چی کار کنیم خوش عکس و فتوژنتیک باشیم؟

شاید در اطرافیان خود افرادی را می شناسید که جذابیت زیادی ندارند ولی عکس های آن ها بسیار زیباتر می افتد، راز آن ها چیست؟ چرا این افراد خوش عکس هستند؟ آیا فتوژنتیک بودن چهره ( photogenic ) در خون برخی از افراد است؟ باید به شما بگوییم که فتوژنتیک بودن روش هایی است که با فراگرفتن آن ها می توانید عکس هایی فوق العاده زیبا داشته باشید. اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که می گویید چگونه فتوژنتیک باشیم باید با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید تا رازهایی را به شما بگوییم که با دانستن آنها شما نیز میتواتنید فتوژنتیک و خوش عکس باشیم.

 

چی کار کنم خوش عکس باشم

 

رازهای فتوژنتیک بودن عکس ها

  1. اگر شما نیز از آن دسته از افرادی هستید که چشمانتان در عکس بسته می افتد، پیش از عکس گرفتن به آرامی چشم های خود را بسته و سپس باز کنید. با این روش چشم های شما در عکس بسته نخواهد شد.
  2. غبغب در عکس جلوه ای نازیبا به تصویر می دهد به همین دلیل در صورتی که غبغب دارید، صورت خود را کمی به جلو بکشید البته باید دقت کنید که این کار از حالت عادی خارج نشود.
  3. برای زیباتر شدن عکس، دوربین باید در موازات با چشمان شما باشد، بنابراین در صورتی که شما از عکاس بلندتر هستید سعی کنید ژست هایی بگیرید که شما را قد کوتاه تر نشان بدهد.
  4. از جمله مهم ترین عامل تاثیرگذار بر روی فتوژنتیک بودن و زیباتر شدن عکس ها پرتره، تکرار دفعات عکاسی است. راحتی در مقابل دوربین و ژست های نرم و منعطف تاثیر زیادی بر روی زیبایی عکس شما دارد. در نتیجه هر چه عکس بیشتری بگیرید آمادگی شما در مقابل دوربین بیشتر شده و خوش عکس تر خواهید شد.
  5. به زاویه ها توجه زیادی کنید. هر فرد زاویه صورت مخصوصی دارد به همین دلیل با نگاه کردن به عکس هایی که قبل گرفته اید می توانید بهترین زاویه صورت خود را پیدا کنید.
  6. داشتنن اعتماد به نفس نیز تاثیر زیادی بر روی فتوژنتیک بودن شما دارد. اگر مدام با خود فکر کنید که بدعکس هستید نمی توانید در مقابل دوربین ریلکس باشید و عکس های شما مصنوعی می شود.
  7. زیاد به ژست گرفتن فکر نکنید. حتما لزومی ندارد که در عکس هایتان ژست بگیرید خود واقعی باشید و رفتارهایی که دوست دارید را در مقابل دوربین انجام دهید تا عکس جذاب تر به نظر برسد.
  8. اگر می خواهید فتوژنتیک باشید، به آرایش صورت خود توجه کنید. آرایش تاثیر زیادی بر روی خوش عکس بودن شما دارد. استفاده بیش از حد از لوازم آرایشی براق می تواند عکس شما را خراب کند و یا به عنوان مثال آرایش شما باید متناسب با رنگ پوست و یا رنگ لباس شما باشد تا خوش عکس تر شوید.
  9. خود را در موقعیت های نامطلوب قرار ندهید. به عنوان مثال در صورتی که کفش ها پای شما را ذیت می کند بهتر است آن را تعویض کنید زیرا انعکاس آن در چهریتان مشخص می شود.
  10. برای آن که چشمانی درخشان تر داشته باشید، می توانید پیش از عکاسی چند قطره اشک مصنوعی درون چشم های خود بیندازید.

 

چگونه ژست عکاسی بگیریم؟

 

عکاس فتوژنتیک

فتوژنتیک بودن و زیبا افتادن در عکس تنها به شما بستگی ندارد بلکه نحوه عکاسی فرد عکاس نیز تاثیر زیادی بر روی زیبایی و جذابیت عکس های شما دارد، به همین دلیل باید از افرادی که تخصص بالایی در عکاسی دارند و با تمامی اصول آن آشنا هستند بخواهید که عکس های زیبا از شما بگیرند. عکاسی لنزو یکی از آتلیه های عکاسی حرفه ای در تهران بوده و به شما یاد می دهد که چگونه فتوژنتیک باشید.