بیبی شاور چیست؟ برای این که راجع به جشن تعیین جنسیت اطلاعاتی بدست آورید پیشنهاد می شود آتلیه عکاسی را تا انتهای این مطلب همراهی نمایید.

آهنگ بیبی شاور

آیا تا‌کنون نام جشن بیبی شاور به گوشتان خورده است؟

آیا تا‌کنون در جشن تعیین جنسیت شرکت کرده‌اید؟

برنامه‌ریزی برای جشن سیسونی فرزند و تعیین آهنگ جشن تعیین جنسیت یکی از آیتم‌هایی است که مادر ها و پدر‌ها در جشن تعیین جنسیت فرزند‌شان به دنبال آن می‌گردند. امروزه مراسمی به نام بیبی شاور در بین مادران باردار طرفداران زیادی پیدا کرده است. ما قصد داریم در این مقاله شما را با جشن تعیین جنسیت، فیلم برداری و عکاسی در این جشن و همچنین انتخاب آهنگ مناسب آشنا خواهیم کرد.

با ما همراه باشید، مطالب جذاب و جدیدی را خواهید خواند.

نحوه برگزاری جشن بیبی شاور

امروزه در سراسر جهان جشنی به این نام رواج پیدا کرده است. جشن بیبی شاور در واقع همان جشن سیسمونی نوزاد می‌باشد. معمولا این جشن را یک ماه تا یک ماه نیم قبل از آمدن نوزاد به دنیا برگزار می‌کنند.

این جشن توسط فامیل، دوستان پدر و مادر و یا خود آن‌ها برگزار می‌شود. هر فردی که در این جشن شرکت می‌کند می‌تواند به اندازه‌ی توان مالی خود، در خریدن وسایل سیسمونی به پدر و مادر فرزند کمک کند و بخشی از هزینه‌های پدر و مادر را کم کند. البته این نکته را باید بگوییم که معمولا برگزاری این جشن توسط مادر و پدر پیشنهاد نمی‌شود زیرا جلوه خیلی خوبی ندارد که از دیگران در‌خواست بخشی از سیسمونی نوزاد خود را بکنند.

در این جشن آیتم‌هایی مثل فیلم برداری و عکاسی، انتخاب آهنگ‌های مراسم و تزئینات برنامه‌ریزی می‌شود. که این برنامه‌ریزی معمولا توسط اقوام و یا دوستان پدر و مادر انجام می‌شود. معمولا در این جشن کار‌هایی مثل درست کردن کیک، تزئین مکان مورد نظر با تم‌هایی خاص، نوشتن خاطره توسط مهمانان و انواع بازی‌ها انجام می‌شود.

در صورتی که به دنبال نزدیک ترین آتلیه عکاسی کودک به منزل تان می باشید می توانید به قسمت های مربوطه مراجعه نمایید.

این جشن در بعضی از خانواده‌ها همزمان با جشن تعیین جنسیت برگزار می‌شود و یا می‌توان این مراسم را بعد از به دنیا آمدن فرزند خانواده نیز اجرا کرد.

در ادامه آیتم‌هایی که در این جشن برنامه‌ریزی می‌شود را برایتان توضیح داده و در آخر تفاوت این جشن را با جشن تعیین جنسیت توضیح خواهیم داد.

عکاسی و فیلم برداری حرفه ای در جشن بیبی شاور

همیشه انتخاب یک عکاس و فیلم‌بردار ماهر برای ثبت خاطرات یک جشن، از سری کار‌های بسیار مهمی می‌باشد که باید از قبل برای آن برنامه‌ریزی کرد. اگر می‌خواهید خاطره‌ای خوش را در جشن فرزند خود رقم بزنید، ابتدا باید به دیزاین مکان مورد نظر و سپس انتخاب یک تیم مجرب و خوش ذوق فیلم‌برداری و عکاسی دقت کنید.

در دیزاین برای این جشن، از تم‌ها و رنگ‌های متفاوتی استفاده می‌شود اما معمولا کسی که برنامه‌ریز جشن است، رنگ‌های صورتی‌ و آبی را به کار می‌برد. همچنین به تازگی برای دیزاین از گل‌های کاغذی استفاده می‌شود، استفاده از بادکنک هم که از قبل رایج بوده است و طرفداران بسیاری دارد.

همچنین فیلم‌برداری از دیزاین وسایل بهداشتی نوزاد نیز در برنامه یک فیلم بردار قرار دارد، به این صورت که وسایلی نظیر پوشک، جوراب و یا حوله‌ی نوزاد را به رنگ دلخواه خریداری می‌کنند و با طرح‌های متفاوت آن را تزئین می‌کنند.

شما می‌توانید تنها با یک گشت ساده در اینترنت ایده‌هایی زیادی برای جشن بگیرید و یا از متخصصان این کار جهت دیزاین کمک بخواهید و روز پر از شادی را در ذهن خود و دیگران، به یادگار گذارید.

در فیلم‌های گرفته شده از این جشن کیک‌ها و گیفت‌هایی را نیز مشاهده می‌کنید که با توجه به جنسیت فرزند سفارش داده و تهیه می‌شوند.

همچنین از اقوام، دوستان و پدر و مادر و بازی‌ها و شیطنت‌هایشان در حین جشن فیلم‌برداری می‌شود.

در آخر باید بگوییم که می‌توانید از عکاس جشن نیز بخواهید که از تمام دیزاین‌ها و خودتان و افراد حاضر در جشن عکس‌های زیبایی را به یادگار بگیرد.

ثبت لحظات شیرین دوران بارداری تان را با آتلیه عکاسی بارداری لنزو تجربه نمایید،چرا که در آینده ممکن است با مشاهده کردن تصاویر تان به تفکر در خاطرات فرو روید.

هدف برگزاری جشن بیبی شاور

در اصل مهمترین گزینه برای برگزاری جشن بیبی شاور از طرف والدین برای کودک، کم شدن هزینه‌های آتی مورد نیاز برای کودک است. به دلیل هزینه‌های بالایی که این روزها روند زایمان تا ماه ‌های اولیه زندگی کودک دارد، این گونه جشن‌ها، می‌تواند نمونه کمکی برای والدین باشد.

به این ترتیب والدین تا مدت زمانی از این نوع هدیه‌ها برا ی کمک هزینه کودک خود استفاده می‌کنند. معمولا در اینگونه جشن‌ها، اقوام نزدیک پدر و مادر نوزاد شرکت می‌کنند و علاوه بر مشاهده سیسمونی کودک، سعی در کمک ناچیزی به پدر و مادر نوزاد در راه دارند.

لباس مناسب جشن بیبی شاور

از  آنجا که این نوع جشن، بیشتر به عنوان نوعی دورهمی تلقی می‌شود و افراد و اقوام نزدیک در این جشن شرکت می‌کنند، نیاز به پوشیدن لباس‌های رسمی نیست.

بهتر است از لباس‌های آزاد و کژوال با رسمیت بیشتر در این جشن استفاده شود. از طرف دیگر بهتر است قبل از خریداری لباس برای جشن بیبی شاور، از تم آن مطلع باشید.

اگر جشن دارای تم خاصی باشد، خوب است به عنوان مهمان آن را رعایت کنید. در غیر این‌ صورت بهتر است از رنگ‌های شاد و مهیج در چنین جشنی استفاده شود.

کیک جشن بیبی شاور

معمولا کیک‌هایی که برا ی جشن بیبی شاور تهیه می‌شوند، با توجه به تعداد میهما‌ ها و جنسیت کودک تعیین می‌گردد.

از آنجا که این نوع جشن نوعی پارتی سیمونی است، حتما قبل از آن جشن تعیین جنسیت برگزار شده است و جنسیت کودک مشخص است. با رعایت تم مناسب جنسیت کودک و دارا بودن المان‌هایی از نوزاد تازه متولد شده، می‌توان کیک را تزئین نمود.

از طرف دیگر جملاتی؛ مانند coming soon و یا  welcome baby و… می‌تواند هماهنگی جذابی را با این نوع جشن در بر داشته باشد. قرار دادن المانی از فرشته‌ها نیز می‌تواند نشان دهنده ذات پاک کودک در راه باشد که پاکی و صداقت را ب میان جمع خواهد آورد.

تفاوت بیبی شاور با جشن تعیین جنسیت

تفاوت بیبی شاور با جشن تایین جنسیت

دانستید که جشن بیبی شاور همان جشن سیسمونی می‌باشد اما با جشن تعیین جنسیت نوزاد تفاوت دارد. در جشن تعیین جنسیت، معمولا پدر و مادر‌ ها از حنسیت فرزند خود بی‌اطلاع هستند و دکتر ماما جنسیت را به یکی از اقوام و یا دوستان والدین فرزند خبر می‌دهد و آن‌ها برنامه‌ریزی جشن را به عهده می‌گیرند.

ایده‌های مختلفی برای اعلام جنسیت فرزند وجود دارد و کسی که برنامه‌ریزی این جشن را به عهده می‌گیرد با اجرای یکی از این ایده‌ها پدر و مادر فرزند را غافلگیر می‌کند و خاطره‌ای خوش و به یاد‌ماندنی را در آن روز برایشان رقم می‌زند.

البته بعضی از خانواده‌ها خودشان عهده‌دار برنامه‌ریزی این جشن می‌شوند و فامیل و دوستان را به دور خود جمع می‌کنند.

همان‌طور که گفتیم در جشن تعیین جنسیت، معمولا جنسیت نوزاد را تنها یک فرد در فامیل و یا دوستان می‌داند.

اما در جشن بیبی شاور ممکن است به غیر از پدر و مادر، دیگر افراد از جنسیت فرزند‌شان بی‌اطلاع باشند.

ایده بسیاری جالبی برای مطلع کردن آن‌ها وجود دارد و به این صورت است که می‌توانند درون کارت‌هایی با طراحی‌های زیبا جنسیت فرزند را مشخص کرده و به دست مهما‌نان دهند و در طول جشن از آن‌ها بخواهند به صورت دسته جمعی کارت‌ها را باز کنند و از دختر یا پسر بودن فرزند ‌آن ها با‌خبر شوند.

تصور کنید که فیلم برداری و عکاسی از این لحظات چقدر می تواند هیجان‌انگیز و دلچسب باشد.

در مواقعی نیز شما نیاز دارید تصاویر تان را بر روی تخته شاسی چاپ نمایید به همین خاطر به شما این پیشنهاد طلایی را می دهیم که به قسمت چاپ عکس روی تخته شاسی مراجعه نمایید و از تخفیف های طلایی چاپ عکس روی تخته شاسی بهره ببرید.

پس انتخاب یک تیم عکاسی و فیلم‌برداری ماهر و خوش سلیقه را، در جشن بیبی شاور فرزند‌تان فراموش نکنید.

سخن پایانی

اکنون که با جشن بیبی شاور آشنا شده‌اید، می‌توانید خاطره خوش دیگری را نیز به خود‌تان و دیگران هدیه دهید. البته نیازی نیست که هزینه‌های زیادی برای برگزاری این جشن صرف شود و می توانید با کمترین هزینه نیز آن را برنامه‌ریزی کنید. تنها یادتان نرود که از جشن فرزند‌تان عکس‌ها و فیلم‌هایی را به یادگار بگذارید.

رأی بدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.