عکاسی صنعتی و تبلیغاتی از لباس هم یک دنیایی در حرفه بی انتهای عکاسی است که نیازمند تکنیک و مهارت‌های خاص خودش می‌باشد. برای همین اگر شما علاقمند به به یادگیری عکاسی از پوشاک برای تبلیغات هستید، باید حتما با نکات آن آشنا باشید.

در این مقاله از سایت لنزو قصد داریم تا یکسری نکات مهم درباره عکاسی صنعتی از پوشاک را در اختیار شما قرار دهیم. پس اگر شما هم علاقمند به این حوزه هستید، پیشنهاد می‌کنم که حتما این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

عکاسی از پوشاک برای اینستاگرام و سایت

امروزه اکثر مراحل خرید و فروش، در سطح اینترنت انجام می‌شود که پوشاک هم از این قائله مستثنی نیست؛ فروشگاه‌های اینترنتی به مانند فروشگاه‎های فیزیکی نیستند که بتوانید یک محصول فیزیکی را قرار دهید و برای همین شما مجبور هستید تا یک تصویری از محصول خودتان را در سایت یا اینستاگرام و هر بستر دیگری قرار دهید تا مشتریان خودتان را با کیفیت محصول آشنا کنید.

ولی عکس‌های فروشگاهی باید دارای کیفیت بالایی باشند؛ چرا؟ چون مشتریان شما باید از طریق همین عکس، با کیفیت و جنس پوشاک آشنا شوند که در نهایت هم همین عکس‌های باکیفیت است که می‌تواند کاربر را به خریدار تبدیل کنند.

مطالعه بیشتر : عکاسی از محصول برای اینستاگرام

عکاسی از لباس برای فروش اینترنتی

عکاسی تبلیغاتی از لباس در فروشگاه‌های اینترنتی هم یکسری نکاتی دارد که رعایت نکردن آنها می‌توانند بر روی فروش محصولات شما، تاثیرات منفی بگذارد که رعایت کردن آنها هم دقیقا نتیجه مثبتی را برای شما به همراه دارد. این نکات عبارتند از:

نکته اول: چطور می‌خواهید لباس را به نمایش بگذارد؟

در اولین مرحله از عکاسی تبلیغاتی از لباس برای فروشگاه‌های اینترنتی باید به این سوال جواب دهید که چطور می‌خواهید لباس را به نمایش بگذارید؟ می‌خواهید لباس بر تن یک مانکن باشد؟ می‌خواهید لباس بر تن سوژه باشد؟ می‌خواهید لباس را بر روی یک پس سفید بگذارید و بدون مانکن و سوژه عکس برداری کنید؟

نکته دوم: تجهیزات مورد نیاز را آماده کنید

عکاسی صنعتی از پوشاک هم به مانند بقیه شاخه‌های عکاسی، نیازمند وسایل مخصوص به خودش است که البته نیاز هم نیست که به سراغ تجهیزات گرانقیمت بروید. حتی بسیاری هم هستند که به جای تهیه یک دوربین حرفه‌ای، از یک گوشی هوشمند که دوربین با کیفیتی داشته باشد برای عکاسی تبلیغاتی از لباس استفاده می‌کنند.

در ادامه لیست تجهیزاتی که برای عکاسی صنعتی پوشاک نیاز دارید را به شما معرفی می‌کنیم:

 •       دوربین عکاسی
 •       نورپردازی
 •       پس زمینه مناسب عکاسی از لباس
 •       سه پایه عکاسی
 •       تهیه مانکن یا استخدام مدل (در صورت نیاز)

تجهیزات مورد نیاز را آماده کنید

جهت استفاده از مدلینگ خانم و آقا جهت عکاسی مدلینگ لباس کلیک کنید.

نکته سوم: لباس را آماده کنید

لباس باید کاملا تمیز و اتو کشیده باشد؛ همانطور که در بالا گفتم، عکس‌ها باید با کیفیت هر چه تمام‌تر باشند که یعنی وقتی که مشتریان شما عکس‌ها را زوم می‌کنند، بتوانند تمامی زیر و بم لباس را به راحتی ببینند.

برای همین نباید در زمان زوم کردن، هیچ ایرادی را از لباس شما بگیرند. حتی آماده کردن لباس می‌تواند مراحل ادیت را هم آسان‌تر کند.

نکته چهارم: نورپردازی را رعایت کنید

نورپردازی جزو عواملی است که در همه شاخه‌های عکاسی مورد استفاده قرار گرفته که عکاسی از پوشاک هم یکی از همان شاخه‌هاست. البته نورپردازی هم تنظیمات خاص خودش را دارد و در کل باید طوری تنظیم شود که کیفیت لباس را به خوبی نشان دهد.

نکته پنجم: تنظیمات دوربین را بهینه کنید

تنظیمات مربوط به دوربین می‌تواند بر روی کیفیت تصاویر هم تاثیر فوق العاده‌ای بگذارد. برای همین پیشنهاد می‌شود که حتما تنظیمات دوربین را بر اساس عکاسی تبلیغاتی از لباس تنظیم کنید. این تنظیمات عبارتند از:

 •       دهانه دیافراگم
 •       سرعت شاتر
 •       ایزو

 

عکاسی تبلیغاتی از لباس چگونه است و چه مزایایی برای کسب و کار شما دارد؟

هیچ کسی نمی‌تواند مزایا عکاسی را برای کسب و کارهای اینترنتی انکار کند؛ تجربه کاربری همیشه یکی از مهم‌ترین بخش‌ها در کسب و کارهای اینترنتی بوده؛ به این صورت که مثلا کاربران فروشگاه اینترنتی شما باید با قسمت‌های مختلف سایت یا اینستاگرام، ارتباط برقرار کنند.

استفاده از نکات و ترفندهای عکاسی تبلیغاتی از لباس هم می‌تواند به این موضوع کمک کند و اگر این اتفاق بیفتد، درنتیجه باعث افزایش فروش و سود برای شما می‌شود.

 

ترفند های عکاسی از لباس و پوشاک

عکاسی از پوشاک هم به مانند بقیه شاخه‌های عکاسی، ترفندهای مخصوص به خودش را دارد که در میان تمامی آنها، تکنیک مانکن نامرئی می‌تواند از بقیه مهم‌تر و کارآمدتر باشد. حالا این سوال پیش می‌آید که تکنیک مانکن نامرئی چیست؟!

در محصولاتی به مانند لباس، شما باید حس واقعی بودن را به مشتری القا کنید و فقط در این صورت است که مشتریان می‌توانند خودشان را برای خرید محصولات شما، قانع کنند. مانکن نامرئی یکی از تکنیک‌های این حوزه است که درواقع هیچ اثری از خود مانکن در داخل تصاویر به ثبت رسیده، وجود ندارد؛ ولی فرم بدن مانکن بر روی لباس وجود دارد که همین موضوع می‌تواند باعث انتقال حس واقعی بودن لباس به مشتری شود.

 

ایده عکاسی از لباس کودک

لباس‌های کودک یکی از پرفروش‌ترین محصولات حوزه لباس هستند؛ درواقع عکاسی تبلیغاتی از لباس کودک هم نیازمند مهارت‌های خاص خودش است که در ادامه قصد داریم یکسری نکاتی درباره این حوزه را به شما معرفی کنیم:

 •       لباس نباید چروک داشته باشد
 •       لباس باید تمامی ویژگی‌های لازم برای عکسبرداری را داشته باشد
 •       به جای مانکن یا پس زمینه سفید، از یک مدل استفاده کنید
 •       لباس‌هایی استفاد کنید که طیف رنگی شادی را داشته باشند

 

پس زمینه برای عکاسی لباس

عکاسی تبلیغاتی از لباس باید به گونه‌ای باشد که بتواند ویژگی‌های لباس را به خوبی نشان دهد. پس زمینه هم می‌تواند به این موضوع کمک کند. پیشنهاد می‌شود که حتما از پس زمینه‌های ساده و تک رنگ استفاده کنید.

 

ایده عکاسی از لباس زنانه

ایده عکاسی از لباس زنانه

تفاوت خاصی میان ایده عکاسی از لباس زنانه با بقیه لباس‌ها وجود ندارد؛ در واقع یکسری نکات کلی هستند که باید در همه نوع لباس‌ها رعایت شوند؛ در بالا به صورت کامل درباره این نکات صحبت کردیم.

 

عکاسی صنعتی از لباس های چرم

نکات عکاسی صنعتی از لباس‌های چرم هم به مانند بقیه لباس‌هاست؛ البته برای اینکه کیفیت لباس‌های چرم را به خوبی نشان دهید، پیشنهاد می‌شود که حتما از مدل استفاده کنید.

در صورت استفاده از مدل، حس واقعی بودن بیشتری به مشتریان منتقل می‌شود.

 

قیمت عکاسی از لباس

برای دریافت لیست قیمت عکاسی از لباس، پیشنهاد می‌شود که حتما با تیم لنزو تماس بگیرید. چون موارد زیادی هستند که می‌تواند بر روی قیمت عکاسی از لباس تاثیر بگذارد و برای همین، نمی‌توان قیمت دقیقی را ارائه کرد.

 

9 دستگاه ابزار ضروری برای عکاسی از لباس

 •       رینگ لایت
 •       سه پایه نور
 •       سافت باکس
 •       اکتا باکس
 •       چتر
 •       نورهای تنگستن
 •       پنل های ال ای دی
 •       بیوتی دیش
 •       دیگر تجهیزات جانبی….

 

تعرفه عکاسی تبلیغاتی از لباس در سال 1402

برای دریافت تعرفه عکاسی تبلیغاتی از لباس در سال 1402، پیشنهاد می‌کنم که حتما با تیم لنزو تماس بگیرید. البته هنوز هم تعرفه‌های دقیقی ارائه نشده و همه چیز در حد حدس و گمان است.

 

عکاسی تبلیغاتی از لباس در تهران

تیم لنزو یکی از برترین تیم‌های عکاسی در تهران به شمار می‌رود که به دلیل دارا بودن تیمی باتجربه و حرفه‌ای، توانسته رزومه خوبی را از خودش در زمینه عکاسی تبلیغاتی از لباس به جای بگذارد.

برای همین پیشنهاد می‌شود که اگر قصد عکاسی تبلیغاتی از لباس در تهران داشتید، حتما با تیم لنزو تماس بگیرید.

 

رأی بدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *