در مورد مدل آقا بیشتر بدانید

تا به حال درباره ی عکاسی از آقایان و مدل آقا فکر کرده اید ؟! و چه ژست هایی برای آقایان مناسب است ؟!

اغلب مردها علاقه دارند در زمان عکاسی ژست یا فیگور خاصی را داشته و انجام بدهند ، البته این نوع عکاسی در فضای باز یا آتلیه نیازمند رعایت نکاتی است که به آن باید توجه شود .

مدل آقا برای عکاسی
توضیحات کلی

مدل آقا برای عکاسی

آتلیه عکاسی چیست؟ تا به حال درباره ی عکاسی از آقایان و مدل آقا فکر کرده اید ؟! و چه ژست هایی برای آقایان مناسب است ؟!

آیا میدانید شرایط مدل شدن آقایان چگونه است ؟! برای فهمیدن جواب سوالات خود ادامه مقاله را مطالعه کنید .

عکاسی از آقایان

اغلب مردها علاقه دارند در زمان عکاسی ژست یا فیگور خاصی را داشته و انجام بدهند ، البته این نوع عکاسی در فضای باز یا آتلیه نیازمند رعایت نکاتی است که به آن باید توجه شود .

مهم ترین کار در زمان عکاسی وجود اطمینان خاطر و حفظ آرامش است تا هنگامی که نگاه و چهره به دوربین حالت طبیعی نداشته باشد عکس خوبی نمی شود و چهره ای مصنوعی دارد که در این صورت حتما از عکس خود راضی نخواهیم بود .

مدل آقا برای عکاسیمدل آقا

ژست گرفتن مناسب

ضمن داشتن عکسی زیبا و هنری باید موقع عکس گرفتن ژست و فیگور خاصی داشته باشیم که با توجه به فضایی که در آن قرار گرفته می شود از جمله نوع پوشش ، حالت بدن ، موقعیت مکانی و دیگر ویژگی ها ژست و فیگور متفاوت خواهد بود .

ژست ها سه دسته هستند :

  • حالت کلی بدن
  • ژست دست ها
  • حالت های صورت

 

حالت کلی بدن

     1. تکیه دادن به دیوار

راه های زیادی دارد ؛ هم می توانند پشت خود را به دیوار تکیه داده یا یکی از شانه های خود را به دیوار تکیه دهند . باید توجه داشت که نباید پاها را صاف و موازی قرار داد و زاویه رو به دوربین و مستقیم خود را حفظ کنند و پا خیلی از دیوار فاصله نگیرد .

     2. قدم زدن

ژست در هنگام قدم زدن ، ژستی رایج و معمولی در بین آقایان به شمار می رود . باید بدن صاف و سر بالا باشد و یک پا در جلو قرار گیرد . گام های کوچک تر موجب میگردد که ژست طبیعی تر نشان داده شود .

همچنین کسانی که شکم دارند میتوانند با منقبض کردن و سفت کردن شکم خود ، آن را به داخل برده و تا جایی که میتوانند آن را صاف کنند . در حالی که باید توجه داشت حالت طبیعی بدن حفظ گردد . که این کار موجب می شود کمر باریک تر شده و قفسه سینه برجسته تر گردد و ماهیچه های اصلی بدن کشیده تر می گردند .

شانه ها رو به طور مستقیم رو به روی دوربین نگه دارند ، که این از قوانین مهم و اولیه در ژست های مردانه است که نشانه قدرت و قوی بودن است . اگر شانه های فرد نسبت به دوربین زاویه داشته باشد ریز تر و باریک تر نشان داده می شود .


  حتما بخوانید: مدل خانم برای عکاسی

 3. دست ها

ایستادن به صورت دست به سینه حس جدی بودن را القا میکند . باید در نظر داشت که این کار را به طور طبیعی و عادی انجام دهند . که برای زیباتر شدن فیگور می توان هر دو دست را روی بازو های مخالف قرار دهند که حس مثبتی را القا می کند .

تنظیم کردن کروات با یک دست ، هنگامی که لباس رسمی پوشیده اند و گذاشتن یک دست روی آن نوعی ژست کلاسیک است که حس حرکت و تنظیم آن را می رساند .

لمس کردن صورت ، حس ریلکس بودن و متفکر بودن را نشان می دهد . با قرار دادن دست بر روی صورت میتوان فیگورهای جذاب و متنوعی را گرفت .

قرار دادن دست ها در جیب ، نوعی ژست کلاسیک است که خونسردی و اعتماد به نفس را القا می کند .

     4. حالت های صورت

نگاه کردن به فضایی در پشت دوربین ، فضایی در قسمت بالا و دور از دوربین نگاه کنند . که اگر نیاز بود می توانند به طور مستقیم به دوربین نگاه کنند یا حتی به نقطه ای در پایین دوربین نگاه کنند . این فیگور ها تفکر عمیق را نشان می دهند و ژست هایی طبیعی نسبت به مستقیم نگاه کردن به دوربین هستند .

     5. لبخند

لبخند با نشان دادن دندان ها ، لبخندی جذاب و مردانه است . پس دهان باید به اندازه ای باز شود که کمی از دندان ها دیده شود .

کشیدن چانه به سمت جلو و پایین ، موجب کشیده تر شدن گردن و عدم وجود غبغب می گردد . اما نباید به قدری باشد که سوراخ های بینی نمایان گردد .

     6. چشم ها

باریک کردن چشم ها و مایل کردن آن ها ، به این صورت که پلک های پایین رو کمی بالا برده و نگاه کمی کج می گردد که نوعی توجه عمیق ، اعتماد به نفس و وقار را القا میکند و تضاد با سردرگمی و ترس را دارد .

مدل آقا برای عکاسیمدل آقا

 مدلینگ آقایان

مدلینگ شاخه ای از عکاسی است که در آن از لباس و مُد همراه با مدل عکس گرفته می شود ، که گونه ای از عکاسی تبلیغاتی محسوب می گردد .

یک فاکتور مهم برای مدل شدن قد و وزن مناسب است .

شرایط مدلینگ در ایران به این صورت است که فقط آقایان و کودکان می توانند در این صنعت فعالیت نمایند و بانوان حق فعالیت قانونی در آن را ندارند ، فعالیت آقایان و کودکان منطبق بر سبک ایرانی اسلامی و فرهنگ غنی ایرانی می باشد .

اگر آقایان میخواهند عکس هایی عالی گرفته یا در مراسمی رسمی خوب و حرفه ای به نظر بیایند باید ژست گرفتن را بلد باشند ، که یک ژست خوب موجب اعتماد به نفس و قدرت می گردد .

حالت کلی بدن ، چگونگی قرار گرفتن دست ها و حالت های صورت سه ویژگی یک ژست خوب هستند . آقایان معمولا تمایل دارند که با دست ها کاری را انجام بدهند که می توان از حرکت های دست برای متنوع شدن ژست ها استفاده کرد و در نهایت برای جلوه دادن ژست از حالت های صورت استفاده کنند .

 

از وقتی که برای مطالعه این مطلب گذاشتید کمال تشکر را داریم ، امیدواریم که از مطالعه این مطلب لذت برده باشید .

 

رأی بدهید