به قطع می توان گفت که عکاسی صنعتی خط تولید و عکاسی از کارخانه یکی از نقش آفرین تر و حساس ترین بخش های عکاسی صنعتی می باشد.

چرا که این عکس ها می توانند گستردگی فعالیت و کیفیت محصولات تولیدی را به مخاطبان و افراد مختلف نشان دهد و در واقع عکس کارخانه و خط تولید کارخانه شما به بهترین شکل در اختیار مردم قرار می گیرد.

عکس های با کیفیت از زمان تولید محصولات ( خط تولید) در واقع ابزاری قدرتمند به منظور تبلیغات و بازاریابی شرکت ها و کارخانه ها می باشد که این مورد تاثیر بسیار زیادی در همکاری های گسترده خارجی و داخلی دارد.

این تصاویر باید به گونه ای باشند که فعالیت و تکاپو خط تولید را به بهترین شکل نمایش دهد؛ عکاسی صنعتی خطوط تولید سختی ها و چالش های خاص خود را دارا می باشد از جمله نور، موقعیت قرارگیری دستگاه ها و تجهیزات ، فضاهای گاها محدود و البته هماهنگی با کارگران مشغول به کار برای رسیدن به تصاویری حرفه ای، واقعی و با کیفیت دارد.

عکاسی صنعتی از خط تولید کارخانه نیازمند تجربه و تخصص لازم در عکاسی می باشد و تنها کسانی موفق به نتیجه عالی می رسند که دارای تجربه و دانش بالایی در این حوزه باشند و دارای اطلاعات کافی نیز باشند.

در این مقاله از استودیو لنزو قصد داریم به مهم ترین و اساسی ترین نکات در رابطه با عکاسی صنعتی از خط تولید کارخانه اشاره کنیم؛ امیدواریم که تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

اهمیت نورپردازی در عکاسی صنعتی از خط تولید

اهمیت نورپردازی در عکاسی صنعتی از خط تولید

در عکاسی از خط تولید با توجه به شرایط در برخی مواقع نیاز به تجهیزات نورپردازی می باشد و در برخی مواقع نور محیط برای عکاسی کافی می باشد.

در فضاهای کم نور کارخانجات و بخش هایی که لازم است عملکرد سریع دستگاهی را نشان دهید لازم است از نور فلاش و یا نورهای اسپات استفاده کنید . اما در صورت وجود نور کافی بهترین گزینه استفاده از نور یکنواخت و طبیعی کارخانه است.

قطعا زمانی که شما نتوانید به بهترین شکل مسئله نورپردازی را حل کنید عکس و نتیجه نهایی شما موفق نخواهد بود و مورد تایید نیست.

انتخاب زوایا و ترکیب بندی صنعتی

انتخاب زوایا و ترکیب بندی صنعتی

موضوع ترکیب بندی یا کمپوزیسیون بخشی حائز اهمیت و استراتژی در عکاسی صنعتی از کارخانه از جمله خط تولید می باشد.

در واقع عکاس باید این توانایی را دارا باشد که عکس ها را به صورت پویا و حرفه ای از کارخانجات و خط تولید کارخانه ثبت کند.

عکسی که دارای کادری ضعیف و معمولی باشد قطعا منجر به تبلیغات منفی خواهد شد.

اهمیت انتخاب زویا (ترکیب بندی) یا همان کمپوزیسیون به قدری بالا می باشد که ممکن است با رعایت نکردن این موارد عکس با کیفیت و مناسبی ثبت نشود.

نکات مهم در خلاقیت عکاسی صنعتی از خط تولید

نکات مهم در خلاقیت عکاسی صنعتی از خط تولید

  • پیشنهاد می شود که در موقعیت های مختلف از کادرهای عمودی و افقی استفاده شود.
  • از تجربه استفاده از ارتفاع کم دوربین خود نترسید و این کار را انجام دهید تا بتوانید نمایی پر ابهت و گسترده ای از خط تولید و تجهیزات را به نمایش بگذارید.
  • از ترکیب بندی های خاص مثل مورب که عمق و پویایی خاصی به عکسها می دهد نترسید.
  • استفاده از زوایای مرتفع را نیز تجربه کنید؛ برای این کار می توانید از بالابرها و نقاط مرتفع استفاده کنید.
  • استفاده از هلی شات که می تواند به بهترین شکل کارخانه و خط تولید را از نمایی باز به مردم نشان دهد.

مزایا عکاسی از خط تولید کارخانه چیست؟

جذب مشتری و افزایش تعداد مشتری

بدون شک رضایت مشتریان و مخاطبان کارخانه در صدر اولویت بندی هر کارخانه ای می باشد.

تمام کارخانه ها در صدد این موضوع هستند که در وهله اول بتوانند رضایت مشتریان را جلب کنند و نظر مخاطبان را جلب کنند تا بتوانند کسب و کار خود را گسترش دهد.

مجموعه عکس ها از خط تولید، محصولات و تجهیزات کارخانه می تواند به حفظ و افزایش مشتریان ختم شود.

زیرا تصاویر جذاب از برندهای تجاری به عنوان یک استراتژی برای جذب مشتری استفاده می‌شود و برای مشاغل صنعتی یک امتیاز محسوب می‌شود.

در عکاسی از تولیدات و محصولات، عکاسان صنعتی به شما کمک می‌کنند تا نقاط برجسته محصولات خود را نشان دهید تا فروش بالاتری داشته‌باشید.

اطمینان خاطر مشتریان و کاربران کارخانه

اطمینان خاطر مشتریان و کاربران کارخانه

قطعا با به نمایش گذاشتن تجهیزات خط تولید و نوع تولید محصولات، مشتریان و کاربرانی که کارخانه و محصولات تولیدی کارخانه را مشاهده و مصرف می کنند، از  کیفیت محصولات تولیدی اطمینان خاطر پیدا می کنند.

عکاسی صنعتی از خط تولید مشتریان شما را به پشت صحنه این صنعت وارد می‌کند. در دنیای صنعت مردم عادی هرگز وارد کارخانه‌ها نمی‌شوند تا تولید محصولات را بررسی کنند.

عکس‌های صنعتی به مخاطبان شما این امکان را می‌دهند تا از راه دور فرایند تولید محصولات را نظاره کنند و اطلاعاتی درباره محصولات و خدمات برندهای تجاری به دست آورند.

معرفی و تبلیغ محصولات و برندهای تجاری

عکاسی صنعتی از خط تولید و محصولات تولیدی، موجب می شود که محصولات شما از طریق این تصاویر به کاربران و افراد مختلف معرفی شود.

کارخانه شما در صورت داشتن یک وب سایت با قدرت بصری و تصاویر خیره کننده و با کیفیت می تواند مشتریان زیادی را به خود جذب کند.

عکاسی صنعتی علاوه بر برجسته کردن ویژگی محصولات تجاری با به تصویر کشیدن کارگران در حال فعالیت، فعال بودن برند شما و چهره انسانی آن را برای مخاطبان به نمایش می‌گذارد.

رأی بدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *