در مورد عکاسی صنعتی بیشتر بدانید

عکاسی صنعتی
توضیحات کلی

عکاسی صنعتی چیست؟

اگر شما دارای یک فروشگاه اینترنتی یا صفحه اینستاگرامی برای فروش محصول خود هستید حتما با عکاسی صنعتی آشنا هستید و یکی از موضوعاتی که همواره درگیر آن بوده اید ثبت عکس از محصول مورد نظرتان بوده است. اما آیا در مورد نحوه گرفتن این عکس ها اطلاعات کافی دارید؟ آیا ویژگی های عکس صنعتی را می دانید؟

در این مطلب می خواهیم شما را با مفهوم عکاسی صنعتی آشنا کنیم تا بتوانید با آگاهی کامل یک عکاس متخصص را برای عکاسی از محصولات خود استخدام کنید.

عکاسی

آشنایی با عکاسی صنعتی

این موضوع را باید همیشه در نظر داشته باشید که در واقع عکس محصول شما شناسنامه محصول شما می باشد. پس در تهیه عکس محصولات خود باید بسیار دقیق باشید.

عکاسی صنعتی دارای شاخه های بسیار متنوعی می باشد که ما قصد داریم در این مطلب برخی از آن ها را برایتان تشریح کنیم.

همه چیز درباره عکاسی صنعتی

همانطور که گفته شده این نوع از عکاسی دارای حوزه وسیعی می باشد و در واقع به عکسی گفته می شود که برای اهداف تجاری و معرفی محصول شما گرفته می شود. اهداف تبلیغاتی این عکس ها می توانند یک کالا، برند، خدمات و حتی یک فرد باشد.

به بیان دیگر هر عکسی که به منظور فروش گرفته شود را عکس صنعتی می گویند. این عکس ها معمولا در سایت ها، صفحات شبکه های اجتماعی، روزنامه ها، مجلات و کاتالوگ های تبلیغاتی گذاشته می شوند.

همچنین از این عکس ها در بیلبورد های بزرگراه ها نیز استفاده می شود و به شما کمک می کند تا میزان فروش خود را تا حد چشم گیری افزایش دهید.

عکاسی صنعتی با نام Industrial Photography نیز شناخته می شود که در واقع بیانگر ذات درونی محصول یا خدمات شما می باشد و به آن معنا می بخشد.

عکس صنعتی باید در کمال صداقت از محصول گرفته شود و طوری باشد که ویژگی های واقعی یک محصول را برای بیننده به نمایش بگذارد و طوری نباشد که با ابزارآلات نورپردازی و ویرایش عکس بخواند تا مشتری را به اشتباه بیاندازد.

حتما بخوانید: آتلیه عکاسی بارداری

تنوع عکاسی صنعتی

از انواع عکاسی صنعتی می توان به موارد زیر اشاره کرد :

عکس های تبلیغاتی

این عکس ها برای به نمایش گذاشتن کالا، خدمات، برند و حتی افراد معروف استفاده می شود. اگر به وب سایت ها، تبلیغات تلوزیونی، تبلیغات دیجیتالی و بیلبورد ها دقت کرده باشید حتما این عکس ها را دیده اید. این عکس ها برای ترغیب مشتری ها به خرید گرفته می شوند و محبوبیت بسیار زیادی دارند.

در آتلیه عکاسی دیجیتالی به چه موضوعات و نگرش های هنری پرداخته می شود؟

عکس های هوایی

این عکس ها معمولا با امکانات بسیار خاصی گرفته می شوند از جمله این امکانات می تواند به کوادکوپتر یا همان هلی شات اشاره کرد. از این نوع عکاسی برای تبلیغات مکان های خاص مانند رستوران ها، ملک و آپارتمان ها نیز استفاده می شود.

عکس از  ماشین آلات

از این نوع عکس برای تبلیغ کارخانه ها یا نماینده های فروش ماشین آلات صنعتی استفاده می شود.

عکس از غذا

یکی از تخصصی ترین شاخه های عکاسی صنعتی می باشد. این نوع عکس ها می توانند برای رستوران ها بسیار موثر باشند که هم می توانند در منوی داخل رستوران از آن استفاده کنند و هم در وب سایت خود.

عکس از محصولات

این نوع عکاسی در فروشگاه های  اینترنتی بسیار پر استفاده است و در معرفی محصول شما بسیار موثر می باشند.

عکس از جواهرات

در بین جواهر سازان و جواهر فروشان بیشترین محبوبیت را دارد، زیرا می تواند تمام جنبه های کار شده بر روی جواهر را با جزئیات به مخاطب نشان دهد.

عکاسی

مزایای عکاسی صنعتی

  • کیفیت برند شما را افزایش می دهد.
  • برند شما را مطرح می کند.
  • برند شما را نسبت به سایر برندها برتری می دهد.
  • فروش شما با رشد صعودی همراه می شود.

در این مطلب سعی کردیم تا همه آنچه که شما باید در مورد عکاسی صنعتی بدانید، در اختیارتان قرار دهیم. امیدواریم که از مطالعه این مطلب لذت برده باشید. همچنین می توانید با مراجعه به سایت ما از مدل های آتلیه عکاسی عروس ، پرسنلی، عکاسی کودک و… دیدن فرمایید.