را از زوایای مختلف بررسی و مشاهده کنند. اگر شما بتوانید عکس 360 درجه از محصول خود در سایت قرار دهید بازدهی بسیار عالی خواهد داشت.

3- آماده سازی محصولات جهت عکس برداری

شما برای عکس برداری از محصولات، باید محصولات را مرتب و تمیز کنید. برای مثال اگر شما می خواهید از لباس ها عکس برداری کنید باید از قبل چین و چروک ها یا لکه ها را برطرف کنید تا در عکس مشخص نشوند. استفاده از مدلینگ در عکس ها هم تاثیر بالایی در انتخاب مشتری برای خرید لباس دارد در نتیجه برای تاثیر بیشتر میتوانید از عکاسی مدلینگ نیز استفاده کنید .

4- فوکوس بیجا ممنوع!

در بعضی از عکس ها اگر شما روی محصولات فوکوس کنید ممکن است باعث بی کیفیت افتادن عکس محصولات شوید.

 فوکوس بیجا ممنوع

5- عکس های با کیفیت و با وضوح بالا را اولویت قرار دهید

تصاویر با کیفیت و با وضوح بالا یک امر ضروری برای عکس برداری صنعتی می باشد. این امر توجه مشتریان را حتی به جزیی ترین و کوچکترین نکات محصول جلب می کند.

6- استفاده از روانشناسی عکس ها و ترکیب های رنگی مناسب

طبق مطالعات انجام شده مشتریان با برخی از ترکیب های رنگی جذب محصول می شوند و رضایت کاملی از این محصول ها دارند. شما برای استفاده از این سبک باید هنر ترکیب رنگ ها را فرا بگیرید.

7- لوگوی محصول باید بسیار واضح باشد

شما برای برندینگ شدن و فروش محصولات ، عکس برداری صنعتی انجام می دهید ؛ پس بهتر است که لوگو کاملا قابل مشاهده باشد. اگر لوگوی محصول شما مشخص نباشد مشتری ممکن است محصول شما را با سایر محصولات مشابه اشتباه بگیرد.

8- سایز واقعی محصول در عکس باید مشخص باشد

یکی از چالش های مهم در فروش محصولات به صورت آنلاین و غیرحضوری نشان دادن اندازه واقعی محصولات می باشد.

9- از اکسسوری ها در این نوع عکس ها استفاده کنید

شما برای زیباتر شدن عکس ها می توانید از اکسسوری ها استفاده کنید. در بعضی از موارد برای مثال فروش جواهرات شما باید از اکسسوری های زیبا استفاده کنید.

10- استفاده مناسب از نور طبیعی و نور مصنوعی

شما باید مناسب محصولات و عکس های گرفته شده از نورهای طبیعی یا مصنوعی استفاده کنید.

11- نورپردازی عکاسی

نورپردازی هنگام عکاسی از محصول بسیار در کیفیت عکس ها تاثیرگذار می باشد.

نورپردازی عکاسی

12- ترکیب کردن عکس های محصول

شما با مشاهده برنامه های ادیت و ترکیب عکس می توانید ایده های خوبی برای ترکیب عکس های محصول خود بدهید. شما برای کاتالوگ های محصولات خود نیز می توانید از این تکنیک استفاده کنید.

13- از تکنیک Bokeh Wall استفاده کنید

یک بک گراند خاص،رنگی و فانتزی می تواند زیبایی عکس شما را چند برابر کند. برای این کار می توانید از برنامه های photoshop استفاده کنید.

14- استفاده از یک محیط مناسب

استفاده از ابزار و محیط های مختلف در عکس برداری محصول بسیار مهم است. محیط یا ابزار باید با محصول ترکیب خوبی را تشکیل دهند. شما باید در انتخاب این محیط ها یا ابزارها دقت داشته باشید زیرا ممکن است باعث شلوغی یا بی نظمی عکس شود.

15- خرید دوربین و لنزهای مناسب

شما در خرید دوربین برای عکاسی صنعتی نیاز به خرید دوربین های گران قیمت ندارید زیرا در عکاسی صنعتی دوربین مهم نمی باشد و شما با خرید یک لنز خوب می توانید عکس های با کیفیتی از محصولات خود بگیرید.

خرید دوربین و لنزهای مناسب

16- استفاده از سه پایه

شما برای عکس برداری از محصولات در جهت ها و زوایای مختلف نیاز به سه پایه هایی دارید که بتوانید از محصولات در زوایای مختلف عکس بگیرید.

17 – استفاده از فیلترها برای جلوگیری از پخش شدن نور

اگر می خواهید از محصولاتی عکس برداری کنید که براق هستند باید از این فیلترها استفاده کنید زیرا ممکن است با خوردن نور به این محصولات باعث تابش خیره کننده نور شود و این کیفیت عکس شما را تا حدود بسیار زیادی پایین می آورد.

18- از سرعت شاتر پایین استفاده کنید

از آن جایی که در عکس برداری از محصول نیازی به جا به جایی و حرکت نمی باشد،شما نیازی به گرفتن عکس های پی در پی و پشت سر هم ندارید و عکس ها باید ثابت باشند.

19- انتخاب سایز و فرمت مناسب برای عکس های محصولات

شما می توانید با استفاده از برنامه های ویرایش عکس سایز و فرمت مناسب عکس را انتخاب کنید تا بتوانید زیبایی عکس را حفظ کنید.

انتخاب سایز و فرمت مناسب برای عکس های محصولات

20- استفاده از برنامه های ویرایش عکس

بسیاری از کسانی که می خواهند از محصولات خود عکس برداری کنند و در سایت ها قرار دهند و از طریق این عکس ها مشتریان را جذب کنند، از برنامه های ویرایش عکس برای زیباترشدن عکس ها استفاده می کنند. شما حتی می توانید با استفاده از این برنامه ها مشکلات عکس ها را نیز برطرف کنید.

 

رأی بدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *