در مورد آتلیه عکاسی کودک بیشتر بدانید

آتلیه عکاسی کودک مختص گرفتن عکس از کودک، نوزاد و دوران بارداری می باشد و تمام تجهیزات و نورپردازی آن طوری طراحی شده تا کودک در آنجا احساس راحتی کند تا عکاس بتواند از او عکس های متنوع با کیفیت عالی بگیرد.

آتلیه کودک در ایران بسیار کم است و اکثر آتلیه ها به صورت تخصصی روی عکس کودک کار نمی کنند و در کنار کارهای دیگر، عکس کودک هم می گیریند.

توضیحات کلی

آتلیه عکاسی کودک در لنزو

تقریبا هیچ پدر و مادری را پیدا نمی کنید که در دوران نوزادی و کودکی فرزند خود به فکر گرفتن عکس از آن ها و یا بردن به آتلیه عکاسی کودک نیفتاده باشند. حتی بعضی از پدر و مادر های خوش ذوق تر به قبل از این دوران یعنی دوران بارداری هم فکر می کنند.

اما آیا این عکس ها را می توان در هر آتلیه ای و توسط هر فردی گرفت؟ یا نیاز به تجهیزات و افراد متخصص دارد. در این مقاله ما سعی داریم تا توضیحاتی درباره آتلیه عکاسی کودک بدهیم و شما را به آگاهی کامل از این موضوع برسانیم.

حتما بخوانید: نکاتی در مورد عکاسی در زمان بارداری

اصول عکاسی کودک

 

آتلیه تخصصی کودک چیست؟

این آتلیه مختص گرفتن عکس از کودک، نوزاد و دوران بارداری می باشد و تمام تجهیزات و نورپردازی آن طوری طراحی شده تا کودک در آنجا احساس راحتی کند تا عکاس بتواند از او عکس های متنوع با کیفیت عالی بگیرد.

آتلیه کودک در ایران بسیار کم است و اکثر آتلیه ها به صورت تخصصی روی عکس کودک کار نمی کنند و در کنار کارهای دیگر، عکس کودک هم می گیریند.

همانطور که می دانید تمرکز نداشتن روی یک موضوع می تواند از کیفیت آن کار کم کند و این امر در عکاسی کودک هم صادق است. پس آتلیه هایی که در کنار عکس فرزندانتان کارهای دیگری مانند عکاسی صنعتی و مدلینگ یا حتی خدمات عروسی انجام می دهند نمی توانند یک کار حرفه ای و درخور تحویل شما دهند.

اصول عکاسی از کودکان چگونه است؟

عکاسی کودک یک هنر به شمار می رود و عکاس آن بی شک یک هنرمند خوش ذوق می باشد. عکاس های کودک دارای توانمندی های بسیار بالایی هستند و آموزش های مختلف ارتباط با کودکان را دیده اند چون عکاسی از کودکان با عکاسی از مدل ها و محصولات و افراد بزرگسال متفاوت است و نیازمند حوصله و مهارت بیشتری است. در ادامه به چند نکته مهم در هنگام عکاسی از کودکان توجه کنید.

 • عکاسی در همان لحظه ورود کودک کار اشتباهی است. برای زیباتر شدن عکس ها بهتر است که پیش از عکاسی با کودک ارتباط برقرار کرده تا با شما احساس صمیمت کند و با حس بهتر و صمیمی تری در مقابل دوربین قرار گیرد.
 • در هنگام عکاسی، به کودک آزادی عمل داده و هرگز آن را محدود نکنید. اجبار کردن کودکان به گرفتن ژست باعث مصنوعی شدن عکس شده و جذابیت چهره کودک را از بین می برد به همین دلیل بهتر است که در قالب بازی و تفریح از کودکان بخواهید که ژست مورد علاقه خود را بگیرند.
 • لحظه ها را شکار کنید. سرعت عمل در عکاسی کودکان اهمیت بسیاری دارد و شما باید به صورت کاملا هوشمندانه و در زمانی مناسب عکس کودک را ثبت کنید. در هنگام بازی کودک لحظه هایی وجود دارد که بسیار جذاب و خاطره انگیز است و یک عکاس حرفه ای و باتجربه هیچ گاه این صحنه ها را از دست نخواهد داد.
 • زایه دوربین خود را با چشم کودک تنظیم کنید. در صورتی که از زاویه ای بالاتر از چشم کودک عکاسی کنید قد کودک کوتاه تر و در صورتی که از زاویه ای پایین تر از نگاه کودک عکاسی کنید، قد کودک بزرگ تر از حالت نرمال می افتد. بنابراین در هنگام عکاسی باید دوربین را با چشم کودک همتراز نمایید.

 

آتلیه عکاسی کودک در غرب تهران

 

نحوه برخورد با کودک هنگام عکاسی

 • هرگز نباید به کودک دستور داد.
 • از کودک بخواهید تا دکوری که دوست دارد را به شما بگوید ، زیرا این کار باعث ایجاد حس علاقه در او شده و بهتر به حرفتان گوش می دهند.
 • باید در ارتباط با کودک صبور باشید.
 • عکاس باید آموزش های لازم در خصوص ارتباط با کودک را دیده باشد و بد خلق و بی حوصله نباشد و کودک را مجبور به انجام دستورات خود نکند. باید رفتار عکاس طوری باشد تا بین خود و کودک ایجاد صمیمیت کند.

ژست عکاسی کودک

عکاسی از کودکان یکی از حرفه های فوق العاده جذاب است زیرا گذراندن وقت با کودکان و دنیای فانتزی آن ها بسیار هیجان انگیز می باشد. در واقع ژست عکاسی کودک نحوه قرارگیری و حالات دست، پا و سایر اجزای بدن کودک بوده که باید به صورتی اصولی تنظیم شود. زمان بازی و تخلیه انرژی کودک، بهترین زمان برای عکاسی از کودک می باشد زیرا کودک در هنگام بازی ژست هایی طبیعی و فوق العاده زیبایی دارد و عکس های جذابی را می توان در این زمان ثبت کرد.

نکات عکاسی کودک در منزل

گاهی خانواده ها ترجیح می دهند که به جای بردن کودکان به آتلیه در داخل منزل از کودکان خود عکاسی کنند. عکاسی کودک در منزل این مزایا را دارد که کودک احساس غریبی نکرده و راحت تر با دوربین و عکاس ارتباط برقرار می کند. همچنین عکاسی کودک در منزل باعث ثبت اتاق کودک و تمامی اسباب بازی های کودک شده و در بزرگسالی خاطره ای جذاب برای فرد به یادگار می ماند.

 

ژست عکاسی کودک

 

عکاسی کودک در طبیعت

عکاسی کودک در طبیعت یکی از جذاب ترین و پرطرفدارترین نوع عکس های کودک است. فضای طبیعت و نور موجود در آن عکس های جذاب و ایده آلی را برای شما به یادگار می گذارد. اجزای موجود در طبیعت مانند درخت، برگ ها، گل و گیاه، آسمان و … همه از جمله ابزارهایی است که با استفاده از آن ها می توان ژست های زیبایی را خلق کرد. همچنین زمان طلوع و غروب یکی از زمان های طلایی برای عکاسی کودک در طبیعت به شمار می رود و در این زمان می توانید عکس های شگفت انگیزی را خلق کنید.

خصوصیات آتلیه کودک خوب

 • آتلیه کودک استاندارد باید دارای دکوراسیون و وسایل های به روز باشد تا این امکان را به عکاس بدهد که سشن های متفاوتی را برای عکاسی داشته باشد.
 • محیط و اتمسفر آتلیه کودک باید طوری باشد که کودک در آن احساس شادی و نشاط کند تا عکاس بتواند از این شادی و نشاط در وجود کودک عکاسی کند.
 • باید محیط را طوری برای کودک فراهم کنیم که بتوانیم ژست های طبیعی و سوژه های مناسبی از او ثبت کنیم.
 • یک آتلیه استاندارد کود باید نور مناسب داشته باشد ، چون از مهم ترین فاکتور های عکس کودک با کیفیت نور خوب و مناسب است.

آتلیه عکاسی کودک در غرب تهران

آتلیه لنزو یکی از حرفه ای ترین آتلیه های کودک در غرب تهران در صادقیه می باشد. لنزو دارای تیمی حرفه ای و مجرب با عکاسانی صبور است که تمامی لحظات بازی و تفریح کودکان شما در آتلیه را به بهترین شکل به ثبت می رسانند. لنزو از جمله معروف ترین آتلیه عکاسی کودک در غرب تهران است که دارای شیک ترین و مجهزترین دکورهای کودک می باشد. جهت رزرو نوبت برای عکاسی از کودک دلبندتان تنها کافیست با این مرکز تماس حاصل نمایید.

 

عکاسی کودک در طبیعت

 

قیمت عکس آتلیه ای کودک

قیمت عکس آتلیه کودک لنزو بسیار بارور نکردنی بوده و کیفیت عکس ها فوق العاده بالا می باشد. لنزو عکس های به ثبت رسانده خود را به صورت تکی و یا به صورت پکیجی در اختیار مشترین قرار می دهد. قیمت گذاری بر روی عکس های کودک ثابت نبوده و با توجه به ابعاد عکس و نوع آتلیه متغیر است. جهت اطلاع از پکیج قیمت های آتلیه لنزو با شماره آتلیه در شده در سایت تماس بگیرید.

امیدوارم که در پایان این مطلب به سوالات شما درباره این موضوع پاسخ کامل داده باشیم و قدمی کوچک در انتخاب آتلیه مناسب برای فرزندان دلبندتان برداشته باشیم.