چاپ عکس بر روی کاغذ ، معمولا با استفاده و مرغوب ترین نوع کاغذ (بهترین نوع کاغذ موجود در بازار، کاغذ گلاسه است) برای چاپ عکس ها در بهترین کیفیت از نظر رنگ و رزولوشن و ماندگاری زیاد به کار می رود.

کاغذ گلاسه به دلیل روکش براق و صیقلی بهترین نوع کاغذ برای چاپ عکس می باشد.

چاپ عکس روی کاغذ

همان طور که در ابتدای این مقاله گفته شد، برای چاپ عکس روی کاغذ ، شما باید از بهترین کاغذها استفاده کنید تا بتوانید عکس با کیفیت را ثبت کنید. برخی از عکس ها به این دلیل که یادگاری می باشند، باید تا سالیان سال خراب نشوند و شما با انتخاب درست در رابطه کاغذ ، می توانید عکس خود را به عنوان یادگاری داشته باشید.

ما در ادامه می خواهیم انواع کاغذ برای چاپ عکس را به شما معرفی کنیم.امیدواریم که تا انتهای مطلب ما را همراهی فرمایید.

چاپ عکس روی کاغذ

انواع کاغذ برای چاپ عکس کدام اند؟

1- کاغذ لاستر یا مات

همان طور که از اسم این کاغذ مشخص است، عکس بر روی آن مات می باشد و بافت این کاغذ یکدست و صاف است. اگر شما این کاغذ در برابر نور قرار دهید، هیچ انعکاس نوری ندارد و بافت مخمل شکل دارد. از این کاغذ برای استفاده در چاپ عکس های پرسنلی، موبایلی، خبری یا حتی بر روی شاسی عکس استفاده می شود.

2-کاغذ سیلک

این کاغذ برای چاپ عکس بسیار پرطرفدار و پراستفاده می باشد. کیفیت عکس بر روی این کاغذ بسیار بالا و قابل وضوح می باشد. از مهم ترین ویژگی های چاپ عکس بر روی این کاغذ می توان به نماندن اثر انگشت بر روی این کاغذ اشاره کرد. کاغذ سیلک نسبت به کاغذ مات ضخیم تر و محکم تر می باشد و آسیب پذیری این کاغذ بسیار کمتر از سایر کاغذها می باشد.

انواع کاغذ برای چاپ عکس کدام اند؟

3-کاغذ عکس براق

این کاغذ همان طور که از اسمش پیداست، براق می باشد. این کاغذها مناسب عکس ها با رنگ های متنوع و شاد می باشد و شما می توانید عکس های خانوادگی را با این کاغذها چاپ کنید.

آسیب پذیری این کاغذها، به مراتب بیشتر از سایر کاغذها است .

4-کاغذ پریل

این کاغذ، یکی از کاغذهای حرفه ای برای چاپ عکس است. چاپ عکس در این کاغذ بسیار زیبا می باشد زیرا دارای پس زمینه و بیس نقره ای می باشد. این کاغذها بسیار شبیه کاغذهای براق است اما از نظر مقاومت و کیفیت درجه بهتری دارد.

سایز کاغذ های چاپ عکس

شما برای سایز دقیق چاپ عکس خود باید نکاتی را رعایت کنید که به بهتر شدن عکس شما کمک بسیاری می کند.

1رابطه مگاپیکسل دوربین و کیفیت چاپ

2-رابطه پیکسل عکس و کیفیت چاپ

این دو نکته بسیار در سایز چاپ عکس شما تاثیرگذار هستند و شما با توجه به این نکته ها باید چاپ عکس خود را به بهترین شکل انجام دهید.

سایز کاغذ های چاپ عکس

قیمت انواع کاغذ چاپ عکس

شما برای مشاهده قیمت انواع کاغذ چاپ عکس می توانید به استودیو لنزو مراجعه کنید و قیمت انواع کاغذ چاپ عکس را مشاهده کنید.

 

رأی بدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *