ایده هایی برای آتلیه عکس تولد

روز تولد برای اکثر افراد بسیار هیجان انگیز است و ممکن است برای افراد مختلف متفاوت باشد . روز تولد شما یک بار در سال اتفاق می افتد و قطعا شما می خواهید این روز با روزهای دیگر بسیار متفاوت باشد . برخی از افراد در این روز می خواهند صحنه هایی از خود ثبت کنند که برای همیشه یادآور این روز ویژه باشد ، برای همین به آتلیه عکس تولد می روند .

این عکس ها یا در آتلیه ها گرفته می شوند که ما ویژگی یک آتلیه مناسب این کار را به شما می گوییم ، یا در محیط بیرون گرفته می شوند . همچنین ما در این مطلب چند ایده برای گرفتن عکس های متفاوت و خاص تولد به شما ارائه خواهیم کرد .

ویژگی های یک آتلیه مناسب برای عکس تولد

  • اولین و مهم ترین ویژگی این است که باید دارای دکوراسیون و وسایل به روز باشند ، تا دست عکاس در گرفتن عکس های متنوع باز باشد .
  • آتلیه باید دارای وسایل نورپردازی حرفه ای و متناسب این کار باشد زیرا این عامل یکی از تاثیر گذار ترین عوامل بر روی کیفیت عکس می باشد .
  • دکور های آتلیه باید تنوع داشته باشند و برای هر سنی مناسب باشند . یعنی اگر یک کودک و یا یک فرد میانسال برای عکس تولد خود به آتلیه مراجعه کردند باید دکور مناسب برای هر دو آن ها وجود داشته باشد .
  • وجود عکاس خانم برای راحتی بیشتر بانوان
  • داشتن امکانات مناسب برای عکس برداری در محیط های باز مانند باغ ها و طبیعت و ویلا ها


حتما بخوانید: آتلیه عکاسی کودک

چند ایده خلاق برای عکس تولد

ایده هایی که در اینجا مطرح می کنیم به دو بخش تقسیم می شوند :

  • ایده هایی که می توانید در عکس های تک نفره خود استفاده کنید .
  • ایده هایی که در آن می توانید با دوستان و خانواده خود حاضر شوید و عکس بگیرید .

     1. استفاده از تجهیزات

می توانید یک عکس با تجهیزات مخصوص تولد مانند کیک و شمع به صورت انفرادی داشته باشید و یا اینکه می توانید به جای یک پس زمینه ساده از خودتان به عنوان پس زمینه عکس استفاده کنید . این امر زیبایی و استایل بیشتری به تصویر می بخشد .

     2. حباب ها

هیچ عکسی زیبا تر از یک فضا پوشیده از حباب هایی که شما ایجاد کرده اید نمی شود ، شما می توانید از دوستان خود در این عکس استفاده کنید .

همچنین می توانید از آن ها بخواهید تا حباب هایی که شما ایجاد می کنید را منفجر کنند تا صحنه ای زیبا خلق شود . تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک سناریوی زیبا برای آن طراحی کنید .

     3. سفر در پارک

اگر به فکر یک مکان عالی برای گرفتن عکس تولد خود هستید و هنوز تصمیم خود را نگرفته اید ، می توانید از پارک به روش خلاقانه ای استفاده کنید . البته منظور از پارک یک شهر بازی می باشد .

     4. بادکنک ها

بادکنک برای جشن تولد بسیار مهم است و تقریبا مثل یک سنت در تولد می باشد . شما می توانید بادکنک ها را با لباس خود ست کنید . می توانید در آتلیه یا در فضای بیرون از این ایده استفاده کنید ، از بادکنک های پرشده با گاز هالوژن استفاده کنید و آن ها را به زمین وصل کنید .

 

عکس تولد

آتلیه عکس تولد

 

     5. عکس همراه با بادکنک های سن

اینکه چند ساله هستید اهمیتی ندارد ، سن فقط یک عدد است . شما می توانید از بادکنک هایی که سن شما را نشان می دهند استفاده کنید و در پس زمینه خود از بادکنک های معمولی استفاده کنید .

     6. تاج گل

به یاد بیاورید که زمانی مردم از این تاج ها استفاده می کردند و شما می توانید با این کار به آن زمان برگردید . شما می توانید از گل طبیعی که جلوه ویژه ای به شما می دهد یا حتی از گل مصنوعی برای این کار استفاده کنید .

     7. عکس با خواهر و برادرتان

داشتن خواهر و برادر در کنار شما در عکس یک نعمت به حساب می آید و با گرفتن این عکس شما دو چیز را نشان می دهید ، اول این که شما به آن ها یادآوری می کنید که بزرگتر از آن ها هستید و دوم این که شما به قدری سریع در حال رشد هستید که آن ها را درک می کنید ( سعی کنید در این نوع عکس ها شادی خود را بروز دهید ).

     8. گرفتن ژست خنده دار با دوستانتان

شما می توانید دوستان خود را جمع کنید و ردیفی از چهره های خنده دار تشکیل دهید . می توانید این ژست ها را تمرین کنید اما اگر به صورت بداهه باشد طبیعی تر است . مطمئن باشید که از عکس خود شگفت زده می شوید .

 

در آخر از شما بابت وقتی که برای خواندن این مطلب گذاشته اید کمال تشکر را داریم و امیدواریم که این مطلب شما را تا حد زیادی راهنمایی کرده باشد .