امروزه با توجه به گسترده شدن شبکه های اجتماعی و پیشرفت فضاهای آنلاین، افراد به منظور عکاسی از محصولات یا خدمات خود از عکاسی صنعتی استفاده می کنند.

البته برخی افراد به دنبال یادگیری نکات مهم در این رابطه هستند تا بتوانند خود با تجهیزات و فضای مناسبی که در اختیار دارند، آموزش عکاسی صنعتی را فرا بگیرند.

استفاده از عکس های صنعتی به منظور فروش بیشتر و بازدید بیشتر در زمان های قدیم نیز به چشم می خورد. به عنوان مثال یکی از عکس های صنعتی که برای فروش محصولات به کار می رفته است عکس های قرار گرفته بر روی بروشور یا تراکت ها می باشد.

در واقع می توان گفت که عکاسی صنعتی روشی برای انتقال پیام از طریق تصویر به مخاطب می باشد.

در این مقاله از استودیو لنزو قصد داریم به مطالبی مانند عکاسی تبلیغاتی و عکاسی صنعتی و فرق آن دو و سایر مطالب اشاره کنیم؛ امیدواریم که تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

اصول عکاسی تبلیغاتی

عکاسی تبلیغاتی مهم ترین و حیاتی ترین عنصر در کمپین های تبلیغاتی به شمار می رود و در تولید و ساخت بیلبوردها، تیزرها، بروشورها، تراکت ها و … نقش حیاتی ایفا می کند.

کپی رایترها ممکن است که تنها به منظور یافتن یک عنوان چشمگیر ساعت ها زمان را صرف کنند تا بتوانند بهترین عبارت را برای شرح محصول انتخاب کنند.

اما باید به این نکته اشاره کرد که این عکاسی تبلیغاتی می باشد که در نهایت مخاطب را به سوی استفاده یا خرید از محصولات یا خدمات سوق می دهد.

قدرتِ تصویر باعث می ‌شود که مخاطب، ورق زدن مجله را برای لحظه‌ ای متوقف و به عکس نگاه کند.

عکاسان تبلیغاتی، محصول یا مدلی را به طور مستقیم نمایش می ‌دهند یا اینکه از جدیدترین تکنیک‌ های پس از تولید (Post- production)،  برای به تصویر کشیدنِ جایگاه خاصِ کمپانی بهره می ‌گیرند.

عکس‌ های تبلیغاتی معمولاً بدون سایه و پیش زمینه هستند (یا اینکه پیش زمینه‌ هایی شفاف و تک رنگ دارند)

ترکیب بندی، عمق میدان، استفاده صحیح از سایه از مهم ترین اصول عکاسی تبلیغاتی به شمار می آید که عکاسان باید در رابطه با آن ها اطلاعات کافی را داشته باشند.

اصول عکاسی صنعتی

کسانی که قصد آموزش عکاسی صنعتی را دارند باید طبق اصول یادگیری عکاسی صنعتی پیش بروند تا بتوانند بهترین نتیجه را ثبت کنند.

عکاسی از محصولات یا خدمات شما باید به گونه ای باشد که مشتریان و کاربران رضایت 100 درصد را داشته باشند.

تصاویر محصول شما اولین چیزی است که خریداران هنگام مرور کالاها در لیست شما مشاهده می کنند.

در واقع عکاسی صنعتی یکی از شاخه های عکاسی تخصصی و فنی می باشد که نیازمند داشتن تجهیزات مناسب، امکانات، ابزارها، علم و فناوری های نوین است.

عکاسی صنعتی در شاخه های های مختلف در حال انجام گیری می باشد و این شاخه عکاسی در کسب و کارهای مختلف دارای فعالیت می باشد.

در مقاله ای از وبلاگ استودیو لنزو به اصول و نکاتی که شما هنگام عکاسی صنعتی باید به آن توجه داشته باشید اشاره کرده ایم و اطلاعات بسیار کاملی در اختیار شما قرار داده ایم.

یادگیری عکاسی صنعتی

با توجه به رشد و پیشرفتی که این شاخه از عکاسی داشته است باید گفت که افراد زیادی مایل به آموزش عکاسی صنعتی هستند به همین منظور افراد مختلف به دنبال سورس ها و مطالب آموزشی در این رابطه هستند.

جهت آموزش عکاسی صنعتی با موبایل کلیک کنید.

همان طور که اشاره شد عکاسی صنعتی در شاخه های مختلفی موجود می باشد و افراد با توجه به سلیقه و علاقه ای که دارند یکی از شاخه های عکسی را پی می گیرند.

یادگیری و آموزش عکاسی صنعتی نیازمند داشتن پشتکار و علاقه می باشد که افراد دارای این دو مورد می توانند به بهترین شکل ممکن به فراگیری این مطالب بپردازند.

رأی بدهید