با 5 نکته ضروری هنگام عکاسی کودکان آشنا شوید. عکاسی کودکان در کنار تمام لذت هایی که دارد، به نسبت حوزه های دیگر عکاسی کار نسبتا دشواری است.

اما اگر تصمیم گرفته اید از روز تولد فرزندان یا یک تفریح خوانوادگی عکس های حرفه ای داشته باشید و به دنبال یک آتلیه عکاسی مخصوص کودک هستید، حتما آتلیه لنزو میتواند، شما را در چنین روزی همراهی کند. اما اگر قصد دارید خودتان عکاسی کودکان را در منزل و فضای باز انجام دهید، تا انتهای مطلب همراه ما باشید تا با چند نکته ساده اما مهم آشنا شوید.

در هنگام عکس از کودک به چه نکاتی توجه کنیم

اگر نکات گفته شده در زیر را رعایت کنید، قطعا می توانید عکس های زیبایی از کودکان به ثبت برسانید.

صبور باشید

برای اینکه بتوانید بهترین عکس را از کودکان بگیرید باید صبر زیادی داشته باشید، تا بهترین موقعیت و ژست عکس کودک را پیدا کنید. کودکان به هنگام عکاسی ممکن است گریه کنند و خیلی سریع خسته شوند و این وظیفه شماست که با خنده، شوخی و بازی انها را سرگرم کنید.

یک عکاس کودک حرفه ای سعی میکند سطح خود را به اندازه دنیای کودکانه پایین بیاورد تا بهترین عکس ممکن را بگیرد.

مخفیانه عکس بگیرید

برخی از افراد فکر میکنند به هنگام عکاسی از کودکان، بچه ها باید به لنز دوربین نگاه کنند و ژست های خیلی خاص و خارق العاده ای بگیریند. اما واقعیت این است که بهترین عکس ها از کودکان زمانی گرفته میشوند که بی هوا و در دنیای کودکانه خود در حال بازی هستند.

بنابراین به هنگام عکس گرفتن از کودکان هوشمند باشید و لحظات نابی را شکار کنید.

در هنگام عکس برداری از کودکان به چه نکته ایی توجه کنیم

ایده پرداز باشید

بهترین سوژه عکاسی در زمانی گرفته می شود که شما قبل از عکاسی در مورد محیط و لوکیشن مورد نظرتان فکر کرده باشید، و مدلی برای ژست کودکان در نظر داشته باشید. عکاسی کودکان در فضای باز مثل پارک و یا در یک کمپین خانوادگی یکی از بهترین ایده ها برای عکاسی کودکان است.توجه داشته باشید همواره شما می توانید در فضای باز نیز تصاویر زیبایی را به ثبت برسانید به همین خاطر می توانید برای این که ایده های بی نظیری به دست بیاورید از مطلب آتلیه عکاسی فضای باز بازدید نمایید.

از اکسسوری های جذاب استفاده کنید

برای زیباتر شدن محیط عکاسی کودکان پیشنهاد می شود، از لوازم دکوری وخرده ریزهای رنگی مثل صندلی، عینک، چتر، پارچه و حریر، وسایل تولد، کیک مصنوعی و… استفاده کنید. با استفاده از چنین لوازم هایی می توانید به راحتی عکاسی کودکان در منزل را به یکی از کارهای لذت بخش خود تبدیل کنید.

عکس کودک با کراوات

بهترین زمان عکاسی از کودکان

اوایل صبح و به هنگام غروب آفتاب ( ساعات طلایی ) بهترین زمان برای عکاسی از کودکان می باشد، زیرا در این اوقات میزان نور چشم کودک را اذیت نمی کند. اما برای عکس های بهتر در چنین زمان هایی بهتر است سرعت عمل خود را بالا ببرید، تا گرفتار نور زیاد و یا کمبود نور خورشید نشوید.

کودک نشسته در جنگل

تسلط به مسائل فنی دوربین در عکاسی کودکان

تسلط کافی به مکانیک دوربین عکاسی، شناخت رنگ و نور و شناخت ترکیب بندی در ژست از مهمترین اصول پایه و ضروری است، که به هنگام عکس از کودکان بدانید. رعایت این نکات به شما در افزایش سرعت در عکاسی کودکان در آتلیه و فضای باز کمک میکند.

درآخر بابت مطالعه این مقاله از شما عزیزان تشکر می کنیم.

توجه داشته باشید در برخی از مواقع پیش آمده است پس از این که شما عکسی را از کودک تان در دل طبیعت با دوربین های شخصی تان به ثبت رساندید متوجه می شوید که عکسی که ثبت کرده اید نسبتا کیفیت پایینی دارد به همین خاطر شما برای این که مشکل تان حل شود می بایست به استودیو عکاسی حرفه ایی در تهران مراجعه نمایید.

رأی بدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *