در مورد آتلیه عکاسی عروس بیشتر بدانید

عکاسی از عروس یک تخصص در عکاسی است ، در آتلیه عکاسی عروس ، در درجه اول تمرکز بر عکاسی از رویدادها و فعالیت های مربوط به عروسی ها است . این ممکن است شامل عکس های پرتره عروس و داماد قبل از عروسی ، مراسم نامزدی و همچنین عکس های پرتره عروس و داماد در روز عروسی و طی مراسم باشد .

توضیحات کلی

آتلیه عکاسی عروس و داماد

عکاسی از عروس یک تخصص در عکاسی است ، در آتلیه عکاسی عروس ، در درجه اول تمرکز بر عکاسی از رویدادها و فعالیت های مربوط به عروسی ها است .

این ممکن است شامل عکس های پرتره عروس و داماد قبل از عروسی ، مراسم نامزدی و همچنین عکس های پرتره عروس و داماد در روز عروسی و طی مراسم باشد .

 

آتلیه عکاسی

آتلیه عکاسی عروس

 

تاریخچه عکاسی عروس

این شاخه هنر عکاسی مانند اختراع فرم عکاسی در سال 1826 که توسط جوزف نیکفور نیپس اختراع شد ، به تدریج رشد و تکامل پیدا کرده است . در حقیقت اولین عکس عروسی 14 سال پس از این تاریخ یعنی در سال 1840 از مراسم عروسی ملکه ویکتوریا با پرنس آلبرت گرفته شده است .

با این حال در اوایل پیدایش این نوع عکاسی زوج ها ترجیح می دانند که کسی را برای ثبت عکس از وقایع عروسیشان انتخاب نکنند . تا اواخر قرن نوزدهم اکثر مردم ترجیح می دادند تا در عکس هایی که در طول عروسی گرفته می شد حضور نداشته باشند . آنها ترجیح می دادند قبل یا بعد از عروسی یک عکس رسمی با بهترین لباس های خود داشته باشند .

در اواخر دهه 1860 ، زوج های بیشتری حاضر شدند تا برای ثبت وقایع عروسی خود عکاس استخدام کنند ، تا به محل عروسی بیاید .

 

مشکلات عکاسی در خارج از آتلیه

با توجه به ماهیت این مراسم که در محیط بیرون انجام می شود به دلیل مشکلات نورپردازی ، تا اواخر قرن نوزدهم عمدتا این عکس ها فقط در آتلیه گرفته می شدند . با گذشت زمان و پیشرفت فن آوری هنوز بیشتر زوج ها ترجیح می دهند که عکس عروسی خود را در یک آتلیه عروسی بگیرند .

از دهه 1880 عکس هایی که در حین عروسی گرفته می شد نیز رایج شدند . همچنین در این عکس ها از هدیه های عروسی نیز عکس گرفته می شد .

 

تاریخ بوجود آمدن عکس رنگی

در آغاز قرن بیستم ، عکاسی رنگی ایجاد شد ، اما هنوز کسی به آن اعتماد نداشت و دارای هزینه زیادی بود . بنابر این اکثر عکس های عروسی هنوز به صورت سیاه سفید گرفته می شدند .

با وجود عکس های اولیه که کیفیت پایینی داشتند عکاسان تصمیم گرفتند تا برای رقابت کیفیت آن را افزایش دهند و عکاسی در آتلیه عکاسی عروس را شروع کردند . در ابتدا عکاسان دارای ابزار کمی برای ثبت عکس در محیط بیرون بودند .

 

آتلیه عکاسی

آتلیه عکاسی عروس

 

امروزه آتلیه های زیادی برای این کار ایجاد شده اند ، اما باید بتوانیم بین آن ها بهترین را انتخاب کنیم . بنابر این در ادامه ویژگی های آتلیه عکاسی عروس مناسب را برای شما بیان می کنیم :

     1. محیط مناسب :

فضای مناسب یکی از مهمترین فاکتور های یک آتلیه عروسی مناسب می باشد . یک آتلیه مناسب برای این کار باید دارای تجهیزات و طراحی های مناسبی باشد ، تا بتواند بهترین صحنه ها را از بهترین روز زندگی شما ثبت کند .

2. نورپردازی مناسب :

نور یکی از فاکتور های مهم در ثبت عکس های با کیفیت می باشد . بنابر این آتلیه مناسب باید دارای به روز ترین تجهیزات نورپردازی باشد .

3. دوربین مناسب :

از دیگر فاکتور های مهم عکاسی وسیله ایست که عکس های شما را ثبت می کند یعنی دوربین عکاسی . یک آتلیه قوی باید از بهترین دوربین های عکاسی برای ثبت تصاویر شما بهره ببرد .

 

امیدواریم که با خواندن این مطلب اطلاعات مفیدی را در این زمینه به شما منتقل کرده باشیم ، از وقتی که برای خواندن این مطلب گذاشتید بسیار سپاسگذاریم .