در این مطلب قصد داریم تفاوت های میان عکاسی صنعتی با عکاسی تبلیغاتی را برای تان بیان کنیم امیدواریم تا انتهای این مطلب ما را همراهی نمایید.

عکاسی صنعتی با عکاسی تبلیغاتی چه تفاوتی دارد؟

یکی از سوالاتی که به مکرر از ما پرسیده می شود این است که تفاوت عکاسی تبلیغاتی و عکاسی صنعتی در چیست؟ هم عکاسی تبلیغاتی و عم عکاسی صنعتی هر دو از شاخه های مهم رشته عکاسی هستند که باید توسط عکاسان ماهر و با تجربه انجام شود. با توجه به این که عکاسی صنعتی و تبلیغاتی هر دو هدف مشترک داشته و یک چیز را معرفی می کنند ولی تفاوت های زیادی دارند. در ادامه به بررسی کامل این دو هنر شیرین عکاسی میپردازیم.

عکاسی صنعتی چیست؟

عکاسی صنعتی شاخه ای از عکاسی است که بر روی کالایی که نیاز به فروش است تمرکز دارد. اصلی ترین هدف عکاسی صنعتی نمایش محصول مورد نظر به بهترین شکل ممکن است. عکس های جذاب از محصولات، مشتری را ترغیب به خرید آن می کند و این کار توسط عکاسان صنعتی ماهر صورت می گیرد. این روزها عکاسی صنعتی محصولات فروشگاهی اعم از محصولات خوراکی، آرایشی بهداشتی، پوشاک و … به یک نیاز اساسی برای صاحبان کسب و کار یک نیاز اساسی است.

عکاسی صنعتی نیاز به تخصص و حرفه داشته و شما باید تنها بر روی نمایش سوژه تمرکز کنید و از این رو عکس ها باید دارای نورپردازی ساده ولی جذاب و پس زمینه ای خنثی باشد تا حواس بیننده تنها بر روی سوژه متمرکز شود. به همین دلیل اکثر عکس های موجود در اینترنت پس زمینه ای سفید دارند.

عکس های صنعتی نیاز به تجهیزات مختلف از جمله انواع لنزهای مخصوص، تجهیزات نورپردازی و … داشته تا تصویر جلوه ای زیبا داشته باشد. اگر شما برای محصولات فروشگاه اینترنتی خود نیاز به عکس های حرفه ای دارید، آتلیه لنزو یکی از تخصصی ترین استودیو عکاسی صنعتی و تبلیغاتی در تهران دارد. برای کسب اظلاعات بیشتر با شماره درج شده در سایت تماس بگیرد.

پیشنهاد می شود پس از خواندن این مطلب اطلاعاتی راجع به آتلیه عکاسی دیجیتالی با مراجعه کردن به قسمت های مربوطه بدست آورید.

عکاسی صنعتی چیست؟

عکاسی تبلیغاتی چیست؟

عکاسی تبلیغاتی زیر شاخه عکاسی صنعتی است که دارای عکس هایی پر زرق و برق می باشد. عکاسی تبلیغاتی نیاز به تخصص و ایده پردازی دارد و از این رو یکی از عکاسی های مهم به شمار می رود. عکاس های تبلیغاتی سعی می کنند محصول مورد نظر را در قالب یک داستان معرفی کرده تا سوژه مورد نظر جذاب تر به نظر برسد.

در هنگام عکاسی تبلیغاتی اغلب با بیان داستان وار تصاویر، انگیزه در مشتری ایجاد می شود تا محصول مورد نظر را بخرد و هدف تنها به تصویر کشیدن بهترین عکس ممکن نیست. در عکاسی تبلیغاتی از یک نورپردازی جالب به همراه زمینه و سایر عناصر کمکی تا تصویر به صورت شیک و خلاقانه صحنه آرایی گردد که هدف تمامی این کارها جلب توجه مشتری می باشد.

عکاسی تبلیغاتی چیست؟

تفاوت اصلی عکاسی صنعتی با تبلیغاتی

عکس تبلیغاتی روایت یک داستان است در صورتی که عکس صنعتی نمایانگر یک تصویر بوده و سوژه را متوقف می کند. هر دو عکاسی در صورتی که به صورت حرفه ای گرفته شوند تاثیرگذار هستند. هدف هر دو نوع عکاسی فروش محصول به شیوه های مختلف می باشد.

در عکاسی صنعتی هدف از عکاسی نشان دهنده ویژگی ها و جوهره اصلی کالاها می باشد و از این رو باید عکس با جزئیات کامل بوده و وضوح بالایی داشته و مشتریان به راحتی بتوانند ماهیت آن را تشخیص دهند. ولی عکس هاس تبلیغاتی با روش های خلاقانه به مشتری می گوید که جای این محصول پیش شما خالی بوده و از این رو انگیزه خرید را در افراد ایجاد می کند.

در عکس های صنعتی تصاویر سوژه باید به گونه ای باشد که تنها سوژه دیده شود و سایر عناصر از جمله پس زمینه عکس به چشم نیاید به همین دلیل عکس های صنعتی اغلب با زمینه سفید هستند. ولی در عکس های تبلیغاتی از تصاویر مختلف با عناصرهای کمکی استفاده شده تا تصاویر سوژه به شکلی خلاقانه برجسته نشان داده شود.

عکاسی تبلیغاتی با صنعتی چه فرقی دارد؟

چه ابزاری برای عکاسی صنعتی و تبلیغاتی نیاز است؟

عکاسان تبلیغاتی و صنعتی برای رقابت با یکدیگر از تجهیزات مختلفی استفاده می کنند. یکی از مهم ترین تجهیزات این نوع عکاسی، لنزها هستند. لنزها ابزارهایی بسیار قدرتمند برای ثبت بهتر جزئیات عکس بوده و میزان قطر دهانه دیافراگم و سرعت شاتر و … کنترلی به شما می دهد تا عکس های بهتری ثبت کنید.

در این مطلب اطلاعات کاملی راجع به تفاوت های تفاوت عکاسی صنعتی و عکاسی تبلیغاتی در اختیارتان قراردادیم امیدواریم این مطلب به اندازه ی کافی برای تان آموزنده و مفید واقع شده باشد برای اطلاع از هزینه های آتلیه عکاسی پیشنهاد می شود تمام مطالب مربوطه را مطالعه نمایید.