رشته عکاسی از شاخه های هنرهای تجسمی می باشد، در ابتدا عکس ها با دوربین های اولیه گرفته می شد که از لحاظ کیفیت بسیار ضعیف بودند. رفته رفته تجهیزات عکاسی پیشرفت کرد و این پیشرفت تا جایی بود که عکاسی تبدیل به عکاسی حرفه ای و یک حرفه و هنر شد.

نحوه گرفتن عکاسی حرفه ای

اعتقاد و باور اکثر افراد این است که این رشته کاملا تجربی می باشد و یادگیری آن برای همه افراد کار راحتی است و این باور را دارند که رشته عکاسی آنقدر ها هم سخت نیست که در دانشگاه ها تدریس شود. اما باید گفت که این افراد کاملا در اشتباه هستند، و این رشته یک هنر است و پر است از ریزه کاری هایی که برای گرفتن یک عکس حرفه ای باید آن ها را رعایت کرد.

نحوه گرفتن عکاسی حرفه ای

انواع عکاسی

عکاسی در دانشگاه ها یک رشته می باشد، که این رشته خود دارای زیر شاخه هایی می باشد عبارت اند از :

عکاسی خبری

عکاسی تلبلیغاتی

در صورتی که به دنبال ثبت تصویر و هم چنین به دنبال آتلیه عکاسی صنعتی می باشید می توانید با مراجعه کردن به قسمت های مربوطه لیستی از آدرس های آتلیه عکاسی تبلیغاتی در استان های مختلف به دست بیاورید.

عکاسی علمی

عکاسی طبیعت

توجه داشته باشید برای این که تصاویر حرفه ایی به ثبت برسانید شما می بایست فضای مورد نیاز را برای خودتان به وجود بیاورید و در قسمت هایی تصاویر تان را انتخاب نمایید که کاملا جذاب به نظر بیاید به همین خاطر پیشنهاد می شود از مطلب آتلیه عکاسی فضای باز بازدید نمایید.

عکاسی پرتره

در واقع عکاسی تلفیقی از قالب اصلی عکس و شناخت فرهنگ ها و جوامع می باشد.

کیفیت عکس حرفه ای چگونه باید باشد؟

یک عکس حرفه ای باید طوری باشد که رابطه بین تجارت و کیفیت را با هم برقرار کند. این به آن دلیل است که ممکن است یک عکس در نظر مردم عالی جلوه کند ولی ارزش تجاری نداشته باشد، اصل این موضوع نیز صادق می باشد. بنابراین برای یک عکاسی حرفه ای باید طوری عکس تهیه کرد که هر دو ویژگی را با هم داشته باشد.

همیشه این اصل را به خاطر داشته باشید که یک عکس عام پسند به طوری که مردم آن را بپسندند و از نظر تجاری هم بتوانید از آن کسب درآمد کنید تهیه کنید.

کیفیت عکس حرفه ای چگونه باید باشد؟

ویژگی های یک عکاس حرفه ای

برای داشتن یک عکس حرفه ای باید همیشه موارد زیر را درنظر داشته باشید :

  • نورپردازی مناسب
  • ترکیب بندی خوب
  • نورآرایی مناسب
  • سعی کنید تا تمایمی عناصر تولیدی به درستی اجرا شوند.

در آخر امیدواریم که این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد و از این که برای مطالعه آن وقت گذاشتید کمال تشکر را داریم. با مراجعه به سایت ما با انواع عکاسی نیز آشنا شوید.برای ارتباط با آتلیه عکاسی در غرب تهران می توانید با شماره های مندرج در انتهای صفحه با کارشناسان آنلاین لنزو ارتباط برقرار نمایید.

رأی بدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *