در مورد عکاسی صنعتی بیشتر بدانید

معمولا در اطراف همه ما کسانی می باشند که می خواهند برای کسب و کارشان تبلیغ انجام دهند و محصولات خود را در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام یا مارکت های آنلاین به فروش برسانند. همه ی مردم در رابطه با تاثیر تبلیغات می دانند و قدرت رسانه ها را درک می کنند. با گفتن این توضیحات می خواهیم در رابطه با عکاسی صنعتی اطلاعات بیشتری در اختیار شما قرار بدهیم.

عکاسی صنعتی به عکاسی گفته می شود که شما از محصولات خود با هدف تجاری و تبلیغات عکس برداری می کنید تا بتوانید محصولات خود را به فروش برسانید یا برند خود را معروف تر کنید. شما در هر حوزه ای که کسب و کار داشته باشید با گرفتن عکس های با کیفیت می توانید توجه مشتریان را به خود جلب کنید و فروش خود را چند برابر کنید. هر عکاسی به منظوری انجام می شود و عکاسی صنعتی به منظور تبلیغات و برندینگ انجام می شود. برای مثال اگر بخواهیم چند مورد از عکاسی های صنعتی که بسیاری از مردم مشاهده کرده اند و توجه آن ها به این عکاسی ها جلب می شود بگوییم بیلبوردهای تبلیغاتی،کاتالوگ های محصولات،وبسایت هایی که محصولات خود را به فروش می رسانند و تبلیغات می باشند.

عکاسی های صنعتی انواع مختلفی دارند که شما می توانید با توجه به نیاز خود یکی از آن ها را انتخاب کنید.از انواع عکاسی صنعتی که در زیر به طور کامل توضیح داده شده اند می توان به عکاسی تبلیغاتی،عکاسی هوایی،عکاسی معماری و نمای داخلی،عکاسی ماشین،عکاسی غذا،عکاسی محصول،عکاسی خبری،عکاسی ورزشی و عکاسی جواهرات اشاره کرد.

عکاسی صنعتی
توضیحات کلی

اگر شما دارای یک فروشگاه اینترنتی یا صفحه اینستاگرامی برای فروش محصول خود هستید حتما با عکاسی صنعتی آشنا هستید و یکی از موضوعاتی که همواره درگیر آن بوده اید ثبت عکس از محصول مورد نظرتان بوده است. اما آیا در مورد نحوه گرفتن این عکس ها اطلاعات کافی دارید؟ آیا ویژگی های عکس صنعتی را می دانید؟

عکاسی صنعتی چیست؟

در این مطلب می خواهیم شما را با مفهوم عکاسی صنعتی آشنا کنیم تا بتوانید با آگاهی کامل یک عکاس متخصص را برای عکاسی صنعتی محصولات خود استخدام کنید.

عکاسی

آشنایی با عکاسی صنعتی

این موضوع را باید همیشه در نظر داشته باشید که در واقع عکس محصول شما شناسنامه محصول شما می باشد. پس در تهیه عکس محصولات خود باید بسیار دقیق باشید.

عکاسی صنعتی دارای شاخه های بسیار متنوعی می باشد که ما قصد داریم در این مطلب برخی از آن ها را برایتان تشریح کنیم.

مطالب پیشنهادی: چاپ عکس چگونه انجام می گیرد؟

همه چیز درباره عکاسی صنعتی

همانطور که گفته شده این نوع از عکاسی دارای حوزه وسیعی می باشد و در واقع به عکسی گفته می شود که برای اهداف تجاری و معرفی محصول شما گرفته می شود. اهداف تبلیغاتی این عکس ها می توانند یک کالا، برند، خدمات و حتی یک فرد باشد.

به بیان دیگر هر عکسی که به منظور فروش گرفته شود را عکس صنعتی می گویند. این عکس ها معمولا در سایت ها، صفحات شبکه های اجتماعی، روزنامه ها، مجلات و کاتالوگ های تبلیغاتی گذاشته می شوند.

همچنین از این عکس ها در بیلبورد های بزرگراه ها نیز استفاده می شود و به شما کمک می کند تا میزان فروش خود را با همین کاسی صنعتی تا حد چشم گیری افزایش دهید.

عکاسی صنعتی با نام Industrial Photography نیز شناخته می شود که در واقع بیانگر ذات درونی محصول یا خدمات شما می باشد و به آن معنا می بخشد.

عکس صنعتی باید در کمال صداقت از محصول گرفته شود و طوری باشد که ویژگی های واقعی یک محصول را برای بیننده به نمایش بگذارد و طوری نباشد که با ابزارآلات نورپردازی و ویرایش عکس بخواند تا مشتری را به اشتباه بیاندازد.

تنوع عکاسی صنعتی

از انواع عکاسی صنعتی می توان به موارد زیر اشاره کرد :

عکس های تبلیغاتی

این عکس ها برای به نمایش گذاشتن کالا، خدمات، برند و حتی افراد معروف استفاده می شود. اگر به وب سایت ها، تبلیغات تلویزیونی، تبلیغات دیجیتالی و بیلبورد ها دقت کرده باشید حتما این عکس ها را دیده اید. این عکس ها برای ترغیب مشتری ها به خرید گرفته می شوند و محبوبیت بسیار زیادی دارند.

عکاسی در منزل یکی از مجموع خدماتی می باشد که استودیو لنزو برای کاربرانی که توانایی خارج شدن از منزل را ندارند محیا کرده است.

عکاسی صنعتی هوایی

این عکس ها معمولا با امکانات بسیار خاصی گرفته می شوند از جمله این امکانات می تواند به کوادکوپتر یا همان هلی شات اشاره کرد. از این نوع عکاسی صنعتی برای تبلیغات مکان های خاص مانند رستوران ها، ملک و آپارتمان ها نیز استفاده می شود.

عکاسی صنعتی از  ماشین آلات

از این نوع عکس برای تبلیغ کارخانه ها یا نماینده های فروش ماشین آلات صنعتی استفاده می شود.

عکاسی صنعتی از غذا

یکی از تخصصی ترین شاخه های عکاسی صنعتی می باشد. این نوع عکس ها می توانند برای رستوران ها بسیار موثر باشند که هم می توانند در منوی داخل رستوران از آن استفاده کنند و هم در وب سایت خود.

عکاسی صنعتی از محصولات

این نوع عکاسی در فروشگاه های  اینترنتی بسیار پر استفاده است و در معرفی محصول شما بسیار موثر می باشند.

عکاسی صنعتی از جواهرات

در بین جواهر سازان و جواهر فروشان بیشترین محبوبیت را دارد، زیرا می تواند تمام جنبه های کار شده بر روی جواهر را با جزئیات به مخاطب نشان دهد.

عکاسی

مزایای عکاسی صنعتی

  • کیفیت برند شما را افزایش می دهد.
  • برند شما را مطرح می کند.
  • برند شما را نسبت به سایر برندها برتری می دهد.
  • فروش شما با رشد صعودی همراه می شود.

در این مطلب سعی کردیم تا همه آنچه که شما باید در مورد عکاسی صنعتی بدانید، در اختیارتان قرار دهیم. امیدواریم که از مطالعه این مطلب لذت برده باشید. همچنین می توانید با مراجعه به سایت ما از مدل های آتلیه عکاسی عروس ، پرسنلی، عکاسی کودک و… دیدن فرمایید.