در مورد عکاسی صنعتی بیشتر بدانید

معمولا در اطراف همه ما کسانی می باشند که می خواهند برای کسب و کارشان تبلیغ انجام دهند و محصولات خود را در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام یا مارکت های آنلاین به فروش برسانند. همه ی مردم در رابطه با تاثیر تبلیغات می دانند و قدرت رسانه ها را درک می کنند. با گفتن این توضیحات می خواهیم در رابطه با عکاسی صنعتی اطلاعات بیشتری در اختیار شما قرار بدهیم.

عکاسی صنعتی به عکاسی گفته می شود که شما از محصولات خود با هدف تجاری و تبلیغات عکس برداری می کنید تا بتوانید محصولات خود را به فروش برسانید یا برند خود را معروف تر کنید. شما در هر حوزه ای که کسب و کار داشته باشید با گرفتن عکس های با کیفیت می توانید توجه مشتریان را به خود جلب کنید و فروش خود را چند برابر کنید. هر عکاسی به منظوری انجام می شود و عکاسی صنعتی به منظور تبلیغات و برندینگ انجام می شود. برای مثال اگر بخواهیم چند مورد از عکاسی های صنعتی که بسیاری از مردم مشاهده کرده اند و توجه آن ها به این عکاسی ها جلب می شود بگوییم بیلبوردهای تبلیغاتی،کاتالوگ های محصولات،وبسایت هایی که محصولات خود را به فروش می رسانند و تبلیغات می باشند.

عکاسی های صنعتی انواع مختلفی دارند که شما می توانید با توجه به نیاز خود یکی از آن ها را انتخاب کنید.از انواع عکاسی صنعتی که در زیر به طور کامل توضیح داده شده اند می توان به عکاسی تبلیغاتی،عکاسی هوایی،عکاسی معماری و نمای داخلی،عکاسی ماشین،عکاسی غذا،عکاسی محصول،عکاسی خبری،عکاسی ورزشی و عکاسی جواهرات اشاره کرد.

عکاسی صنعتی
توضیحات کلی

اگر شما دارای یک فروشگاه اینترنتی یا صفحه اینستاگرامی برای فروش محصول خود هستید حتما با عکاسی صنعتی آشنا هستید و یکی از موضوعاتی که همواره درگیر آن بوده اید ثبت عکس از محصول مورد نظرتان بوده است. اما آیا در مورد نحوه گرفتن این عکس ها اطلاعات کافی دارید؟ آیا ویژگی های عکس صنعتی را می دانید؟

عکاسی صنعتی چیست؟

عکاسی صنعتی به شاخه ای از عکاسی گفته می شود که شما می توانید با استفاده از این عکاسی،محصولات خود را به فروش برسانید.

وظیفه این نوع عکاسی به نمایش گذاشتن محصولات به صورت با کیفیت و دقیق خدمات یا محصولات می باشد.

عکس های صنعتی ممکن است از محصول باشد یا می تواند از محل هایی مانند کارخانجات ،سازمان ها و شرکت ها باشد.

در عکاسی صنعتی،عکاس با استفاده از تجهیزات مناسب و با کیفیت و انتخاب مکان و نور دقیق تلاش می کند که تا حد ممکن محصول را به صورت واقعی و با تمام خصوصیات ظاهری به نمایش بگذارد.

عکاسی صنعتی شاید مانند عکاسی مدلینگ و عکاسی عروس زرق و برق نداشته باشد،اما دقت و کیفیت بالایی می خواهد تا بتوان مشتری را به سوی فروشگاه مدنظر جذب کرد.

در این مطلب می خواهیم شما را با مفهوم عکاسی صنعتی آشنا کنیم تا بتوانید با آگاهی کامل یک عکاس متخصص را برای عکاسی صنعتی محصولات خود استخدام کنید.

عکاسی

آشنایی با عکاسی صنعتی

این موضوع را باید همیشه در نظر داشته باشید که در واقع عکس محصول شما شناسنامه محصول شما می باشد. پس در تهیه عکس محصولات خود باید بسیار دقیق باشید.

عکاسی صنعتی دارای شاخه های بسیار متنوعی می باشد که ما قصد داریم در این مطلب برخی از آن ها را برایتان تشریح کنیم.

مطالب پیشنهادی: چاپ عکس چگونه انجام می گیرد؟

مزایای استفاده از سبک های مختلف عکاسی صنعتی

عکس های صنعتی ویژگی ها و خصوصیات کلی و جزئی کالا را به نمایش می گذارند.از مزایای عکس های صنعتی،واقعی بودن و کیفیت بالای عکس ها می باشد که به درستی و خوبی جزئیات و مشخصات محصول را به مخاطبان نشان می دهد.عکس های صنعتی در طراحی کاتالوگ،بروشور و پوستر مورد استفاده قرار می گیرد.

همه چیز درباره عکاسی صنعتی

همانطور که گفته شده این نوع از عکاسی دارای حوزه وسیعی می باشد و در واقع به عکسی گفته می شود که برای اهداف تجاری و معرفی محصول شما گرفته می شود. اهداف تبلیغاتی این عکس ها می توانند یک کالا، برند، خدمات و حتی یک فرد باشد.

به بیان دیگر هر عکسی که به منظور فروش گرفته شود را عکس صنعتی می گویند. این عکس ها معمولا در سایت ها، صفحات شبکه های اجتماعی، روزنامه ها، مجلات و کاتالوگ های تبلیغاتی گذاشته می شوند.

همچنین از این عکس ها در بیلبورد های بزرگراه ها نیز استفاده می شود و به شما کمک می کند تا میزان فروش خود را با همین کاسی صنعتی تا حد چشم گیری افزایش دهید.

عکاسی صنعتی با نام Industrial Photography نیز شناخته می شود که در واقع بیانگر ذات درونی محصول یا خدمات شما می باشد و به آن معنا می بخشد.

عکس صنعتی باید در کمال صداقت از محصول گرفته شود و طوری باشد که ویژگی های واقعی یک محصول را برای بیننده به نمایش بگذارد و طوری نباشد که با ابزارآلات نورپردازی و ویرایش عکس بخواند تا مشتری را به اشتباه بیاندازد.

چه نکاتی در عکاسی صنعتی مهم می باشد؟

1-از بک گراندهای شلوغ پرهیز کنید

اشیا اضافی باعث جلب توجه می شوند و باعث می شوند که مشتریان به بک گراند بیشتر از محصول توجه داشته باشند که باعث کاهش توجه مشتریان به محصول می شود.شما می توانید برای بک گراند محصول خود،از پس زمینه سفید استفاده کنید.

2-از زوایا و جهات مختلف از محصول عکسبرداری کنید

با توجه به اینکه فروش به صورت غیر حضوری و آنلاین می باشد،شما باید به گونه ای محصول را در داخل سایت خود قرار دهید که مشتری به راحتی بتواند محصول را مشاهده و در گام بعد خریداری کند.

3-آماده سازی محصولات قبل از عکس برداری

شما باید قبل از عکسبرداری،محصول خود را به صورتی آماده کنید که عکس از محصول به بهتری شکل آماده شود.برای مثال اگر شما می خواهید از لباس خود عکس برداری کنید،قبل از عکسبرداری باید لباس خود را اُتو کنید تا لباس بهتر دیده شود.

4-آماده سازی و تنظیم نور دوربین

اگر شما این کار را به درستی انجام ندهید،ممکن است رنگ محصول شما عوض شود و یا زیبایی خود را از دست دهد.تنظیم نور دوربین شما باید به گونه ای باشد که محصول شما با براقی خاص  عکسبرداری شود.

5-عکس با وضوح بالا

عکس با وضوح بالا،در عکس برداری صنعتی بسیار مهم و ضروری می باشد.این کار برای مشتریان و جذب مشتری بسیار لازم است.اگر شما عکس با وضوح بالا قرار ندهید،مشتریان برای مشاهده عکس های محصولات به سایت های دیگر مراجعه می کنند.

6-از ترکیب رنگی استفاده کنید

برای زیباتر شدن عکس های محصولات خود باید از ترکیب رنگ های جذاب و زیبا استفاده کنید.طبق آمار برخی از ترکیب رنگ ها مشتریان را به سوی خرید کالا سوق می دهد.

7-لوگوی محصول به طور واضح مشخص باشد

شما برای برندینگ و درآمد بیشتر باید لوگوی محصولات خود را به طور واضح در عکس ها مشخص کنید تا مشتریان بتوانند برند شما را از سایر برندها تشخیص دهند.

تنوع عکاسی صنعتی

از انواع عکاسی صنعتی می توان به موارد زیر اشاره کرد :

عکس های تبلیغاتی

این عکس ها برای به نمایش گذاشتن کالا، خدمات، برند و حتی افراد معروف استفاده می شود. اگر به وب سایت ها، تبلیغات تلویزیونی، تبلیغات دیجیتالی و بیلبورد ها دقت کرده باشید حتما این عکس ها را دیده اید. این عکس ها برای ترغیب مشتری ها به خرید گرفته می شوند و محبوبیت بسیار زیادی دارند.

عکاسی در منزل یکی از مجموع خدماتی می باشد که استودیو لنزو برای کاربرانی که توانایی خارج شدن از منزل را ندارند محیا کرده است.

عکاسی صنعتی هوایی

این عکس ها معمولا با امکانات بسیار خاصی گرفته می شوند از جمله این امکانات می تواند به کوادکوپتر یا همان هلی شات اشاره کرد. از این نوع عکاسی صنعتی برای تبلیغات مکان های خاص مانند رستوران ها، ملک و آپارتمان ها نیز استفاده می شود.

عکاسی صنعتی از  ماشین آلات

از این نوع عکس برای تبلیغ کارخانه ها یا نماینده های فروش ماشین آلات صنعتی استفاده می شود.

عکاسی صنعتی از غذا

یکی از تخصصی ترین شاخه های عکاسی صنعتی می باشد. این نوع عکس ها می توانند برای رستوران ها بسیار موثر باشند که هم می توانند در منوی داخل رستوران از آن استفاده کنند و هم در وب سایت خود.

عکاسی صنعتی از محصولات

این نوع عکاسی در فروشگاه های  اینترنتی بسیار پر استفاده است و در معرفی محصول شما بسیار موثر می باشند.

عکاسی صنعتی از جواهرات

در بین جواهر سازان و جواهر فروشان بیشترین محبوبیت را دارد، زیرا می تواند تمام جنبه های کار شده بر روی جواهر را با جزئیات به مخاطب نشان دهد.

عکاسی صنعتی مد

عکاسی صنعتی مد از سال ها پیش با هدف شناسایی  و معرفی مد به عنوان شاخه ای تخصصی شناخته شد.این نوع از عکاسی بسیار در صنعت پوشاک تاثیرگذار می باشد و محصولات معرفی شده در این صنعت مد،بسیار پرفروش و پرطرفدار می شوند.عکاسی صنعتی مد دارای انواع و مدل های مختلفی است که ما در ادامه به آن اشاره می کنیم.

1-عکاسی مد کاتالوگ

2-عکاسی مد عالی

3-عکاسی مد خیابانی

4-عکاسی مد ادیتوریال

عکاسی صنعتی معماری

عکاسی صنعتی معماری،شاخه ای از عکاسی صنعتی می باشد که سوژه این نوع از عکاسی بناهای معماری،سازه ها و ساختمان ها می باشد.از متداول ترین اشکال عکاسی صنعتی معماری می توان به منظره داخلی و منظره خارجی ساختمان ها اشاره کرد.

در این نوع از عکاسی با توجه به نور طبیعی یا نورهای مصنوعی می توانید عکسبرداری خود را انجام دهید.

عکاسی صنعتی دکوراتیو

عکاسی صنعتی دکوراتیو،به عکاسی گفته می شود که شما صحنه پردازی دکوری را داشته باشید.استفاده از این تکنیک در عکاسی ،باعث زیباتر شدن و جذاب تر شدن عکس ها می شود.

شما برای عکاسی صنعتی دکوراتیو باید ایده های جالبی داشته باشید تا عکس زیبایی را ثبت کنید.

عکاسی صنعتی کارخانه

در این شاخه از عکاسی صنعتی،شما از خارج و داخل کارخانه برای تبلیغات تلویزیونی و قرار دادن عکس ها در سایت،باید عکس های زیبایی را ثبت کنید. شما باید برای این نوع از عکاسی صنعتی ، ایده های جالبی داشته باشید تا بتوانید به بهترین شکل کار خود را انجام دهید.

عکاسی صنعتی از لوازم آرایشی

لوازم آرایشی فروش بسیار بالایی دارند و شما باید به گونه ای از این محصولات عکسبرداری کنید که مشتریان را جذب کند. شما باید با رعایت جزییات از این محصولات عکسبرداری انجام دهید تا بتوانید به بهترین شکل محصول را به مشتریان معرفی کنید.

عکاسی

مزایای عکاسی صنعتی

 • کیفیت برند شما را افزایش می دهد.
 • برند شما را مطرح می کند.
 • برند شما را نسبت به سایر برندها برتری می دهد.
 • فروش شما با رشد صعودی همراه می شود.

تجهیزات مورد نیاز عکاسی صنعتی

 • دوربین عکاسی
 • لنزهای مورد نیاز
 • میز عکاسی
 • تجهیزات نورپردازی
 • سه پایه عکاسی
 • اکسسوار عکاسی تبلیغاتی
 • فون و دکورهای عکاسی تبلیغاتی
 • سیستم های کامپیوتری ویرایش عکس
 • نرم افزارهای ادیت عکس

در این مطلب سعی کردیم تا همه آنچه که شما باید در مورد عکاسی صنعتی بدانید، در اختیارتان قرار دهیم. امیدواریم که از مطالعه این مطلب لذت برده باشید. همچنین می توانید با مراجعه به سایت ما از مدل های آتلیه عکاسی عروس ، پرسنلی، عکاسی کودک و… دیدن فرمایید.