نکات مهم در گرفتن عکس های با کیفیت در عکاسی صنعتی لباس

ما در این مقاله تمام تجهیزات و تکنیک هایی که برای گرفتن عکسهای با کیفیت و عالی برای عکاسی از لباس نیاز دارید ، به شما معرفی خواهیم کرد.امیدواریم که تا انتهای این مطلب ما را همراهی بفرمایید.

نکات مهم در گرفتن عکس های با کیفیت در عکاسی صنعتی لباس

عکاسی صنعتی از لباس

برای تضمین و ثبات موفقیت یک فروشگاه لباس اینترنتی،نیاز است که بهترین محصولات را در اختیار مردم قرار دهید و البته که باید عکس های با کیفیت و زیبا را از محصولات خود را در سایت فروشگاهی خود قرار دهید تا بتوانید مشتری را راغب به خرید محصولات فروشگاه خود بکنید.تفاوت یک فروشگاه موفق با فروشگاه ناموفق در همین مسئله می باشد.شما در شاخه های دیگر از عکاسی صنعتی،برای مثال عکاسی از جواهرات و زیورآلات،شما باید حتی انعکاس نور را نیز در نظر بگیرید اما در عکاسی لباس به این گونه نمی باشد.البته شما باید بسیار دقیق باشید اما عکاسی از لباس نسبتا آسان تر از عکاسی از جواهرات و سایر مدل های عکاسی صنعتی می باشد.شما طی مراحلی که ما در زیر به آن ها اشاره می کنیم،می توانید بهترین عکس ها را از لباس ها بگیرید و فروش خود را افزایش دهید.

گام اول:انتخاب اینکه چگونه محصول خود را به نمایش بگذارید

شما باید انتخاب کنید که به چه صورت می خواهید لباس خود را به نمایش بگذارید.شما دو راه برای جلوه دادن و عکاسی از لباس خود دارید و می توانید یکی از این راه ها را با توجه به سلیقه خود انتخاب کنید.

الف)استفاده از مانکن های نامرئی

باید به این نکته اشاره کنیم که شما باید عکس های خود را به صورت طبیعی جلوه بدهید تا مشتری بتواند حس واقعی بودن را از مانکن دریافت کند.یکی از ترفندهایی که بسیار مورد استفاده قرار می گیرد،استفاده از تکنیک مانکن نامرئی می باشد.با خرید مانکن دیگر شما دغدغه نداشتن مدل های واقعی را ندارید و می توانید با استفاده از مانکن ها و سفید کردن پشت زمینه، یک عکس خوب را از محصول بگیرید.

ب)استفاده از مدل در عکاسی لباس

اگر برای عکاسی از لباس بودجه کافی و خوبی را در اختیار دارید،حتما یک مدل استخدام کنید.همکاری با یک مدل،می توانید مزیت های بسیاری دارد.برای مثال مدل شما می تواند با هر ژستی یا حالتی که شما می خواهید بایستد و همین موضوع باعث روح بخشیدن به عکس ها می شود.این نوع از عکاسی همراه با مدلینگ بسیار در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام و پینترست بسیار رایج می باشد. جهت عکاسی مدلینگ کلیک کنید .

انتخاب اینکه چگونه محصول خود را به نمایش بگذارید

گام دوم:آماده کردن و فراهم کردن تجهیزات مورد نیاز

تجهیزاتی که برای عکاسی صنعتی و عکاسی لباس مورد نیاز است،لزوما نباید گران قیمت باشند زیرا محصول گران قیمت لزوما به معنی با کیفیت بودن آن ها نمی باشد.شما حتی می توانید با موبایل نیز از محصولات خود عکس بگیرید.در ادامه برخی از تجهیزاتی را که نیاز شما برای عکس برداری از محصولات شما می باشد را معرفی می کنیم.

دوربین عکاسی

داشتن یک لنز دوربین می تواند تفاوت یک دوربین خوب با یک دوربین ضعیف را مشخص کند.دوربین های بدون آینه، مناسب عکاسی از لباس می باشند.

نورپردازی

نورپردازی در عکاسی صنعتی و عکاسی از لباس بسیار مهم می باشد.مشتریان و خریداران نیاز دارند که تمام جزئیات لباس را مشاهده کنند و این کار با نورپردازی مناسب،امکان پذیر است.شما برای شروع کار می توانید از خیمه عکاسی با سایز مناسب استفاده کنید.

آماده کردن و فراهم کردن تجهیزات مورد نیاز عکاسی

پس زمینه مناسب برای عکاسی از لباس

علاوه بر نورپردازی،پس زمینه مناسب نیز در عکس های صنعتی بسیار تاثیرگذار می باشد.معمولا برای عکس های صنعتی از پس زمینه های سفید استفاده می شود.

سه پایه عکاسی

استفاده از سه پایه عکاسی بسیار در کیفیت عکس تاثیرگذار می باشد.استفاده از سه پایه عکاسی مانع از لرزش دست شما می شود و همین عامل باعث بهتر شدن عکس ها می شود.

خرید مانکن عکاسی یا استخدام مدل

همان طور که گفته شد خرید مانکن های عکاسی می تواند تا حدود زیادی هزینه های شما را کاهش دهد.البته اگر بودجه کافی را برای استخدام مدل دارید،این روش بهتر می باشد.

گام سوم:آماده سازی لباس ها

آماده کردن لباس می تواند شما را در کارهایتان جلو بیندازد و شما می توانید در زمان خود نیز صرفه جویی کنید.اگر شما به درستی بتوانید لباس های خود را به درستی مرتب و منظم کنید دیگر نیازی به ادیت عکس ندارید.یکی از کارهایی که شما برای مرتب بودن لباس ها می توانید انجام دهید این می باشد که بر روی لباس های خود اتو بکشید.در واقع این اولین و بهترین کاری است که شما می توانید برای با نظم بودن و مرتب بودن لباس ها انجام دهید.

گام چهارم:تنظیمات نورپردازی استودیو و محل عکاسی

چیزی  که در این مرحله مهم می باشد این است که آیا قرار است که عکاسی را در یک استودیوی حرفه ای انجام دهید یا در خانه خودتان می خواهید این کار را انجام دهید.البته اگر لنز دوربین شما خوب باشد نباید نگرانی از این بابت داشته باشید.

گام پنجم:درست کردن تنظیمات دوربین

شما با درست تنظیم کردن دهانه دیافراگم و سرعت شاتر کیفیت عکس های خود را تا مقدار زیادی افزایش دهید.

با انجام این مراحل عکس شما با بهترین کیفیت آماده است و شما می توانید این عکس را داخل سایت خود قرار دهید تا مشتریان بتوانند با توجه به این عکس های با کیفیت محصولات را خریداری کنند.

درست کردن تنظیمات دوربین

عکاسی مد  پوشاک

عکاسی مد پوشاک  در واقع استفاده از مد و رونمایی از لباس های مد سال می باشد.عکاسی مد یا فشن به عنوان شاخه ای تخصصی از سال های پیش شناخته شده است.به طور کلی عکاسی مد دارای 4 نوع مختلف می باشد که ما به آن ها اشاره می کنیم:

  • عکاسی مد کاتالوگ – Catalogue Photography
  • عکاسی مد عالی – High Fashion photography
  • عکاسی مد خیابانی – Street Fashion Photography
  • عکاسی مد ادیتوریال – Editorial Fashion Photography

عکاسی مد  پوشاک

جهت انجام هر نوع عکسبرداری از لباس چه بدون مدل و چه با مدل ( استودیو لنزو دارای مدلینگ های متعددی است ) میتوانید با استودیو عکاسی لنزو تماس حاصل فرمایید .

 

رأی بدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *