انواع تخته شاسی عکس

تخته شاسی مانند تابلوهای نقاشی می باشند که برای به نمایش کشیدن تصویر، پوستر، تبلیغات و آگهی استفاده می شود. همچنین از تخته شاسی عکس برای عکاسی شرکت ها و سازمان ها و همچنین عکاسی از محصولات نیز استفاده می شود، که این امر اهمیت بسیار زیاد تخته شاسی ها را نشان می دهد.

اما بیشترین استفاده تخته شاسی ها برای عکس های خانوادگی و تزئینی در منزل می باشد. با این حال در صنعت هم کاربرد های خاص خود را دارند چون این تابلو ها می توانند تلفیقی از هنر و تبلیغات را ارائه دهند.

 

تخته شاسی عکس

انواع تخته شاسی

 

تخته شاسی ها از چه چیزی ساخته شده اند؟

این تخته ها از مواد مختلفی ممکن است ساخته شوند، که از مرسوم ترین آن ها می توان به تخته های سه لایی، فیبری و انواع چوب هایی که دارای استحکام و شکل مناسب برای نمایش تصویر را دارند اشاره کرد.

باید بدانید که محبوب ترین مواد استفاده شده در تخته شاسی ها نوع MDF آن می باشد، که به طور قطع از کیفیت و زیبایی بسیار زیادی برخوردار است. همچنین باید گفت که این نوع از تخته شاسی رایج ترین آن هم می باشد.

حتما بخوانید: تخته شاسی

قیمت انواع تخته شاسی

تخنه شاسی قیمت مناسبی دارد و به طور معمول گران نمی باشد. اما بسته به نوع کاربرد آنها می توانند قیمت های متفاوتی داشته باشند .یعنی قیمت یک تخته شاسی که برای عکس های خانوادگی در منزل استفاده می شود، با قیمت یک تخته شاسی که به منظور اهداف تبلیغاتی ساخته شده است متفاوت می باشد.

برای سایز های کوچک و متوسط به شما پیشنهاد می کنیم تا از نوع MDF این تخته شاسی ها به صورت دوگانه و سه گانه استفاده کنید.

عوامل موثر بر کیفیت عکس چاپ شده روی تخته شاسی

  • برای ابعاد بزرگ باید عکس ها به صورت یک تکه بر روی تخته شاسی چسبیده شوند.
  • کیفیت عکس گرفته شده
  • دستگاه چاپ عکس
  • کیفیت چاپ
  • کیفیت و جنس تخته شاسی

 

تخته شاسی عکس

انواع تخته شاسی

 

در این مطلب سعی کردیم، تا اطلاعات مفیدی درباره تخته شاسی برای عکس در اختیارتان قرار دهیم و شما را به طور کلی با این ابزار نمایش هنر عکاسی آشنا کنیم.

 

در آخر از وقتی که برای خواندن این مطلب صرف کردید کمال تشکر را داریم، شما عزیزان می توانید برای داشتن انواع عکس تولد، عروس و داماد، بارداری و… روی تخنه شاسی به سایت ما مراجعه کنید و با ما در ارتباط باشید.