در مورد عکاسی صنعتی بیشتر بدانید

معمولا در اطراف همه ما کسانی می باشند که می خواهند برای کسب و کارشان تبلیغ انجام دهند و محصولات خود را در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام یا مارکت های آنلاین به فروش برسانند. همه ی مردم در رابطه با تاثیر تبلیغات می دانند و قدرت رسانه ها را درک می کنند. با گفتن این توضیحات می خواهیم در رابطه با عکاسی صنعتی اطلاعات بیشتری در اختیار شما قرار بدهیم.

عکاسی صنعتی به عکاسی گفته می شود که شما از محصولات خود با هدف تجاری و تبلیغات عکس برداری می کنید تا بتوانید محصولات خود را به فروش برسانید یا برند خود را معروف تر کنید. شما در هر حوزه ای که کسب و کار داشته باشید با گرفتن عکس های با کیفیت می توانید توجه مشتریان را به خود جلب کنید و فروش خود را چند برابر کنید. هر عکاسی به منظوری انجام می شود و عکاسی صنعتی به منظور تبلیغات و برندینگ انجام می شود. برای مثال اگر بخواهیم چند مورد از عکاسی های صنعتی که بسیاری از مردم مشاهده کرده اند و توجه آن ها به این عکاسی ها جلب می شود بگوییم بیلبوردهای تبلیغاتی،کاتالوگ های محصولات،وبسایت هایی که محصولات خود را به فروش می رسانند و تبلیغات می باشند.

عکاسی های صنعتی انواع مختلفی دارند که شما می توانید با توجه به نیاز خود یکی از آن ها را انتخاب کنید.از انواع عکاسی صنعتی که در زیر به طور کامل توضیح داده شده اند می توان به عکاسی تبلیغاتی،عکاسی هوایی،عکاسی معماری و نمای داخلی،عکاسی ماشین،عکاسی غذا،عکاسی محصول،عکاسی خبری،عکاسی ورزشی و عکاسی جواهرات اشاره کرد.

عکاسی صنعتی
توضیحات کلی

اگر شما دارای یک فروشگاه اینترنتی یا صفحه اینستاگرامی برای فروش محصول خود هستید حتما با عکاسی صنعتی (Industrial Photography) آشنا هستید و یکی از موضوعاتی که همواره درگیر آن بوده اید ثبت عکس از محصول مورد نظرتان بوده است. اما آیا در مورد نحوه گرفتن این عکس ها اطلاعات کافی دارید؟ آیا ویژگی های عکس صنعتی را می دانید؟

عکاسی صنعتی چیست؟

عکاسی صنعتی به شاخه ای از عکاسی گفته می شود که شما می توانید با استفاده از این عکاسی،محصولات خود را به فروش برسانید.

وظیفه این نوع عکاسی به نمایش گذاشتن محصولات به صورت با کیفیت و دقیق خدمات یا محصولات می باشد.

عکس های صنعتی ممکن است از محصول باشد یا می تواند از محل هایی مانند کارخانجات ،سازمان ها و شرکت ها باشد.

در عکاسی صنعتی،عکاس با استفاده از تجهیزات مناسب و با کیفیت و انتخاب مکان و نور دقیق تلاش می کند که تا حد ممکن محصول را به صورت واقعی و با تمام خصوصیات ظاهری به نمایش بگذارد.

عکاسی صنعتی شاید مانند عکاسی مدلینگ و عکاسی عروس زرق و برق نداشته باشد،اما دقت و کیفیت بالایی می خواهد تا بتوان مشتری را به سوی فروشگاه مدنظر جذب کرد.

در این مطلب می خواهیم شما را با مفهوم عکاسی صنعتی آشنا کنیم تا بتوانید با آگاهی کامل یک عکاس متخصص را برای عکاسی صنعتی محصولات خود استخدام کنید.

عکاسی

با ورود بازاریابی دیجیتال و فضای کسب و کارهای اینترنتی اهمیت استفاده از عکسهای با کیفیت بسیار پر رنگ تر شده و بسیاری از کسب و کارها با در نظر گرفتن این مهم به موفقیت های جدیدی رسیده اند.

عکاسی صنعتی با هدف معرفی مزیت های محصولات و یا خدمات انجام می شود. عکس های صنعتی ابزارِ رسانه ای قدرتمند برای افزایش فروش کالا و یا خدمات هستند.

 

نمونه کارهای عکاسی صنعتی استودیو لنزو

جهت سفارش عکس صنعتی به صورت حرفه ای و مشاهده ی نمونه کارهای بیشتر با لنزو تماس بگیرد.

آشنایی با عکاسی صنعتی

این موضوع را باید همیشه در نظر داشته باشید که در واقع عکس محصول شما شناسنامه محصول شما می باشد. پس در تهیه عکس محصولات خود باید بسیار دقیق باشید.

عکاسی صنعتی دارای شاخه های بسیار متنوعی می باشد که ما قصد داریم در این مطلب برخی از آن ها را برایتان تشریح کنیم.

مزایای استفاده از سبک های مختلف عکاسی صنعتی

عکس های صنعتی ویژگی ها و خصوصیات کلی و جزئی کالا را به نمایش می گذارند.از مزایای عکس های صنعتی،واقعی بودن و کیفیت بالای عکس ها می باشد که به درستی و خوبی جزئیات و مشخصات محصول را به مخاطبان نشان می دهد.عکس های صنعتی در طراحی کاتالوگ،بروشور و پوستر مورد استفاده قرار می گیرد.

همه چیز درباره عکاسی صنعتی در استودیو لنزو

 

 

همانطور که گفته شده این نوع از عکاسی دارای حوزه وسیعی می باشد و در واقع به عکسی گفته می شود که برای اهداف تجاری و معرفی محصول شما گرفته می شود. اهداف تبلیغاتی این عکس ها می توانند یک کالا، برند، خدمات و حتی یک فرد باشد.

به بیان دیگر هر عکسی که به منظور فروش گرفته شود را عکس صنعتی می گویند. این عکس ها معمولا در سایت ها، صفحات شبکه های اجتماعی، روزنامه ها، مجلات و کاتالوگ های تبلیغاتی گذاشته می شوند.

در ویدیو بالا به صورت صفر تا صد نحوه انواع عکاسی صنعتی توضیح داده شده است که عکس صنعتی در فضای باز میخواهد گرفته شود یا در آتلیه و همچنین عکس صنعتی نیاز به مدلینگ دارد یا خیر. تمام جزئیات گرفتن به همراه قیمت عکاسی صنعتی به صورت کامل در ویدیو بالا ذکر شده است.

همچنین از این عکس ها در بیلبورد های بزرگراه ها نیز استفاده می شود و به شما کمک می کند تا میزان فروش خود را با همین کاسی صنعتی تا حد چشم گیری افزایش دهید.

عکاسی صنعتی با نام Industrial Photography نیز شناخته می شود که در واقع بیانگر ذات درونی محصول یا خدمات شما می باشد و به آن معنا می بخشد.

عکس صنعتی باید در کمال صداقت از محصول گرفته شود و طوری باشد که ویژگی های واقعی یک محصول را برای بیننده به نمایش بگذارد و طوری نباشد که با ابزارآلات نورپردازی و ویرایش عکس بخواند تا مشتری را به اشتباه بیاندازد.

چه نکاتی در عکاسی صنعتی مهم می باشد؟

1-از بک گراندهای شلوغ پرهیز کنید

اشیا اضافی باعث جلب توجه می شوند و باعث می شوند که مشتریان به بک گراند بیشتر از محصول توجه داشته باشند که باعث کاهش توجه مشتریان به محصول می شود.شما می توانید برای بک گراند محصول خود،از پس زمینه سفید استفاده کنید.

2-از زوایا و جهات مختلف از محصول عکسبرداری کنید

با توجه به اینکه فروش به صورت غیر حضوری و آنلاین می باشد،شما باید به گونه ای محصول را در داخل سایت خود قرار دهید که مشتری به راحتی بتواند محصول را مشاهده و در گام بعد خریداری کند.

3-آماده سازی محصولات قبل از عکس برداری

شما باید قبل از عکسبرداری،محصول خود را به صورتی آماده کنید که عکس از محصول به بهتری شکل آماده شود.برای مثال اگر شما می خواهید از لباس خود عکس برداری کنید،قبل از عکسبرداری باید لباس خود را اُتو کنید تا لباس بهتر دیده شود.

4-آماده سازی و تنظیم نور دوربین

اگر شما این کار را به درستی انجام ندهید،ممکن است رنگ محصول شما عوض شود و یا زیبایی خود را از دست دهد.تنظیم نور دوربین شما باید به گونه ای باشد که محصول شما با براقی خاص  عکسبرداری شود.

بسته به نوع ایده ای که عکاس برای گرفتن عکس از جسم مورد نظر دارد و هدف نهایی عکاس و حتی پیامی که قرار است به مخاطب منتقل شود نحوه نورپردازی متفاوت خواهد بود و تمامی

پارامترهای ذکر شده می تواند در شدت و زاویه ی نور و ایجاد سایه ها و نیم سایه ها و… تغییر ایجاد کند.

5-عکس با وضوح بالا

عکس با وضوح بالا،در عکس برداری صنعتی بسیار مهم و ضروری می باشد.این کار برای مشتریان و جذب مشتری بسیار لازم است.اگر شما عکس با وضوح بالا قرار ندهید،مشتریان برای مشاهده عکس های محصولات به سایت های دیگر مراجعه می کنند.

6-از ترکیب رنگی استفاده کنید

برای زیباتر شدن عکس های محصولات خود باید از ترکیب رنگ های جذاب و زیبا استفاده کنید.طبق آمار برخی از ترکیب رنگ ها مشتریان را به سوی خرید کالا سوق می دهد.

7-لوگوی محصول به طور واضح مشخص باشد

شما برای برندینگ و درآمد بیشتر باید لوگوی محصولات خود را به طور واضح در عکس ها مشخص کنید تا مشتریان بتوانند برند شما را از سایر برندها تشخیص دهند.

8- مرحله آخر مرحله ادیت و روتوش است که در بعضی مواقع با توجه به شرایط، ضرورت پیدا می کند.

تنوع عکاسی صنعتی

از انواع عکاسی صنعتی می توان به موارد زیر اشاره کرد :

عکس های تبلیغاتی

این عکس ها برای به نمایش گذاشتن کالا، خدمات، برند و حتی افراد معروف استفاده می شود. اگر به وب سایت ها، تبلیغات تلویزیونی، تبلیغات دیجیتالی و بیلبورد ها دقت کرده باشید حتما این عکس ها را دیده اید. این عکس ها برای ترغیب مشتری ها به خرید گرفته می شوند و محبوبیت بسیار زیادی دارند.

هدف تنها یک چیز است : نمایش کامل و واضح کالا از زوایای مختلف و زیبا. دقیقا همان کاری که ما در استودیو عکاسی صنعتی لنزو انجام می دهیم.

عکاسی در منزل یکی از مجموع خدماتی می باشد که استودیو لنزو برای کاربرانی که توانایی خارج شدن از منزل را ندارند محیا کرده است.

عکاسی صنعتی هوایی

این عکس ها معمولا با امکانات بسیار خاصی گرفته می شوند از جمله این امکانات می تواند به کوادکوپتر یا همان هلی شات و دوربین‎های پیشرفته از درون هلیکوپترها و پاراشوت (چتر نجات) و بالون‎ها اشاره کرد. از این نوع عکاسی صنعتی برای تبلیغات مکان های خاص مانند رستوران ها، ملک و آپارتمان ها نیز استفاده می شود.

عکاسی صنعتی از  ماشین آلات

از این نوع عکس برای تبلیغ کارخانه ها یا نماینده های فروش ماشین آلات صنعتی استفاده می شود.

عکاسی صنعتی از غذا

یکی از تخصصی ترین شاخه های عکاسی صنعتی می باشد. این نوع عکس ها می توانند برای رستوران ها بسیار موثر باشند که هم می توانند در منوی داخل رستوران از آن استفاده کنند و هم در وب سایت خود.

عکاسی صنعتی از محصولات

این نوع عکاسی در فروشگاه های  اینترنتی بسیار پر استفاده است و در معرفی محصول شما بسیار موثر می باشند.

عکاسی محصول در شرکت های تولید کالا باید جدی گرفته شود. این روش موجب تبلیغ کالا بین مشتریان شده و شانس خرید آن را افزایش می دهد. عکاسی صنعتی در تهران با این روش رونق فراوانی خواهد داشت؛ زیرا ویژگی های کالا به تصویر کشیده می شود. از دیگر شاخه های عکاسی صنعتی در تهران به شرح زیر است.

 • عکاسی ماشین
 • عکاسی غذا
 • عکاسی خبری
 • عکاسی ورزشی
 • عکاسی جواهرات

عکاسی صنعتی از جواهرات

در بین جواهر سازان و جواهر فروشان بیشترین محبوبیت را دارد، زیرا می تواند تمام جنبه های کار شده بر روی جواهر را با جزئیات به مخاطب نشان دهد.

عکاسی صنعتی مد

عکاسی صنعتی مد از سال ها پیش با هدف شناسایی  و معرفی مد به عنوان شاخه ای تخصصی شناخته شد.این نوع از عکاسی بسیار در صنعت پوشاک تاثیرگذار می باشد و محصولات معرفی شده در این صنعت مد،بسیار پرفروش و پرطرفدار می شوند.عکاسی صنعتی مد دارای انواع و مدل های مختلفی است که ما در ادامه به آن اشاره می کنیم.

1-عکاسی مد کاتالوگ

2-عکاسی مد عالی

3-عکاسی مد خیابانی

4-عکاسی مد ادیتوریال

عکاسی صنعتی معماری

عکاسی صنعتی معماری،شاخه ای از عکاسی صنعتی می باشد که سوژه این نوع از عکاسی بناهای معماری،سازه ها و ساختمان ها می باشد.از متداول ترین اشکال عکاسی صنعتی معماری می توان به منظره داخلی و منظره خارجی ساختمان ها اشاره کرد.

در این نوع از عکاسی با توجه به نور طبیعی یا نورهای مصنوعی می توانید عکسبرداری خود را انجام دهید.

عکاسی صنعتی دکوراتیو

عکاسی صنعتی دکوراتیو،به عکاسی گفته می شود که شما صحنه پردازی دکوری را داشته باشید.استفاده از این تکنیک در عکاسی ،باعث زیباتر شدن و جذاب تر شدن عکس ها می شود.

شما برای عکاسی صنعتی دکوراتیو باید ایده های جالبی داشته باشید تا عکس زیبایی را ثبت کنید.

عکاسی صنعتی کارخانه

در این شاخه از عکاسی صنعتی،شما از خارج و داخل کارخانه برای تبلیغات تلویزیونی و قرار دادن عکس ها در سایت،باید عکس های زیبایی را ثبت کنید. شما باید برای این نوع از عکاسی صنعتی ، ایده های جالبی داشته باشید تا بتوانید به بهترین شکل کار خود را انجام دهید.

عکاسی صنعتی از لوازم آرایشی

لوازم آرایشی فروش بسیار بالایی دارند و شما باید به گونه ای از این محصولات عکسبرداری کنید که مشتریان را جذب کند. شما باید با رعایت جزییات از این محصولات عکسبرداری انجام دهید تا بتوانید به بهترین شکل محصول را به مشتریان معرفی کنید.

عکاسی خبری

در عکاسی خبری هنر و هدف اصلی گرفتن عکس‎هایی است که از نظر خبری ارزش بالایی دارند. این نکته را باید در نظر داشت که گرفتن عکس های خبری جزو سخت ترین عکاسی هاست به این علت که باید در مورد مسائل روز سوژه مناسب پیدا کرد و علاوه بر این ها در برخی موارد عکاس خبری باید با خطراتی که زندگی او را تهدید می‎کنند، روبرو شود.

از انواع عکس های خبری میتوان به عکاسی از یک رویداد مهم یا شادی‎های جاری در دنیا نام برد که باید این نوع عکس ها در کانال های خبری پرتال‎های خبری آنلاین و جاهای متعدد دیگر استفاده شود تا حقیقت یک خبر به همه اطلاع رسانی شود.

عکاسی ورزشی

این نوع عکاسی مهم‎ترین، جالب‎ترین و حساس‎ترین و هیجان انگیز ترین صحنه های ورزشی دنیا را به تصویر می کشد که برای علاقه مندان به ورزش از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است به طوری که یک عکس می تواند یادآور حماسه ها و موفقیت ورزشکاران در رقابت های مختلف باشد و دیدن آن باعث ایجاد شور و شوق در مخاطبان شود.

عمدتا عکس های خبری در نوشتن اخبار ورزشی و اخبار مربوط به بازیکنان در روزنامه ها و شبکه های اجتماعی مورد استفاده قرار می گیرند.

در عکاسی ورزشی از دوربین‎های بی‎نظیری استفاده می‎شود که می‎توانند از بازیکنان در حال ورزش و حرکت تصاویر بی‎نظیر و با کیفیتی بگیرند.

برای نمایش محصولات و خدمات شرکت ها و حتی فروش آن ها در شهر تهران عکاسی صنعتی نقش مهمی دارد. امروزه حضور آنلاین و قوی کسب‌وکارها در جامعه رسانه محور از اهمیت بالایی برخوردار است. عکاسان صنعتی، مسئولیت حیات یک وب ‌سایت را بر عهده داشته و از محصولات شرکت عکاسی می کند. همین موضوع موجب دستیابی به موفقیت در کسب و کار می شود.

بیشتر عکس های تبلیغاتی یا صنعتی بر روی بخش های تولید و صنعتی تمرکز دارند. در اغلب موارد تنها ماشین آلات و تجهیزات اهداف عکاسی صنعتی هستند. عکاسی صنعتی در تهران نیز رشد چشمگیری داشته است. در ادامه این مقاله از آتلیه عکاسی لنزو به بررسی بیشتر این موضوع و نکات مهم هنگام عکاسی صنعتی می پردازیم.

موضوعات رایج در عکاسی صنعتی

عکاسی صنعتی موضوعات مختلفی را در بر می گیرد. عکاسان فعال در این حوزه، از موارد مختلفی عکس برداری می کنند. عکاسی هریک از موارد زیر توسط عکاسان ماهر و حرفه ای در این زمینه انجام می شود. چند مورد از موضوعات رایج در عکاسی صنعتی در تهران به شرح زیر است.

 • جوشکاران در محل کار
 • کارخانه های پردازش
 • کارگران کارخانه کشتی سازی
 • کارگران کارخانه یا نیروگاه
 • نیروگاه خط گازی
 • راکتور های هسته ای
 • تجهیزات مربوط به تصفیه آب
 • سد
 • تراکتور
 • اپراتورهای پرس فلز حین کار
 • خط مونتاژ و تولید در یک کارخانه

برخی از عکاسان صنعتی به عکاسی به‌صورت “کلوزآپ” علاقه مند هستند. برای مثال پیچ گوشتی با ایجاد سوراخ در چوب نمونه ای از کلوزآپ محسوب می شود. عکاسی صنعتی در تهران نیز توسط عکاسان ماهر و در روش های مختلف انجام می شود.

عکاسی

مزایای عکاسی صنعتی

 • کیفیت برند شما را افزایش می دهد.
 • برند شما را مطرح می کند.
 • برند شما را نسبت به سایر برندها برتری می دهد.
 • فروش شما با رشد صعودی همراه می شود.

تجهیزات مورد نیاز عکاسی صنعتی

 • دوربین عکاسی
 • لنزهای مورد نیاز
 • میز عکاسی
 • تجهیزات نورپردازی
 • سه پایه عکاسی
 • اکسسوار عکاسی تبلیغاتی
 • فون و دکورهای عکاسی تبلیغاتی
 • سیستم های کامپیوتری ویرایش عکس
 • نرم افزارهای ادیت عکس

اصول عکاسی صنعتی

اصول عکاسی صنعتی و رعایت آن ها موجب افزایش کیفیت کار می شود. در ادامه برخی از اصول عکاسی صنعتی را شرح می دهیم.

تهیه یک دوربین حرفه ای

انتخاب دوربین حرفه ای، فاکتور اصلی در عکاسی صنعتی محسوب می شود. دوربین حرفه ای امکانات متنوعی را در اختیار قرار می دهد. دوربین حرفه ای امکان نصب انواع عدسی را داشته و عکس برداری در فصول سال را میسر می سازد.

استفاده از پس زمینه سفید برای عکاسی

استفاده از یک صفحه صاف و بدون درز، پس زمینه ای نامتناهی را ایجاد می کند. این کار با بهره گیری از پس زمینه سفید منحنی شکل به وجود می آید.

عدم استفاده از فیلتر

فیلتر جز ابزار محسوب شده و در عکس تغییراتی را ایجاد می کند. محصولات باید به درستی عکاسی شده و تمام جزئیات آن نمایش داده شوند. تمام الزامات فیلتر توسط فوتوشاپ نیز انجام شده و به همین دلیل نیازی به استفاده از آن نیست.

عکس برداری از تمام سبک و مدل های مختلف محصول

از دیگر اصول عکاسی صنعتی، عکس برداری از مدل های مختلف محصول است. عکاسی تبلیغاتی در تهران توسط تیم لنزو نیز به همین روال انجام می شود. این روش یکی از اصول حرفه ای در عکاسی صنعتی نیز به شمار می رود. عکاسی از تمام مدل های محصول به نمایش بهتر محصول کمک می کند.

توجه به نورپردازی در عکس ها

نورپردازی نقش بسیار موثری در عکس برداری دقیق می گذارد. استفاده از نور ملایم یا شدید تمرکز بر روی عکس برداری را افزایش می دهد. در نتیجه، عکاسی به خوبی انجام شده و یکی از شاخه های عکاسی صنعتی نیز محسوب می شود.

در این مطلب قصد داریم تفاوت های میان عکس صنعتی با عکس تبلیغاتی را برای تان بیان کنیم امیدواریم تا انتهای این مطلب ما را همراهی نمایید.

عکس تبلیغاتی با عکس صنعتی چه تفاوتی دارد؟

یکی از سوالاتی که به مکرر از ما پرسیده می شود این است که تفاوت عکاسی تبلیغاتی و عکاسی صنعتی در چیست؟ ( برای مشاهده نمونه عکس های صنعتی بر روی لینک کلیک کنید.) هم عکس تبلیغاتی و عم عکس صنعتی هر دو از شاخه های مهم رشته عکاسی هستند که باید توسط عکاسان ماهر و با تجربه انجام شود. با توجه به این که عکس صنعتی و تبلیغاتی هر دو هدف مشترک داشته و یک چیز را معرفی می کنند ولی تفاوت های زیادی دارند. در ادامه به بررسی کامل این دو هنر شیرین عکاسی میپردازیم.

تعرفه عکاسی صنعتی در تهران

 

عکاسی صنعتی در تهران از تعرفه های متفاوتی برخوردار است. هزینه های مربوط به عکاسی تبلیغاتی در تهران شامل موضوعات زیر می شود.

 • عکاسی از خط تولید
 • عکاسی غذایی
 • عکاسی معماری
 • عکاسی هوایی
 • عکاسی محصول
 • عکاسی منو و رستوران

هریک از موارد فوق از تعرفه های متنوعی برخوردار هستند. جهت اطلاع دقیق از هزینه ها با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

تعریف عکاسی صنعتی

عکاسی صنعتی شاخه ای از عکاسی است که بر روی کالایی که نیاز به فروش است تمرکز دارد. اصلی ترین هدف عکس صنعتی نمایش محصول مورد نظر به بهترین شکل ممکن است. عکس های جذاب از محصولات، مشتری را ترغیب به خرید آن می کند و این کار توسط عکاسان صنعتی ماهر صورت می گیرد. این روزها عکس صنعتی محصولات فروشگاهی اعم از محصولات خوراکی، آرایشی بهداشتی، پوشاک و … به یک نیاز اساسی برای صاحبان کسب و کار یک نیاز اساسی است.

گرفتن عکس صنعتی نیاز به تخصص و حرفه داشته و شما باید تنها بر روی نمایش سوژه تمرکز کنید و از این رو عکس ها باید دارای نورپردازی ساده ولی جذاب و پس زمینه ای خنثی باشد تا حواس بیننده تنها بر روی سوژه متمرکز شود. به همین دلیل اکثر عکس های موجود در اینترنت پس زمینه ای سفید دارند.

عکس های صنعتی نیاز به تجهیزات مختلف از جمله انواع لنزهای مخصوص، تجهیزات نورپردازی و … داشته تا تصویر جلوه ای زیبا داشته باشد. اگر شما برای محصولات فروشگاه اینترنتی خود نیاز به عکس های حرفه ای دارید، آتلیه لنزو یکی از تخصصی ترین استودیو عکاسی صنعتی و تبلیغاتی در تهران دارد. برای کسب اظلاعات بیشتر با شماره درج شده در سایت تماس بگیرد.

پیشنهاد می شود پس از خواندن این مطلب اطلاعاتی راجع به آتلیه عکاسی دیجیتالی با مراجعه کردن به قسمت های مربوطه بدست آورید.

عکاسی صنعتی چیست؟

عکاسی تبلیغاتی چیست؟

عکاسی تبلیغاتی زیر شاخه عکاسی صنعتی است که دارای عکس هایی پر زرق و برق می باشد. عکاسی تبلیغاتی نیاز به تخصص و ایده پردازی دارد و از این رو یکی از عکاسی های مهم به شمار می رود. عکاس های تبلیغاتی سعی می کنند محصول مورد نظر را در قالب یک داستان معرفی کرده تا سوژه مورد نظر جذاب تر به نظر برسد.

در هنگام عکاسی تبلیغاتی اغلب با بیان داستان وار تصاویر، انگیزه در مشتری ایجاد می شود تا محصول مورد نظر را بخرد و هدف تنها به تصویر کشیدن بهترین عکس ممکن نیست. در عکاسی تبلیغاتی از یک نورپردازی جالب به همراه زمینه و سایر عناصر کمکی تا تصویر به صورت شیک و خلاقانه صحنه آرایی گردد که هدف تمامی این کارها جلب توجه مشتری می باشد.

عکاسی تبلیغاتی چیست؟

تفاوت اصلی عکس صنعتی با تبلیغاتی

عکس تبلیغاتی روایت یک داستان است در صورتی که عکس صنعتی نمایانگر یک تصویر بوده و سوژه را متوقف می کند. هر دو عکاسی در صورتی که به صورت حرفه ای گرفته شوند تاثیرگذار هستند. هدف هر دو نوع عکاسی فروش محصول به شیوه های مختلف می باشد.

در عکس صنعتی هدف از عکاسی نشان دهنده ویژگی ها و جوهره اصلی کالاها می باشد و از این رو باید عکس با جزئیات کامل بوده و وضوح بالایی داشته و مشتریان به راحتی بتوانند ماهیت آن را تشخیص دهند. ولی عکس هاس تبلیغاتی با روش های خلاقانه به مشتری می گوید که جای این محصول پیش شما خالی بوده و از این رو انگیزه خرید را در افراد ایجاد می کند.

در عکس های صنعتی تصاویر سوژه باید به گونه ای باشد که تنها سوژه دیده شود و سایر عناصر از جمله پس زمینه عکس به چشم نیاید به همین دلیل عکس های صنعتی اغلب با زمینه سفید هستند. ولی در عکس های تبلیغاتی از تصاویر مختلف با عناصرهای کمکی استفاده شده تا تصاویر سوژه به شکلی خلاقانه برجسته نشان داده شود.

عکاسی تبلیغاتی با صنعتی چه فرقی دارد؟

چه ابزاری برای عکاسی صنعتی و تبلیغاتی نیاز است؟

عکاسان تبلیغاتی و صنعتی برای رقابت با یکدیگر از تجهیزات مختلفی استفاده می کنند. یکی از مهم ترین تجهیزات این نوع عکاسی، لنزها هستند. لنزها ابزارهایی بسیار قدرتمند برای ثبت بهتر جزئیات عکس بوده و میزان قطر دهانه دیافراگم و سرعت شاتر و … کنترلی به شما می دهد تا عکس های بهتری ثبت کنید.

در این مطلب سعی کردیم تا همه آنچه که شما باید در مورد عکاسی صنعتی و همچنین تفاوت های عکاسی صنعتی و عکاسی تبلیغاتی را بدانید در اختیارتان قرار دهیم. امیدواریم که از مطالعه این مطلب لذت برده باشید. همچنین می توانید با مراجعه به سایت استودیو عکاسی لنزو  از مدل های آتلیه عکاسی عروس ، پرسنلی، عکاسی کودک و… دیدن فرمایید.

سخن آخر

عکاسی صنعتی در تهران یا سایر شهرها امروزه مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. عکاسی روشی مناسب جهت تبلیغات محصولات و رونق کسب و کار محسوب می شود. این روش شاخته مختلفی را نیز در بر می گیرد. عکاسی تبلیغاتی در تهران یا سایر شهرها نیز توسط بسیاری از افراد صورت می گیرد. با مطالعه این مقاله اطلاعات مفیدی در این زمینه کسب خواهید کرد.

ممنون از رأی دهی شما کاربر عزیز