عکس گرفتن در همه جای دنیا طرفداران بسیار زیادی دارد. همه ما عکس هایی که از ویژگی ها و فاکتور های مناسبی برخوردار هستند را می پسندیم، اما واقعا بد و خوب را چه چیزی تعیین می کند و معیارهای عکس خوب از بد چیست؟

معیارهای عکس خوب چیست؟

همانطور که می دانید عکاسی یک رشته تخصصی در هنرهای تجسمی می باشد و دارای محیط آکادمی و دانشگاهی می باشد. بنابراین به راحتی نمی توان یک عکس را خوب و یا یک عکس را بد نامید. شما باید ابتدا با معیارها و ویژگی های یک عکس خوب آشنا شوید، تا بتوانید تفاوت عکس خوب را از بد تشخیص دهید.

معیارهای عکس خوب چیست؟

 عکس خوب دارای معیارهای زیادی می باشد و هر استاد و عکاس حرفه ای در این مورد نظرات متفاوتی دارد، اما اکثر آن ها در مواردی که می گوییم با هم اتفاق نظر دارند.

در این مطلب ما این ویژگی ها را برایتان به طور کامل توضیح می دهیم، با ما همراه باشید.

در مورد آتلیه عکاسی دیجیتالی اطلاعاتی را بدست آورید.

حس و جان عکس

شما باید بتوانی با عکس خود بیننده را تحت تاثیر قرار دهید و احساسات او را زنده کنید.عکس ها می توانند هر احساسی را که شما بخواهید به بیننده القا کنند،حس غم،حس شادی،حس طنز و……

در واقع شما زمانی می توانید ادعا کنید که یک عکس خوب گرفتید که بتوانید با آن عکس احساسات افراد را به جوشش بیاورید.

نور مناسب

نور از عوامل مهم در یک عکس خوب می باشد و رابطه مستقیم با کیفیت عکس دارد. این اهمیت تا جایی است که بعضی از اساتید عکاسی به عکس لغب نقاشی با نور را داده اند، نور خود دارای انواع مختلفی می باشد.

برخی از این نور ها عبارت اند از :

  • نور گرم
  • نور سرد
  • نور رامبراند

در واقع تکنیک های نور نقاشی و عکاسی بسیار شبیه به هم می باشد.

ترکیب بندی

ترکیب بندی به ترتیب سوژه ها در عکس می گویند. ترکیب بندی خوب باعث می شود، تا بیننده به تمام قسمت های عکس توجه کند.

خلاقیت به خرج دهید

شما باید متفاوت عمل کنید، تا متفاوت نتیجه بگیرید. بنابراین اگر می خواهید یک عکس خوب تهیه کنید، همیشه از یک زاویه متفاوت به سوژه های خود نگاه کنید.

هزینه ی چاپ عکس بر روی تخته شاسی به چه عواملی بستگی دارد؟

زمان مناسب

شما در عکاسی باید موقعیت شناس باشید تا بتوانید بهترین عکس را در زمان مناسب تهیه کنید. صحنه های بی نظیر فقط یکبار اتفاق می افتند.

عکس حرفه ایی در زمان مناسب

عکس با مفهوم بگیرید

عکس با مفهوم یعنی عکسی که در آن سوژه ها در حالی که با هم هیچ ربطی ندارند، ارتباط برقرار کنند.

همه این موارد که گفته شد فقط بخش کوچکی از ویژگی های عکس خوب می باشند که اکثرا همه با آن موافق هستند.

امیدواریم که این مطالب برای شما مفید واقع شده باشد و از شما بابت وقتی که صرف کرده اید کمال تشکر را داریم. همچنین می توانید با مراجعه با سایت لنزو انواع مدل های عکاسی را ببینید.

برای ارتباط با کارشناسان بهترین آتلیه عکاسی می توانید به قسمت های مربوطه مراجعه نمایید و یا می توانید با شماره تماس های مندرج در انتهای صفحه ارتباط برقرار نمایید.

رأی بدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *