عکاسی از جمله مهارت های نیازمند مهارت، ذوق و سلیقه است. اما امروزه افراد با دوربین های تلفن همراه خود قادر به عکاسی هستند. اما انتخاب لوکیشنی مناسب برای عکسبرداری از اهمیت بالایی برخوردار است. لوکیشن مناسب تاثیر فراوانی بر جلوه زیبای عکس خواهد داشت. 

از همین جهت عده ای با توجه به لوکیشن فضای باز یا بسته عکاسی می کنند. تهران شهری سرشار از لوکیشن های زیبا جهت عکاسی محسوب می شود. انتخاب بهترین لوکیشن های عکاسی در تهران تاثیر فراوانی بر جلوه زیبای عکس ها خواهد داشت. در ادامه به بررسی لوکیشن های عکاسی در تهران می پردازیم. 

بهترین لوکیشن های عکاسی فضای باز در تهران 

همانطور که اشاره شد، عکاسی در فضای باز یا بسته نیازمند مهارتی خاص در این زمینه است. اما بسیاری از افراد به تنهایی از مهارت لازم در این زمینه برخوردار هستند. در ادامه برخی از لوکیشن های عکاسی فضای باز در تهران را بررسی می کنیم. 

بهترین لوکیشن عکاسی فضای باز

کاخ های پایتخت 

کاخ های موجود در پایتخت، مکان مناسب برای عکاسی در تهران محسوب می شوند. کاخ های سعدآباد، نیاوران و گلستان از معروف ترین کاخ های موجود در تهران هستند. کاخ سعدآباد و نیاوران به جز معماری قدیمی خود، فضای وسیع و بی نظیری را در اختیار قرار می دهد. کاخ نیاوران برای عکاسی در روزهای بهاری و کاخ سعدآباد برای عکاسی در روزهای پاییزی پیشنهاد می شود. 

دریاچه چیتگر 

دریاچه چیتگر، مکان مناسب برای عکاسی در تهران محسوب می شود. این دریاچه واقع در غرب تهران بوده و یکی از لوکیشن های خاص برای عکاسی در تهران است. منظره دریاچه، برج های بلند و پرندگان در حال پرواز بهترین عکس ها را خلق می کنند. ساحل سنگی دریاچه چیتگر را جهت عکاسی فراموش نکنید. 

باغ گیاه شناسی ملی 

برخورداری از انواع جنگل ها، پوشش گیاهی و گیاهان در باغ گیاه شناسی ملی است. این باغ واقع در انتهای اتوبان همت بوده و مکانی قابل دسترسی محسوب می شود. باغ گیاه شناسی فضایی گسترده بوده که در آن با انواع پوشش گیاهی آشنا خواهید شد. 

باغ ایرانی 

باغ ایرانی از دیگر لوکیشن های مناسب برای عکاسی در فضای باز است. این باغ واقع در ده ونک بوده و برای عکاسی پیشنهاد می شود. باغ ایرانی مکانی مفرح و سرشار از جاذبه های دیدنی است. از همین جهت مکان مناسب برای عکاسی در تهران محسوب می شود

بام تهران 

یکی از مکان های بسیار مناسب و زیبا جهت عکاسی در تهران بام تهران است. در بام تهران تمام شهر را در قاب لنز خود مشاهده خواهید کرد. عکاسی شب در بام تهران را حتما به یاد داشته باشید. نورهای تمام شهر در شب تصویر بی نظیری را فراهم می کند. 

باغ نگارستان 

این باغ به دستور فتحعلی شاه قاجار و جهت اسکان وی و خانواده سلطنتی ساخته شده است. این باغ از فضای زیبا و سرسبزی برخوردار بوده که لوکیشنی خاص جهت عکاسی محسوب می شود. این باغ واقع در بهارستان است. 

خیابان های تهران 

تهران از خیابان های متنوعی جهت عکاسی برخوردار است. هریک از خیابان های تهران از جذابیت خاصی جهت عکاسی برخوردار هستند. خیابان ولیعصر، شریعتی، بلوار میرداماد، هتل اسپیناس پالاس، بلوار کشاورز و غیره از جمله آن ها است. 

محله عودلاجان نیز از جمله مکان های قدیمی و موجود در نقشه تهران است. هنوزهم برخی از تهرانی های قدیم و اصیل در این محله زندگی می کنند. بازار عودلجان مکان مناسب برای عکاسی در تهران شناخته می شود. این مکان را جهت انجام عکاسی در لوکیشنی بی نظیر از دست ندهید. 

عکاسی فضای باز در تهران

بهترین لوکیشن های عکاسی فضای بسته در تهران 

برخی افراد در کنار تجربه عکاسی در فضای باز، به عکاسی در فضای بسته نیز علاقه مند هستند. جهت عکاسی در فضای بسته باید به تمام جاذبه های موجود در آن توجه کنید. با درنظر داشتن این نکات عکاسی در بهترین حالت انجام خواهد شد. در ادامه برخی از لوکیشن های مناسب جهت عکاسی فضای بسته در تهران را بررسی می کنیم. 

خانه فاموری 

خانه فاموری واقع در خیابان جمهوری تهران است. این خانه در کوچه ای باریک به نام گشتاسب قرار دارد. این عمارت در میان ساخت و سازهای تهران جان سالم به در برده است. از همین جهت مکانی مناسب و زیبا جهت عکاسی در فضای بسته شناخته می شود. 

باغ فردوس 

باغ فردوس یا موزه سینما از جمله مکان های قدیمی و متعلق به دوران قاجار است. این باغ در خیابان ولیعصر و نرسیده به میدان تجریش قرار دارد. کافه های زیبا و دلنشین موجود در این باغ فضایی زیبا برای عکاسی به ارمغان می آورند.

لوکیشن عکاسی فضای بسته 

موزه مقدم 

موزه مقدم در اصطلاح خانه قجر نیز نام دارد. آدرس این موزه در خیابان امام خمینی بعد از خیابان شیخ هادی است. این موزه خانه باغی قدیمی بوده که با مرمت های صورت گرفته به مکانی پرطرفدار تبدیل شده است. معماری زیبای این عبارت حال و هوایی خاص به عکس شما می بخشد. 

باغ کتاب 

باغ کتاب محلی برای عاشقان کتاب بوده و شامل چند طبقه می شود. فضای بزرگ همراه با سقفی بلند در این مکان، مناسب برای عکاسی است. باغ کتاب واقع در بزرگراه حقانی بوده که بعد از تقاطع بزرگراه شهید مدرس قرار دارد. 

نکات مهم جهت عکاسی در فضای باز و بسته 

جهت انجام عکاسی در فضای باز و بسته باید نکاتی را مدنظر داشته باشید. نور خورشید در عکاسی فضای باز به گرفتن عکس های خلاق کمک می کند. به علاوه، در فضای باز ایده های بیشتری داشته و عکس های واقعی تری خواهید گرفت. اما نکات مهم در عکاسی شامل موارد زیر می شود. 

  • رایگان بودن 
  • برخورداری از نور مناسب 
  • دسترسی محل آسان 
  • برخورداری از محلی مناسب جهت پارک ماشین 
  • خلوت بودن
  • نکات مهم عکاسی فضای باز و بسته

جمع بندی نهایی 

همانطور که اشاره شد مکان مناسب برای عکاسی در تهران شامل موارد متعددی می شود. عکاسی با توجه به فضای بسته و باز در جلوه آن موثر خواهد بود. از همین جهت به لوکیشن عکاسی خود در تهران توجه داشته باشید. همچنین، نکات مهم هنگام عکاسی در تهران به شما در زمینه عکسبرداری زیبا کمک می کند. تیم لنزو راهنمای شما در زمینه عکاسی فضای باز و بسته خواهد بود. جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت ما مراجعه کنید. 

رأی بدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *