راه اندازی استودیو عکاسی در خانه می تواند برای عکاسان آماتور و حرفه ای مزایای بسیاری داشته باشد. ما در ادامه نکات لازم برای راه اندازی یک استودیو عکاسی در خانه را به شما می گوییم. امیدواریم که تا انتهای این مقاله ما را همراهی فرمایید.

استودیو عکاسی خانگی

استودیو عکاسی خانگی

بسیاری از علاقمندان به این حوزه، علاقمند هستند که یک استودیو بسیار حرفه ای و شیک داشته باشند اما با توجه به هزینه های بالا از جمله پول رهن و اجاره، نمی توانند این کار را انجام دهند. به همین دلیل، بسیاری در این فکر هستند که یک استودیو در خانه خود راه اندازی کنند.

راه اندازی یک استودیو عکاسی خانگی با هر سطح هنر و تجربه ای که شما دارید، می تواند باعث پیشرفت شما در این حوزه شود.

شما برای راه اندازی استودیو عکاسی خانه باید نکاتی را رعایت و به یاد داشته باشید، که ما در زیر به آن ها اشاره می کنیم.

راه اندازی استودیو عکاسی خانگی

شما برای راه اندازی یک استودیو عکاسی خانگی باید نکاتی را رعایت کنید تا بتوانید به بهترین شکل این کار را انجام دهید.

1-انتخاب یک محل مناسب برای این کار

مهم ترین اِلمان در استودیو عکاسی خانگی شما، پرده بک گراند یا یه پایه پرتال می باشد. شما برای راه اندازی یک استودیو خانگی باید خانه ای را تهیه کنید که دیوارها و فضای بزرگی داشته باشد تا شما بتوانید به بهترین نحو عکاسی خود را انجام دهید.

یک استودیو عکاسی خانگی باید حدود 9 متر پس زمینه داشته باشد تا بتواند عکس های زیبایی ثبت کرد.

2-از پنجره و نور طبیعی در طراحی و عکس برداری استفاده کنید

استفاده از نور طبیعی در عکس برداری، بسیار زیبا می باشد و شما می توانید با یک طراحی خوب، با استفاده از نور طبیعی یک عکس زیبا ثبت کنید. اگر شما در فضای استودیو خانگی خود، پنجره یا نور گیر دارید، شما باید دکوراسیون و فضای استودیو را به گونه ای بچینید که به بهترین شکل از نور طبیعی استفاده کنید.

3-نورپردازی مناسب

استفاده از نورپردازی مناسب ، وابسته به استفاده از تجهیزات با کیفیت بالا می باشد اما شما در استودیو خانگی نمی توانید از این محصولات استفاده کنید. به همین دلایل شما برای استفاده از این تجهیزات باید مشاوره بگیرید.

چند ترفند ساخت استودیو عکاسی خانگی

1-پوشش دیوار و کف پوش با استفاده از ارزان ترین متریال ممکن

بسیاری از خانه ها پوشش دیوار و کف مناسبی برای عکاسی ندارند و شما می توانید با یک صفحه کاغذی محل سوژه عکاسی خود را زیباتر و جذاب تر کنید.

2- ترکیب رفلکتور و چاپ‌های پس زمینه‌ی رنگی

در برخی از عکاسی ها برای مثال عکاسی مدلینگ ، شما نیاز دارید که پس زمینه رنگی و جذاب داشته باشید که شما می توانید این پس زمینه ها را چاپ کنید و در بک گراند سوژه های خود قرار دهید.

 

رأی بدهید