کاغذها بهترین راه برای به یادگار گذاشتن عکس ها هستند. البته امروزه دیجیتال باعث افزایش چاپ کردن عکس شده است اما می توان گفت که چاپ عکس ، بهترین روش برای به خاطر سپردن خاطرات شیرین و به یاد ماندنی می باشد.

ما در این مقاله قصد داریم به شما توضیح دهیم که چرا باید عکس های خود را چاپ کنید. امیدواریم که تا انتهای این مقاله ما را همراهی فرمایید.

اهمیت و دلایل چاپ کردن عکس

چاپ کردن عکس ها امکان نگهداری آسان و راحت را به شما می دهد. شاید در ذهنتان این موضوع پیش آمده باشد که کاغذ نیز در معرض خطراتی مانند سوختن، پاره شدن و … می باشد، اما کاغذ نسبت به هارد و یک کامپیوتر، در معرض خطر کمتری است و دارای دوام و طول عمر بالاتری هست.

دلایل چاپ کردن عکس بسیار اساسی است و شما می توانید به این دلایل که در ادامه گفته می شود، عکس های خود را به صورت چاپی در اختیار داشته باشید.

1-استفاده از چاپ عکس در دکور خانه

استفاده از چاپ عکس در دکور خانه

یکی از مهم ترین دلایل چاپ کردن عکس ، این است که افراد بتوانند از این عکس ها در دکوراسیون خانه خود استفاده کنند یا این عکس ها در منطقه ای از خانه قرار بگیرند که همواره جلوی دید باشند و افراد بتوانند در طی روز بارها این عکس ها و خاطره شیرین را به یاد بیاورند.

البته هر عکس را نمی توان چاپ کرد اما عکس هایی که به مناسبت روز خاصی مانند تولد، عروسی و یک روز خاطره انگیز، ثبت شده اند، از عکس هایی می باشند که مردم به چاپ آن ها علاقمند هستند.

در برخی خانه ها نیز از عکس های چاپی در مدل ها و طرح های مختلف استفاده می شود تا دکوراسیون و زیبایی خانه خود را افزایش دهند.

دلایل چاپ کردن عکس و استفاده این عکس ها در خانه، باعث علاقه مند شدن افراد به استفاده از این عکس ها در دکوراسیون خانه شده است.

2-مشکلات و سخت بودن نگهداری عکس ها به صورت دیجیتال

مشکلات و سخت بودن نگهداری عکس ها به صورت دیجیتال

دلایل چاپ کردن عکس در این مورد بسیار واضح است. کامپیوترها و هاردها ممکن است در هر لحظه دچار خرابی یا آسیب شوند و دیگر نتوان عکس های ذخیره شده داخل این ابزارها را به دست آورد.

یکی از دیگر از دلایل چاپ کردن عکس ، این است که در طول سال های مختلف، فرمت های عکس دیجیتال و یا ابزارهای نگهداری عکس دیجیتال ، دچار تغییرات بسیار زیادی می شوند و نسخه های جدیدتر و به روز تر از این ابزارها معرفی می شود.

برای اطمینان خاطر از در دسترس بودن این عکس ها به صورت دیجیتال، بایستی همواره به روز بود  و از نسخه های جدید این ابزارها پشتیبانی و دریافت کنید، در غیر این صورت به مشکل بر خواهید خورد.

برای مثال در چند سال گذشته از فلاپی ها و دیسک های بسیار حجیم، CD و DVD برای نگهداری اطلاعات و عکس ها استفاده می شد اما امروزه این ابزارها بسیار کم مصرف و کم کار هستند و دیگر کسی به این موارد برای نگهداری اطلاعات و عکس ها اعتماد نمی کند.

نکته ای دیگر در رابطه با نگهداری عکس ها به صورت دیجیتال ، این است که در صورت عدم وجود برق، این ابزارها به یک جعبه خالی و بی مصرف تبدیل می شوند.

این در حالی است که شما می توانید عکس های چاپ شده روی کاغذ در هر زمانی مشاهده کنید و در اختیار داشته باشید. جهت انجام هر نوع خدمات عکاسی میتوانید به سایت لنزو مراجعه کنید.

 

رأی بدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *